4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Každý už myslí na Vánoce. Ale pak jsem potkala mou současnou kolegyni. Ta je narozená 1. ledna. Na tu už si vzpomene málokdo. Každý si přeje k novému roku a občas někdo prohodí... mimochodem, taky všechno nejlepší k narozeninám.  Také mi došlo, že jsem pro Babyweb začala psát ve 29 letech! Coby těhotná. A teď „slavím“ Kristova léta. O 4 roky a dvě děti dál.

A teď zpět k mým dětem! Mikuláš proběhl na jedničku. Vzhledem k tomu, že tu nejsou čerti, děti v Belgii se na Mikuláše ohromně těší. Mikuláš totiž znamená dárky. Hodně dárků. Především hraček. V tom je ten belgický Mikuláš trošku odlišný. Chtěla jsem toho využít a připravovala jsem už týdny Tobyho na to, že až přijde Mikuláš, dá mu dudánka (který ležel každý večer na nočním stolku vedle Tobyho postele). Přišel den D a já ráno do školky (kam se chystal Mikuláš) přichystala balíček – mrkev, pár kostek cukru a dudánek (mrkev a cukr pro Mikulášova koně). Domluvila jsem se s učitelkou, že to je od Tobyho pro Mikuláše a že bych byla ráda, kdyby mu to Toby sám předal. Odpoledne na mě učitelka mrkala, že vše proběhlo v pohodě, balíček byl předán. A já se chystala, jak budu muset večer uklidňovat kňourajícího Tobyho, až si řekne před spaním o dudánka. Večer Toby dostal ještě pár hraček a já neustále zmiňovala, že to je od Mikuláše, protože mu dal Toby dárek, také jich pár dostal. Přišel čas jít spát a NIC. Toby se nezeptal, kde je dudánek. Otočil se a usnul bez něj. Stejně jako následující noci. A já z toho dělala takovou kovbojku! Tak typické! :-)

No a nyní se chystáme na Vánoce. Nazdobeno doma máme už od 1. prosince. Toby každý večer rozsvěcí stromeček.  Vánoční atmosféru si užíváme už pár dní, a to především proto, že na samotné Vánoce budeme v Čechách u mých rodičů. Toby se mě každé ráno ptá, jestli už pojedeme za babi. A k Vánocům patří dárky... Pro Tobyho mám tolik nápadů, ale pro Maxe? Nevím!!! Vždyť má všechno – má tolik hraček. Po Tobym. Tolik oblečení. Po Tobym. Tolik knížek. Po Tobym. A v tom je možná kámen úrazu, on všechno dědí. Nemyslím, že by mu to nějak vadilo, přeci jen je mu 8 měsíců. Ale vadí to mně. Dívám se na všechny ty fotky z Tobyho prvních Vánoc. Na ty dárečky, co rozbaloval (nebo spíš, co jsme mu pomáhali rozbalovat). A už teď se cítím provinile. Chci pro Maxíka také krásné první Vánoce stejně jako každé další. Moje otázka do diskuze – co dát k Vánocům mladšímu dítěti?

Jediné, co mě zatím pro Maxe napadlo, je kapsář do auta. Ten zdědit nemůže, protože Toby ten svůj ještě používá. A také jsme ségře řekla, ať Maxovi udělá balíček s dobrotami – kukuřičné křupky, mlíčka s kaší. A tím mé nápady končí.

Čtěte také:

Teď jsem si také uvědomila, že Max má mnohem méně fotek, než měl Toby jako miminko. Zatímco u Tobyho jsem měla foťák neustále po ruce, co kdyby ten náš andílek udělal nějaký roztomilý ksichtík? U Maxe si kolikrát musím říkat, že bych měla ten foťák někde vyštrachat a udělat pár fotek. Ne proto, že by nebyl Max stejně rozkošný jako Toby, ale prostě se mi nedostává času.

Ještě než ukončím dnešní povídání, chtěla bych vzkázat Anně do Kalifornie, že dostávám její e-maily, ale nejde mi na ně odpovědět. Prý neexistující e-mailová adresa. Takže ji neignoruji a tímto jí moc a moc pozdravuji!

Mějte se krásně a užijte si Vánoce! A šťastnou ruku při výběru dárků pro mladší děti ;-)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Ahoj Gábino, dárky pro maldší dítě taky řeším. Sice jsou Filípkovi teprve dva měsíce, takže mu to letos je ještě dost jedno, ale já to řeším... Poděděné má snad všechno, jen se ukázalo, že pro něj potřebujeme nový koberec z pěnových puzzle dílků, protože ten po Honzíkovi se dost už rozpadá. A taky máme nějak málo bodýček v potřebných velikostech, včera jsem tedy nějaká nakoupila. A aby dostal čistě jen svou hračku a ne pouze potřebné věci, které bychom tak jako tak museli koupit, Vánoce nevánoce, háčkuju pro něj medvídka koalu. Honzík má králíčka, Filípek bude mít koalu. Aspoň jedna nová nepoděděná hračka :-) Jinak ale fakt nevím, co bych mu mohla pořídit, aby to našlo využití a nebyla to jen nějaká zbytečnost za každou cenu :-)

Krásné před-Vánoce do Belgie přeju! A ať si krásně užijete Vánoce v Čechách ;-)

Jarka

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

2016

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Ještě se vrátím o pár týdnů zpět. Po nějakém čase jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o novinku – čekáme třetí mimčo. Tedy – zase až taková novinka to není, jsem téměř ve třicátém týdnu těhotenství. Hned se mi dostalo... Celý článek »

Co se může stát za jeden měsíc?

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Máme dva kluky... dva zdravé, šťastné, občas zlobivé kluky. Tobymu bude v březnu pět let, Maxovi tři. Žijeme v Belgii. Ok, žádný další sourozenec nebude. Rozhodnuto. Začínám rozprodávat dětské zboží. Oblečení po dětech... Celý článek »

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené