Zážitky z poradny

KLUB TĚHULEK! DENISA Po týdnu vám všem opět přeji krásný den. I když nutno podotknout, že pro mě zrovna dnešní den moc krásný nebyl, resp. moc krásně nezačal.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Věřte nebo ne, tento týden začínám 30. tt a dle zpravodaje z Babywebu, který mi ráno dorazil, by mě měly čekat návštěvy u lékaře každé dva týdny, další velký UZ a měla by mi být znovu odebrána krev. S těmito informacemi jsem tedy šla na plánovanou kontrolu na gynekologii. Kromě toho, že jsem tam opět čekala skoro hodinu, což se mi v pondělí ráno zrovna pracovně moc nehodí, a ještě ke všemu v době poradny pro těhotné jsem tam byla jediná těhotná, tak jsem se pak málem pohádala se sestřičkou. Konečně jsem jednou byla akční, ale moc jsem nepochodila. Když jsem se sestřičky zeptala, jestli mě bude brát krev, řekla, že až příště. Když jsem se zeptala, jestli mě na příště objednají za dva týdny, řekla, že za tři a od 37. tt pak budu chodit po týdnu. Ok, to se dá akceptovat, nikde není dáno, že kontrola musí být nutně po 2 týdnech. Já ale věděla, že za 3 týdny opravdu nebudu moct přijít z pracovních důvodů (pozn.: pan doktor ordinuje jen v pondělí, výjimečně ve středu ráno asi jednu hodinu) a říkám jí tedy, že bych potřebovala vyplnit žádost o mateřskou. Ona se na mě podívala stylem, jestli jsem se náhodou nezbláznila a oznámila mi, že je to ještě brzo, že příště. Tak jí tedy říkám, že bych ale celkem nutně potřebovala vědět, k jakému dni mám v práci skončit, od kdy má za mě nastoupit náhrada. Vzala tedy své chytré kolečko, jak mu přezdívám, neboť se na něm dá vykroutit každý termín :-), a spočítala, že nárok na MD budu mít od 8. října.

To se mi však nelíbilo a říkám, že chci jít ten maximální počet dní před plánovaným termínem porodu. Opět se na mě podívala, jestli to myslím vážně, a slovně se ujistila, jestli chci jít opravdu 8 týdnů před. Tak jsem jí přitakala a ona „vykroutila“ pro mě uspokojivé a zároveň i mnou vypočítané datum 1. října. Znovu jsem se zeptala, jestli mi ty papíry tedy dá. Ne, ještě je brzo, prý příště, údajně mi je nemůže dát měsíc předem. Nevím teda, proč by nemohla, protože už vidím, jak se naše personální a mzdové oddělení může přetrhnout, aby to dali včas na OSSZ, ale na další odpor jsem se už nevzmohla, už takhle jsem byla docela naštvaná, a raději jsem si šla sednout zpět do čekárny.

Následně mě dorazil pan doktor. Jednak tím, že mě sice vyšetřil, ale ultrazvuk mi neudělal, když jsem objednaná na ten velký. Pak tím, že na moji poznámku o brnění rukou mi řekl, že je to normální u většiny těhotných. A nakonec tím, že mě chtěl objednat na další kontrolu až za měsíc, s tím, že vyřídíme žádost o MD. V tu chvíli jsem možná koukala já na něj jako, jestli nespadl z višně, a říkám, že chci jít na mateřskou už od 1. října, tudíž kontrola za měsíc (nehledě na to, že jsem měla načteno, že bych měla chodit častěji :-)) je asi trochu pozdě. Říká tedy, že mám přijít za 3 týdny, to říkám já, že nemůžu. Tak to prý vypíšeme hned. To už jsem si připadala jako v blázinci a odvětila jsem, že mi sestřička sdělila, že vyplňovat ty papíry měsíc dopředu, je nesmysl. Nakonec jsme se dohodli, že přijdu tedy za 14 dní. Konečně jsem alespoň něčeho dosáhla a odcházela jsem jako pěkně naštvaný vítěz. 🙂 Tak nějak to na mě špatně zapůsobilo celé dohromady. Hodina čekání, dohady ohledně mateřské a nejvíc mě naštvalo, že mi pan doktor neudělal ultrazvuk. Při minulé kontrole mě zastupující lékař docela vyděsil, když mi řekl, že náš chlapeček je ještě o 6 dní menší než by podle UZ měl být a že pro jeho chybějící pupečníkovou artérii je potřeba jeho růst sledovat a nyní mi můj lékař ani UZ neudělá?! Jediné, co mě uklidňuje, je fakt, že jsem objednaná na onen velký ultrazvuk.

Koukám, že jsem se o své návštěvě na gynekologii pěkně rozepsala, ale někde si člověk ty negativní pocity vylít musí. 🙂 Naštěstí toto „vylívání“ funguje opravdu dobře, aby se člověku ulevilo, takže jsem si ihned po příchodu do práce postěžovala kolegyni a hned se mi pracovalo o něco lépe. A nebyla bych to já, kdybych si nepostěžovala na více frontách, což znamená, že nemůžu ušetřit ani vás, čtenáře/ky. 🙂

Minule jsem taky slibovala zážitky z předporodního kurzu, na který jsem se přihlásila v naší nemocnici. Celý kurz obsahuje 4 semináře, z toho jeden je vlastně prohlídka porodního sálu. První seminář byl zaměřený na informace o porodu, bylo nám sděleno, jak to funguje právě v této porodnici, jak vypadá nejběžnější praxe, co všechno si lze přát, jaké komplikace mohou nastat a jak se případně řeší atp., a dokonce nám i pan doktor pustil reálné video průběhu porodu, natočené ve zdejší porodnici. Bylo zajímavé a jistě přínosné nejen pro mě, ale i pro nastávajícího tatínka, aspoň ví, do čeho půjde. 😉 A já si uvědomila, že i když mi průběh porodu stejně nikdo nezaručí, měla bych si připravit aspoň nějaký porodní plán. A na závěr musím konstatovat, že strach z porodu se zatím pořád nedostavil. Naštěstí!

Mějte hezký den a za týden se opět přihlásím.

Vaše Denisa


Denisa právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 b633476599764788426.jpg

11.9.2014 12:50  | autor: Denisa Stehlíková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist