Malá čtvrteční dávka úvah a názorů

KLUB TĚHULEK! DENISA Uplynulý týden nebyl o nic méně náročný než ten předchozí. K vybalování všudypřítomných krabic a pytlů se navíc přidávají starosti s organizací našeho malého velkého dne D o nadcházejícím víkendu, s čímž jsou spojené i drobné dodělávky, aby hosté měli co obdivovat. 😀 Z toho také samozřejmě vyplývá, že o tom parném víkendu jsme byli zavření doma a pracovali, místo abychom se někde vyvalili u vody. Naštěstí mi vyšel čas začátkem týdne stavit se u našich a smočit se aspoň v bazénu. 🙂

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Kromě práce mi ale zbývá čas i na různé úvahy, a to vždy po přečtení nějakého článku, kdy si říkám, jestli já jsem vůbec normální, když nedodržuju všechno, co se tam píše. Např. co se týče těhotenského jídelníčku. Myslím, že jsem svoje stravovací návyky nijak nezměnila během těhotenství, samozřejmě se snažím vyhýbat pochybným uzeninám a plísňovým sýrům (které jinak teda zbožňuji) a hodně se rozmýšlím, když si mám dát smažené jídlo. Nenutím se však třeba každý den vypít litr mléka, sníst dva jogurty a k tomu ještě asi 200 gramů sýra, jak jsem nedávno někde dočetla. A jíst dostatek ovoce a zeleniny a dodržovat pitný režim mi přijde normální, i když žena není zrovna těhotná.

Další věc je podle mě přehnaná starost o dítě. Nevím, ještě matkou nejsem, ale některé vymoženosti dnešní doby mi přijdou zbytečné a říkám si, že mě rodiče bez toho vychovali také, resp. své dětství a novorozenecký věk jsem přežila a nepotřebovala jsem např. žádný monitor dechu, žádný speciální koupací kyblík atp. Přijde mi to všechno jen jako reklamní trik na rodiče, aby co nejvíce utráceli za své ratolesti. Ale kdo ví, třeba to přijde i na mě a začnu se poohlížet po těchto moderních výdobytcích. Podobné je to například i s neustále propagovanou a dle mého názoru přehnanou čistotou a dezinfekcí téměř celé domácnosti, jen aby se na dítě nedostala nějaká bakterie. Nedej bože, aby ho třeba olízl pes. Vždyť ale přece bakterie jsou přirozená součást našeho života, a čím více budeme dítě od nich izolovat, tím větší problémy třeba s alergiemi bude následně mít. Samozřejmě, že je potřeba udržovat domov čistý, ale všeho s mírou.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

A poslední věc, o kterou se s Vámi podělím, je nekritický komentář k článku, že těhotné řidičky mohou být za volantem nebezpečné z důvodu snížené pozornosti. Má osobní zkušenost je přesně opačná. Mám pocit, že si dávám za volantem větší pozor a tím, že o sebe (resp. o nás dvě) mám větší strach, si více uvědomuju nebezpečné situace, kterým jsem vystavena dnes a denně. A opravdu mě zaráží chování některých řidičů, kteří vůbec nesledují dopravní situaci nebo si počínají velmi riskantně. To se však bohužel v dnešní uspěchané době asi nezmění a řidiči asi budou čím dál agresivnější.

Přeji všem hezký zbytek týdne a těším se na Vaši kritiku, jaká budu hrozná matka. 🙂

Vaše Denisa


 Denisa právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633476598734508896.jpg

12.6.2014 12:31  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist