Vyrobte si s Mackou veselou velikonoční dekoraci

Velikonoce letos připadly na poslední březnový víkend, a tak budeme rádi, když seženeme několik prvních výhonků kopřiv do nádivky. Zeleň by se ráda drala za sluníčkem, ale počasí tohoto měsíce mu to ne a ne dovolit. Co by to ale bylo za Velikonoce bez zelené dekorace?

Velikonoční svátky a symboly jara a zrození patří k sobě – abychom užili sice otřepané, ale v tomto případě více než trefné klišé – jako vejce k vejci. Vajíčko jako zárodek života k jarním svátkům patří stejně jako kuřátka, zajíčci, beránci, zelené výhonky obilí či jiného býlí. Dnes vás naučíme veselou jarní dekoraci, kterou nemusíte schovat hned po Velikonocích, protože je univerzálnější a parádu vám může v pokoji dělat i mnoho dalších týdnů.

Při výrobě se seznámíme s novým materiálem, tzv. mechovou gumou– MOOSGUMMI. Pokud si myslíte, že ji neznáte, vsadila bych se, že jen nevíte, že už ji máte doma v různých podobách – např. jako lepicí zvířátka v koupelně či jako pomůcku na plavání.

Dá se koupit v každém lépe zásobeném papírnictví buď jako jednotlivé barevné archy, nebo v sadách. Tak jako u ostatních materiálů nejjednodušeji nakoupíte na internetu, kde si můžete vybrat podle libosti a také podle ceny. Dokonce můžete koupit různé výseky a používat je jako dekorace.

My si dnes z moosgummi vyrobíme zapichovátka do květináčů. Oproti obyčejnému papíru jsou odolnější, mají sytější barvy a díky vrstvení působí krásně trojrozměrně.

Budeme potřebovat:

barevné archy moosgummi, tavnou lepicí pistoli, tužku, nůžky, špejle, tenké permanentní popisovače a drátek

material.jpg

 

1. Nejdříve si nakreslete základní tvar zapichovátka (nebojte se používat šablony) a všechny další součásti z jiných barev.

postup_01.jpg

2. Všechny části vystřihněte.

postup_02b.jpg

3. Vystřižené dílky poskládejte na sebe a postupně je slepte tavnou lepicí pistolí

postup_03.jpg

4. Permanentními popisovači domalujte detaily.

postup_04.jpg

5. Nakonec přilepte špejli a lepidlo nechte vychladnout.

postup_05.jpg

 

Macčiny tipy:

  • Práce s tavnou pistolí je jednoduchá, ale buďte opatrní, tekuté lepidlo je horké a nepříjemně pálí na prstech.
  • Úplně vám postačí nejobyčejnější lepicí pistole – ta moje stála méně než 100 Kč a rozhodně se hodí ji mít doma.
  • Pokud neumíte malovat, nestyďte se hledat šablony na internetu – pokud hledáte mezi obrázky, určitě hned narazíte na to, co potřebujete. Zadejte do vyhledávače obrázků např. slova motýl, šablona nebo totéž v angličtině či jiném světovém jazyce.
  • Velmi vhodné jsou dětské omalovánky – ať už papírové, nebo ty na internetu. Nabízejí širokou škálu šablon pro vaše tvoření.
  • Na dotvoření zapichovátek můžete použít další detaily, jakou jsou nalepovací očička (dají se také koupit v papírnictví), drátky, bambulky, peříčka, knoflíky, korálky atd.

Veselé Velikonoce!

Vaše Macka

22.3.2013 12:00 | autor: Marcela Černá
Více o tématu: zárodek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist