Fotonávod: Chyby při zacházení s děťátkem

Konečně jste se dočkali svého mrňouska? Držíte ho v náručí a nejste si jisti, zda mu nějak neublížíte? Představujeme vám nejčastější chyby při zacházení s děťátkem.

miminko_profimedia-0003027776-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Správné zacházení s miminkem v prvních dnech jeho života má velká vliv na jeho psychomotorický rozvoj i na správné držení těla v dospělosti. Odpovídající manipulace s novorozencem má vliv na zapojení a posílení zádového a břišního svalstva, které bude zajišťovat fyziologické postavení páteře, správnou funkci vnitřních orgánů i spolupráci ramen a pánve při napřimování. Podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby v zacházení s miminkem.

1. Pozor dejte na špatné držení miminka. V této pozici se miminku přetěžuje páteř, protože celá váha je na zadečku miminka. Dítě by nikdy nemělo v náručí „sedět na zadečku“. Dítě, které ještě samostatně nesedí (cca 8. měsíc), nesmí sedět ani při nošení a přenášení.

 

2. Špatné držení dítěte. Není dostatečně podepřená hlavička a dítě opět „sedí“ mamince na ruce.

 

3. Při přetáčení ani při jiných pohybech děťátko netaháme násilím, do pohybů ho nenutíme. Všechny pohyby vykonáváme lehce a jemně.

4. Při manipulaci s děťátkem hlídejte, aby hlava miminka byla vždy podepřena. Zde se miminko propíná do luku, protože ho maminka podpírá na špatném místě.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist