Sukýnka pro malé víly

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Opět je tu jeden jednoduchý návod z Macčina ateliéru. Tentokrát si můžete vyrobit nádhernou, nadýchanou, něžnou vílí sukýnku. Vaše malé víly budou nadšené.

Když jsem ji doma vyrobila já – původně jsem si myslela, že právě pro Babyweb – setkala se u mojí malé Elly s takovým ohlasem, že jsem rezignovala, sukýnku jí dala a pro Babyweb jsem musela udělat další. Ta první totiž po několika dnech nošení, které většinou končilo večer velkým smlouváním, jestli v ní může Ella spát, už je sukýnka docela unavená. 🙂

Pokud Vás okamžitě napadlo, že neumíte šít, takže žádná sukýnka nebude, jste zcela na omylu. Tahle sukýnka se nešije! A vy při její výrobě budete pouze asistovat svým dětem.

Připravte si

Voálový nebo polyesterový závěs, popř. polyesterové nebo voálové stuhy. Dále gumu – ke světlému voálu je lepší bílá, ke tmavému černá. Nůžky nebo řezací podložku a řezák. Jehlu a nit na sešití gumy.

Postup

Nejdříve z voálu nařežte nebo nastříhejte pruhy v šířce a délce, jakou si sami zvolíte. Já jsem použila lesklý polyesterový závěs z IKEA, který je příjemný tím, že jeho cena je 59 Kč a že jedna role stačí na sukýnku pro 3–6letou holčičku. Řezala jsem přes celou délku pruhy široké 5 cm.

Jakmile máte připravené pruhy, naměřte a ustřihněte gumu a důkladně ji sešijte.

Sešitou gumu navlékněte na něco (např. na opěradlo židle), aby byla pěkně napnutá.

Vezměte si pruhy a začněte je přivazovat pěkně jeden vedle druhého na napnutou gumu. Jakým způsobem ji přivážete, je zcela na vás. Já jsem použila tzv. liščí smyčku – pruh jsem přehnula napůl, obtočila kolem gumy a volné konce jsem provlékla smyčkou. Pokud pro vás fotografie není dost názorná, radím zadat do vyhledávače slovní spojení „liščí smyčka“ a okamžitě vám napoví další obrázky.

Pruhy navazujte po celém obvodu gumy a pěkně je stahujte k sobě – čím víc bude guma napnutá a čím víc na ni navážete pruhů, tím nadýchanější sukýnka bude.

A je hotovo! To je nádhera, viďte?

Foto: Jiří Černý

17.2.2012 9:32 | autor: Marcela Černá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist