Dárkový poukaz na odběr vnoučete

KLUB TĚHULEK! DENISA Naši velkou novinu jsme museli sdělit i rodičům, tedy prozatím aspoň mým rodičům, protože nás čekala oslava narozenin mého taťky a už jsem slyšela ty zvídavé dotazy, proč si s ním nepřipiju.

Nebylo však jednoduché vymyslet, JAK jim oznámíme, že čekáme přírůstek. Přijít a říct: „Mami, tati, jsem těhotná,“ mi přišlo dost strohé a trapné, vzhledem k tomu, že vůbec netušili, že jsem vysadila antikoncepci a že máme mimčo v plánu. Případné mé těhotenství mělo být pro všechny překvapením.

Po dlouhém hledání inspirace na internetu, jsem nakonec přece jen našla něco, co se mi líbilo. Jako nejlepší jsem vyhodnotila nápad s poukazem na odběr vnoučete, který jsem si sama vytvořila. Aby však nebyl předán jen tak obyčejně, vytvořila jsem k němu dle jiné inspirace ještě obálku s nápisem: „Dárkový poukaz na adrenalinový zážitek“.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

Když nastal den D, pogratulovali jsme taťkovi, předali dary a já vyčkávala s obálkou za zády, až to taťka všechno rozbalí a toto jako triumf nakonec předám oběma rodičům. Ta doba byla však neuvěřitelně dlouhá a já byla hrozně nervózní, srdce mi málem vyskočilo z těla ven. Nevím, co se mi to dělo, snažila jsem se sama sebe přesvědčit, že už nejsem žádná školačka, která by se měla bát něco takového rodičům sdělit a nakonec ve chvíli, kdy jsem obálku předala, to ze mě všechno spadlo. Teď se ale asi podobně cítila mamka, když četla, že je nejspíš čeká adrenalinový zážitek. Už se viděla, jak někde skáče bungee nebo létá v balónu. 🙂 Chvíli tedy na obálku nevěřícně koukali, taťka pak obálku rozlepil, vyndal z ní poukaz a mamka měla číst. Přečetla si to ale jen sama pro sebe asi dvakrát nebo třikrát, než tomu vůbec uvěřila a do očí jí vhrkly i slzy. První se začala radovat ségra, která jim zvědavě koukala přes rameno. Poté, co si oddychli, že se jejich hladina adrenalinu nijak rapidně zvyšovat nebude při žádné bláznivé aktivitě, nám srdečně pogratulovali. Myslím, že překvapení to pro ně bylo obrovské a ještě chvíli jim asi bude trvat, než si zvyknou na svou novou životní roli, resp. prozatím alespoň na její představu. 😉

Ostatní naši příbuzní a známí zatím ještě nic nevědí. Pořád čekáme na nějakou vhodnou příležitost a hlavně na další kontrolu v těhotenské poradně. Není to tím, že bych byla pověrčivá, ale přece jen mám za sebou dvě špatné zkušenosti a nerada bych v případě neúspěchu všem vysvětlovala, co se stalo.

Zbytek týdne pak proběhl v poklidu, nic významného se neudálo. Na velikonoční neděli jsme vyrazili ke známým na chalupu, kde jsme letos poprvé grilovali. Grilovaní pstruzi byli výborní, ale pojídání ryb pro mě momentálně asi nebude to pravé, cítila jsem je v žaludku ještě hodně dlouho.

S přáním krásného zbytku týdne


Denisa právě prožila 9. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476597672199141.jpg

Denisa

24.4.2014 12:45  | autor: Denisa Stehlíková
Více o tématu: mamkatěhotenství

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist