Vyrobte si s Mackou: Květinový závěs

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Podle kalendáře jaro, ale za okny pošmourno a deštivo. Co dělat? Udělat si jaro doma před oknem, když není za oknem! Je to jednoduché a zábavu si může užít celá rodina. Nebo můžete náš návod využít třeba pro výrobu girland na oslavu Dne matek.

Budete potřebovat

  • barevné papíry (nebo bílé čtvrtky a vodovky – anilinové vodové barvy jsou jasnější a výraznější)
  • stužku
  • lepidlo
  • šablonku
  • tužku
  • nůžky


Postup práce:

1. Nejprve si namalujte nebo vytiskněte šablonku. Šablonku si můžete libovolně přizpůsobit – zvětšit či zmenšit na kopírce.

2. Podle šablonky si překreslete obrys na barevné papíry a vystřihněte. Na každý květ budete potřebovat 2 ks – ideální, když bude každý jiné barvy.

3. Kružítkem, podle skleničky nebo jen tak od ruky si narýsujte středy květů, nalepte je a okvětní lístky podle nich ohněte – kytička získá na plastičnosti.
4. Papírový květ položte středem dolů (k desce stolu), z druhé strany pomažte lepidlem, položte přes střed stužku a zaklopte dalším květem, tentokrát nalepeným středem nahoru. Vrchní květ pootočte tak, aby se okvětní lístky nepřekrývaly. Vznikne tak oboustranný květ, který je díky zohýbaným okvětním lístkům pěkně plastický a dvoubarevný.
A je hotovo! Teď stačí celou tu nádheru pověsit na okno či na dveře.

My jsme se s dětmi nad celým projektem náramně pobavili. Největší zábavou byla výroba barevného papíru – plácání vodovkami po čisté bílé čtvrtce. Ale dílko vzniklo vskutku originální. Přejeme hodně zábavy!

b634701820739814493.jpg

 

b634701820327182012.jpg

 

Foto: Jiří Černý

19.4.2013 12:10 | autor: Marcela Černá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist