Krásný, šťastný, úspěšný

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak přesně takový byl můj uplynulý týden. A nejen ten. Tato tři slova dost dobře vyjadřují i vzhled a pocity. A čí konkrétně? Tak o tom více níže.

KRÁSNÝ: Tak přesně takový je náš chlapeček, který se skrývá v bříšku a jehož obličejík a mávající ručičku můžete vidět na úvodní fotce. Ano, ultrazvuk nám konečně odhalil to velké tajemství pohlaví miminka. Sice nám ho pan doktor neukázal, ale budeme mu věřit, že se nespletl.

ŠŤASTNÝ(Í): Tak to jsme byli my dva s manželem, když se na ultrazvuku ukázalo, že naše miminko, tedy vlastně teď už NÁŠ CHLAPEČEK, je naprosto zdravý. Nikde žádná vada, žádná odchylka, vše vyšlo v normálních hodnotách. Tento závěr byl pro nás naplněním toho největšího očekávání z celého vyšetření. A pozitivním konečným verdiktem pana doktora nám oběma spadnul velký kus tíživého balvanu ze srdce. Záměrně nepíšu, že spadl celý, protože alespoň mně tam stejně ještě tíží. Ale už ne celý! Myslím, že s každým dalším dobrým závěrem z vyšetření vždy nějaký další kus spadne, až definitivně celý zmizí po úspěšném porodu, až budu držet v náručí svůj malý uzlíček.

ÚSPĚŠNÝ: Tohle slovo jednak shrnuje vše popsané výše, protože to je opravdu velký úspěch, a jednak jsem se tak cítila já, protože jsem konečně splnila jednu položku svého imaginárního seznamu úkolů na doma a navštívila první lekci cvičení pro těhotné. I když jak se to vezme. Lekci jsem sice navštívila, ale byla to úvodní seznamovací hodina, takže se vlastně ani necvičilo. Zjistila jsem, že se jedná o předporodní kurz, na který pak navazuje hodina cvičení. Nemusí se chodit na obě hodiny, dají se rozdělit. Sice mám porod ještě v živé paměti, ale jsem tak hrozně moc nadšená z povídání porodní asistentky Pavlíny, která tyto kurzy dělá již 14 let, že jsem se rozhodla pro obojí.

Tento 12 týdenní kurz totiž není parafrázováním učebnice, je to opravdu zajímavé povídání zakládající se na zkušenostech instruktorky. Vím to i z vlastní zkušenosti, protože Pavlína provozuje zejména návštěvní službu v šestinedělí a v rámci toho nás před tím zhruba rokem a kousek také navštívila. A je fakt úžasná! Jinak se to prostě říct nedá. Když jsem nad svým rozhodnutím doma přemýšlela, zejména proto, že za to zaplatím nemalou finanční částku, usoudila jsem, že já stejně vlastně nejsem vůbec zkušená matka, stále mám spoustu otázek ohledně těhotenství a zejména ohledně následné péče o miminko a myslím, že právě tento kurz mi s nimi pomůže.

Mám tedy obrovskou radost, a to nejen ze sebe a z toho, že konečně najdu odpovědi na své otázky, ale především z našeho miminka. Ovládl mě najednou úplně jiný pocit. Jsem opravdu hrozně šťastná, že je miminko zdravé a že už vím, kdo se mi v tom bříšku ukrývá. Už na něj můžu mluvit i jménem, které jsem mu vybrala, ale které ještě teda neschválil manžel :-) a vlastně jsem asi i šťastnější, že to bude chlapeček. Na pohlaví mi sice vůbec nezáleželo, přísahám, fakt, ale tak nějak jsem si asi ve skrytu duše chlapečka více přála. Jenže jak je známo, nic nemůže být jen růžové. Tedy alespoň u mě ne.

S každou dobrou zprávou vždycky přijde zároveň i nějaká špatná. Miminko je tedy sice v pořádku, ale za to s maminkou je to o něco horší. Není to nic vážného, jen mám placentu uloženou na zadní stěně a docela nízko. Odborný pojem zní: marginální placenta. Pan doktor na ultrazvuku mi tedy zakázal všechny činnosti, ale naopak mi zase nenařídil jen ležet. Chvílemi jsem ani nepochopila, jestli si jen dělá legraci, nebo jestli to, co říká, myslí vážně. Musela jsem tedy ihned zasednout doma k internetu a zjišťovat.

Zjistila jsem toho dost natolik, abych si sice jeho rady vzala k srdci, ale zase to nepřeháněla. Chtěl mi totiž zakázat chodit i se psem. A já jsem zjistila, že opravdu nemusím jen ležet a ani se hnout, ale že bych hlavně neměla namáhat břicho, tzn. netahat nic těžkého a necvičit ho. Z čehož mi vyplývá, že venčení našeho malého bišonka rozhodně není zátěží pro moje břicho, tudíž na procházky chodíme nadále, ale samozřejmě na kratší, abych se opravdu šetřila. Co je však na tomto mém případu opravdu zajímavé, je rozdílný přístup dvou lékařů.

Dva dny před ultrazvukem jsem byla na pravidelné kontrole u svého gynekologa. Ten placentu kontroloval, protože při předchozím vyšetření tam nějaký problém shledal. Nyní však jeho závěr byl, že už je to dobré. Schválně jsem pak doma ty zprávy zkoumala a zjistila jsem, že jsem ještě před měsícem, měla diagnózu: placenta praevia, což znamená, že byla uložena ještě o kus níže než teď, a to znamená, že se tedy asi pomalu posouvá tam, kde má být. (To jsem se taky dočetla, že se může vytáhnout nahoru a je po problému.)

Můj gynekolog mi tedy ani před měsícem ani nyní žádné aktivity nezakázal, ale zato lékař na ultrazvuku mě vyděsil tak, že jsem si myslela, že do konce těhotenství budu ležet jen v posteli. A teď mi řekněte, komu mám věřit?! Budu samozřejmě moc ráda za vaše rady, pokud máte zkušenosti s podobným trápením. Už jsem se však rozhodla, že v pondělí svému lékaři zavolám, popř. se u něj stavím a požádám ho o nějaké vysvětlení a doporučení na základě nových zjištění.

Díky této nepříjemnosti totiž visí otazník i nad mým cvičením. Myslím, že to dopadne tak, že já, která původně chtěla chodit pouze na cvičení, bude nakonec chodit jen na předporodní kurz :-). To je ale ironie! :-) Ale samozřejmě udělám všechno proto, abychom my dva v jednom byli v pořádku a nenastaly u nás zbytečně nějaké komplikace. I přes tyto komplikace jsem však stále pozitivně naladěná a doufám, že mi to vydrží co nejdéle.

Mějte se krásně a buďte také pozitivně ladění.

Denisa


Denisa právě prožila 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

26. 2. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené