Sexuální mýty aneb „zaručené“ návody na lepší sex

Je to tak. Už i naše sexualita a sexuální prožívání jsou pod neustálým mediálním tlakem. Všude na nás číhají zaručené návody na to, jaká je nejlepší poloha, jak nejlépe dosáhneme orgasmu a které potravní doplňky zajistí mužům dostatečně tvrdou erekci. Navíc nám různé celebrity tvrdí, jak má sex vypadat, jak ho máme prožívat a kolikrát týdně či denně se máme sexuálním hrátkám oddávat. Není divu, že se mnoho z nás pozastaví nad tím, zda náš milostný život je v pořádku. A tak není divu, že leckdo pak začne pochybovat, jestli „to“ dělá správně.

Bod G? Neexistuje!

Začne hledat bod G a trápí se nad tím, že ho nemůže najít. Je to logické, protože žádný takový bod neexistuje. Také neexistuje žádné zázračné afrodiziakum, jediné co jako afrodiziakum funguje, je zamilovanost a láska. Podobně je tomu i s potravními doplňky: ani ty – na rozdíl od léků – dlohodobě nefungují.

Vše dovoleno

Pro sexualitu neexistují jednoduché návody, podobně jako neexistují jednoduché návody, jak zhubnout, jak se cítit lépe, jak řešit konflikty nebo nebýt v depresi. Každý člověk je originál, je jedinečný. A tak to, co mu v sexu dělá dobře, musí hledat. Může nejprve poznávat sám sebe při autoerotice – jaké doteky, na jakých místech mu způsobují potěšení či jej přivedou k orgasmu. Pak tyto objevy může prodiskutovat se svým partnerem – a také další s ním objevovat – a pokud s tím on/ona souhlasí a nezraňuje to někoho dalšího, je vše dovoleno.

Každý orgasmus dobrý

Nenechávejte se svazovat poznámkami typu, že pro ženy je jedině vaginální orgasmus ten pravý nebo že pro muže orgasmus dosažený orálním drážděním není správný. Jakýkoli ženský či mužský orgasmus jakkoli dosažený je dobrý. Je mnoho žen, které orgasmu nikdy nedosáhnou, ale přesto si mohou sexu užívat.

Podobný mýtus je i společný orgasmus. Někomu se nepodaří nikdy, někomu párkrát za život. Ale proč se tím trápit. Je nutný? Každý člověk před orgasmem je tak trochu „mimo“ a soustředí se výhradně na sebe. Prožívá významně pouze své tělesné pocity, druhého partnera příliš nevnímá. Mnohdy každý z partnerů potřebuje k dosažení orgasmu něco trochu jiného. Jednomu vyhovuje pohyb rychle, druhému pomalu, jednomu jedna poloha, druhému jiná.

Čtěte také:

Není tedy lépe, když je nejdřív uspokojen jeden partner – většinou to bývá žena, protože muži obvykle po orgasmu opadá erekce – a potom druhý partner. Sex se pak opravdu stává milováním a vzájemnou intimitou, ne pouze tělocvikem.

Sex neznamená pouze koitus – soulož – tedy penis zasunutý do pochvy. Sexuální praktiky jsou daleko bohatší.  Když se sex redukuje pouze na soulož, přicházejí partneři o mnoho krásných mimokoitálních aktivit a navíc si mohou zadělávat na případné obtíže.

Pryč s předsudky!

Mnoho z mužských a ženských sexuálních dysfunkcí – porucha erekce, předčasná ejakulace mužů a anorgasmie, snížená sexuální touha u žen, začíná právě nepřiměřeným očekáváním, předsudky či přesvědčením, že něco musí být pouze a jenom tak, jak jsme někde četli, například, že při každém sexu musí být penis v pochvě, jinak to není sex. Není to pravda.

7.9.2018 9:20 | autor: Kateřina Hollá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist