Vyrobte si s Mackou: Malované tašky a polštáře

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Jak zabavit děti během pověstných dlouhých zimních večerů, kdy sluníčko, pokud se vůbec vyloupne, jde spát v pět hodin? A jsou dny, kdy se ven jít nedá ani při nejlepší vůli. Využijte tento čas a vyrobte si veselé látkové tašky. Jejich výroba je jednoduchá a zábavná, materiálově nenáročná a po hodině práce získáte praktickou tašku, kterou vám budou všichni závidět!

Budete potřebovat

  • Voskovky na textil
  • Bavlněnou tašku (prodává se ve výtvarných potřebách nebo papírnictvích)
  • Papír na pečení
  • Žehličku a žehlicí prkno
  • Staré noviny, papíry nebo kus kartonu jako podložku

Postup

Nejdříve si připravíme tašku – vložíme do ní staré noviny, časopisy, papíry nebo karton, abychom si plátno podložili a nepropisovali na druhou stranu tašky.

1. Připravíme si voskovky, rozmyslíme si motiv a pak už jenom malujeme.

 

2. Malujeme a malujeme…

 

3. A se nezapomeneme podepsat.

 

Maminky mohou pomáhat, ale nechejte to hlavně na dětech. Já jsem pouze plnila úkoly, které mi moje čtyřletá Ella zadala (podrž mi tady tu tašku, vybarvi tady kousek…).

 

4. Nakonec je však pomoc maminky nezbytná – obrázek je třeba zažehlit přes pečící papír přikládáním horké žehličky. Žehličku opravdu jen přikládejte, neposunujte, zabráníte tak rozmazání motivu. Papírová podložka uvnitř tašky odsaje přebytečnou mastnotu, voskovky se zažehlí a motiv se stane voděodolným. Můžeme prát na 40°C.

A venku zase po dešti a po bouřce můžeme vyrazit na nákup s novou taškou. Voskovky na textil jsou velmi vděčné – nenáročné, krásně syté, práci s nimi zvládnou nejmenší děti. Ale i dospělí se mohou pěkně „vyřádit“.

Hodně zdaru při tvorbě a krásný zbytek léta vám přeje Macka!

Vaše Macka a spol.

Pokud se vám Macčiny výrobky líbí, navštivte také její stránky www.ateliermacka.cz nebo její profil na Facebooku, kde najdete další návody.

Foto: Jiří Černý

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist