Lze ovlivnit pohlaví dítěte při početí?

VÁŠ DOTAZ Snažíme se s přítelem o miminko. Protože už má z předchozího vztahu dceru, rádi bychom, kdyby šlo nějak udělat, abychom spolu měli syna. Dá se nějak ovlivnit pohlaví dítěte?

Babyweb odpovídá:

Návodů, jak ovlivnit pohlaví dítěte, najdete na internetu bezpočet. Některé ženy, které už dítě mají, si například ověřují, zda pohlaví jejich dítěte odpovídá výpočtu na základě populárního čínského lunárního kalendáře – některým to vychází (i u více potomků), jiným ne. A tak to asi bude i s ostatními podobnými metodami.

Zda se narodí holčička, nebo chlapeček, je dáno tím, která spermie oplodní vajíčko (spojí-li se s vajíčkem spermie nesoucí chromozom Y, narodí se kluk, jestliže spermie s chromozomem X, pak holka). A to přirozenou cestou ovlivnit nelze.

Dříve se uvádělo, že pokud k souloži dojde před ovulací nebo po ní, je vyšší pravděpodobnost, že se narodí holčička, jestliže dva a více dní po ovulaci, pak je větší šance, že se narodí chlapeček. Výzkumy ovšem tato tvrzení nepotvrdily.

Novější studie, prováděné v nedávné minulosti v Anglii, naznačují, že u žen, které se snaží otěhotnět a mají jídelníček s vyšším obsahem kalorií, je větší pravděpodobnost, že porodí chlapečka. V rámci tohoto průzkumu byly osloveny matky chlapců s dotazem, co v době, kdy se snažily otěhotnět, jedly. Jedním ze zajímavých výsledků bylo, že téměř 60 % žen, které konzumovaly každý den obiloviny, porodilo chlapce. Podobně na tom byly i ženy, jejichž strava byla v době otěhotnění bohatší na draslík, vápník a vitamíny.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist