A jak vám spí?

BATOLE LIVE! TOBY Častá otázka, kterou slýchají rodiče malých dětí... Upřímně, Toby nespí zrovna dobře.V noci se bez důvodu budí a ne a ne znovu zabrat. Samozřejmě jsme vzhůru všichni... po pár hodinách všichni otrávení, nevyspalí, unavení... a v tomto stavu ráno hurá do práce. Necháváme Tobyho spát v naší posteli v ložnici, jsem příliš unavená odbíhat neustále do jeho pokoje. Pak ale přichází první noc bez nás, u prarodičů. A světe div se! Toby spí od osmi večer a probouzí se v osm ráno! Aha, tak on to možná zkouší jen na nás, napadne mě a mám plán – žádná ložnice, Toby bude spát v jeho vlastním pokoji. Celou noc. Nesmíme to vzdát!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


NOC PRVNÍ

Pokládám matraci vedle Tobyho postele. Matraci z dětské postýlky. Jen pro případ nouze, kdyby spadl, kdybych musela zůstat v jeho pokoji... Tobymu se matrace na zemi líbí. Dokonce natolik, že si na ni lehá, bere do ruky plyšovou Máju a ukazuje mi, že chce přikrýt. Myslím si, že je to jen legrace. Vždyť Toby usíná mezi mnou a Michelem v naší posteli a my ho pak potají přenášíme do jeho pokoje. Zhasínám světlo, Toby se stále ještě usmívá. Lehám si na zem vedle Tobyho matrace (naštěstí máme měkký koberec). Toby mi říká „Jája hají", tiskne k sobě Máju, otáčí se ke mně zády a do pěti minut usíná!!! Ve svém pokoji! Přesouvám ho z matrace do postele a modlím se, ať spí celou noc...

04:58 Slyším Tobyho z pokoje... stěžuje si. Jdu se mrknout, co se děje. Toby sedí na posteli a na nočním stolku hledá jeho pití. Krátce se napije, bere do ruky Máju a natahuje ke mně ručičky... je připraven jít se mnou do ložnice. Jsem rozhodnutá, že dnes se žádná ložnice nekoná. Lehám si vedle Tobyho, říkajíc mu „Hají"... Toby je trochu v rozpacích, nakonec si ale také lehá. A začíná mě v posteli okopávat. Ignoruji to. Za chvíli opět fňukání. Chci ho pohladit a zjišťuji, že má mokré pyžámko. Pročůraná plenka! Sundávám pyžamo, měním plenku. Postel je naštěstí suchá, to by asi zhatilo mé plány... Opět uleháme, Toby je naprosto čilý. Chce pít. Podávám mu pití... Chce pít znova a znova. Třikrát a dost... řeknu ne. Protestuje. Lehá si a kňourá. Sedá si a opět natahuje ruku, chce pít. Ignoruji ho. Pořád mě okopává, lehám si na malou matraci vedle postele. Chce pít, už řve... Ignoruji. Zalézám pod deku a říkám si, že musím vydržet. Toby si může podat pití sám, snadno na jeho kelímek dosáhne. On ale chce, abych mu ho podala já! Po deseti minutách hysterického pláče přichází Tobyho utěšit Michel. Posílám ho zpět do ložnice. Nemůže přeci dostat vše, co si zamane.

6:30 Toby to vzdává, bere Máju do náručí a usíná. Pro mě je čas vstávat... Snad bude další noc lepší. Po hodině budím Tobyho kvůli jesličkám, vypadá naprosto v pohodě.

NOC DRUHÁ

Malou matraci vedle Tobyho postele měním za velkou. Tobymu se velká matrace na zemi líbí a opět si na ní ustlal. Ať spí, kde chce, říkám si. Zahrabal se do peřin, zhasli jsme světlo, po deseti minutách Toby usíná. Hurá!

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE

05:10 Slyším nesouhlasné vrnění z pokojíku. Toby je vzhůru. Sedí a něco si povídá sám pro sebe. Chci ho položit a cítím, že má opět mokré pyžamo! Ach jo. Večer jedl mandarinky... Přebaluji ho, měním pyžamo. Toby kupodivu nenatahuje ručičky, abych ho odnesla do ložnice. Lehá si zpět na jeho matraci. Ulehávám vedle něj a čekám. Jednou vstává a chce se napít. Bere si pití sám, je tam jen pár kapek vody. Komentuje to slovy „není" a ulehává. Za 10 minut slyším, jak pravidelně oddechuje. On spí!!! Chce se mi zatančit vítězný taneček, místo toho se ale pomalu odebírám do ložnice.

NOC TŘETÍ

Toby usíná ve svém pokoji. Na matraci na zemi. Třeba se časem dopracujeme k tomu, že bude spát na své posteli...

3:30 Budí mě Tobyho pláč. Slyším jeho kroky mířící k ložnici. Zachytím ho mezi dveřmi a odnáším zpět do pokoje. Plenka i pyžámko jsou v pořádku. Haleluja! Leháme si spolu v pokoji. Toby se převaluje, nemůže usnout. Párkrát se pokouší o konverzaci. Odpovídám jen „Hají". Po hodině usíná.

4:40 Jsem na cestě do ložnice. Nemůžu usnout. Mimčo v břiše mě kope. Když zazvoní budík, mám pocit, že noc byla hrozně krátká.

PO TÝDNU

Toby usíná pravidelně ve svém pokoji. Třikrát hurá! V noci se většinou nebudí. Když je vzhůru ráno, hraje si v posteli, prohlíží si knížky, pouští si písničky na „chůvičce" a čeká. Až ho vyzvedneme. Dneska ráno jsem přišla v sedm hodin do pokoje, věděla jsem, že Toby už je nejméně 20 minut vzhůru. Toby sedí s knížkou na matraci, když mě spatří, usmívá se a říká mi „Ajóój"... v překladu: Ahoj.

Páni, tak my to dokázali!

Přeji krásné svátky a příští rok opět na napsanou! A ať vám spí děti dobře ;-)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené