Fotonávod: Zvedání dítěte z podložky na rameno

Manipulace s malým miminkem může být ošidná, maminky se často obávají, aby děťátku neublížily. Pokud máte pochybnosti, zda zvedáte dítě správně, přečtěte si náš podrobný návod s fotografiemi.

Při zvedání a pokládání dbáme na to, abychom dítěti podpírali hlavičku a tělo tak, aby hlava nepadala do záklonu. Manipulace s miminkem má být šetrná a jemná, bez zbytečných prudkých pohybů. Manipulaci s malým dítětem by se měli naučit všichni členové rodiny. Nezapomínáme, že jakákoli manipulace včetně chování, zvedání je jedinečnou příležitostí k navázání kontaktu s miminkem – povídáme si, zpíváme mu a líbáme ho. Vdechujeme vůni jeho hlavičky, což posiluje naše rodičovské kompetence.

1. Dítě leží na podložce.

2. Rukou uchopte dítě za ruku, lehce ho nadzvedněte a pod lopatku a krk děťátka vsuňte svou druhou ruku.

3. Nakloňte se nad děťátko, jednou rukou mu podepírejte krk a hlavičku, druhou ho uchopte pod zadečkem. Je důležité, aby dítě mělo dobře podepřenou hlavičku.

4. Narovnejte se a uchopte dítě pod zadečkem a za krkem. Dítě je opřeno o rameno, hrudník dítěte je na úrovni ramene matky. Děťátko, které je mladší, bude mít celé rameno opřené o rameno maminky.

Více o tématu: fotonávodkrkmaminkytělo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist