Houpácnost

MIMI LIVE! ANITA Proměnili jsme se v houpácnost. Houpací domácnost. Naše Anitka je totiž houpací miminko. Postupně jsme proto vybavili náš byt nejrůznějšími zbytnostmi i nezbytnostmi. Velký gymnastický míč zajišťuje pružné houpání v náručí. Houpací křesílko navíc vibruje a hraje Mozarta. Houpe se i naše cestovní postýlka, kterou využíváme pro denní spaní. Na terasovou klasickou houpačku dáváme Anit v autosedačce. A konečně zlatý hřeb všeho: závěsná obýváková houpačka.

Na látkovou houpačku podobnou vaku na gumovém lanu nás vlastně navedla moje máma. Když u nás byla na návštěvě, naše bdící miminko ji překvapilo. A tak začala vymýšlet, jak Anýzku uspat. Když se mi pak zmínila o houpačce typu baby-vak, nebyla jsem si jistá. Vážně v tom dcera usne? A bude se jí to líbit? Nehoupe se už ten náš byt až dost? Nakonec jsem ji koupila. Anitka se jí nemůže nabažit. V měkkém přítmí vaku se pohupuje do stran a hlavně nahoru a dolů (jak pruží gumové lanko). Ten pohyb jí asi připomíná pocity, které zažívala ještě v mém břiše. A konečně spí naše miminko i ve dne. Možná by spala i bez tohoto repertoáru metod.

Houpeme se i při chůzi

Po šestém týdnu života se denní režim kojenců postupně ustálí. Ale my jsme s naší houpací výbavou spokojení. Dokonce jsme se s Tomem začali pohupovat i při chůzi. A když jsme spolu jednou večer začali mluvit naším „uspávacím hlasem“, kdy slabiky postupně zpíváme v rytmu houpání, neudržela jsem se a vyprskla smíchy. Uvědomila jsem si, že taková houpácnost je vlastně docela prima. Aspoň se máme na čem bavit.

Ke spokojenosti nám chybí už jen houpací kočárek

A co nám ještě chybí k naprosté spokojenosti? Houpací kočárek. Kočárek máme zatím půjčený od kamarádky. Moderní a tvrdý. Anitka na procházkách moc nespí. Když projíždíme po pražské dlažbě, nespokojeně nadskakuje v korbičce. Na milost vzala jen vajíčko, ve kterém se asi v objetí bezpečnostních pásů cítí příjemně. A tak s bradičkou na hrudníčku v pozici skrčence většinou usne. Jenže v tom ji zase na delší procházky nechci právě kvůli přikurtovanému polo lehu brát já.

Houpací kočárek? Pouze jako „retro tank“

Vydali jsme se proto do kočárkového obchodu. Výběr nového kočárku byl pro nás celkem zklamání. Žádný totiž není dokonalý. Buď je krásný, moderní, lehký a snadno ovladatelný – ale ne houpací. Anebo tak trochu retro tank s parádním odpružením. Ještě jsme se nerozhodli pro konkrétní značku, ale volba bude jasná. Náš nový hluboký kočárek zkrátka na přehlídku krásy kočárků nepřihlásíme. Ale věřím, že Anit v něm bude spokojená. A že ji konečně hezky uhoupáme i na procházce.

Tak zatial. Vaše V.

22.7.2013 7:55  | autor: Veronika Kvaková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist