Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou.

V pátek jsme byli pozváni na „tlačenkovou party“, což byla v podstatě ochutnávka zabíjačkových dobrot, jakou byly (kromě již zmíněné tlačenky) kroupy, prejt, prdelačka a pečená kýta s bůčkem. Moc dobré to bylo, moc jsme si pochutnali a moc jsme se pobavili. A jelikož byl velmi krásný a teplý víkend, rozhodli jsme se ho strávit opět trochu v pohybu, hlavně po tom pátečním přejedení se.

V sobotu jsme podnikli výlet (autem) na nedalekou Kunětickou horu. Jak se na místě ukázalo, stejný nápad mělo dalších x desítek lidí, takže po cestě k zavřenému hradu proudil pěkný dvousměrný dav. Přidali jsme se sice také, došli jsme na vyhlídku, ale pak jsme si radši udělali procházku v podhradí a obešli jsme tak celý hrad.

V neděli jsme pak objevovali skryté uličky naší vesnice a kupodivu jsme objevili cesty, po kterých jsme za necelé dva roky, co tu bydlíme, ještě nikdy nešli. Nejvíce unavený byl z našeho víkendového procházkování náš pejsek. V pondělí pak bral klasickou odpolední procházku asi už jako velký trest a celou dobu se loudal za mnou :-).

Také jsme se během týdne stihli s pejskem oba zkrášlit. On byl konečně po třech měsících na stříhání, takže vypadá opět jako bišonek a ne jako jedna velká chlupatá koule. A já jsem také navštívila kadeřnici a nechala si udělat trochu jiný sestřih. Foto však zatím nemám, ale vzhledem k tomu, že mě v pondělí čeká vytoužené focení ve Fotopromě, tak se již brzy dočkáte. Úvodní foto je z Kunětické hory, kde jsme oba ještě v původní podobě :-).

Abych také napsala něco o miminku, tak vám musím sdělit, že už se pěkně vrtí. Přes den to sice moc nevnímám, ale večer, když ulehnu do postele, začne se převalovat, asi si hledá vhodnou polohu ke spánku :-). Vždycky ho na dobrou noc pohladím, což se mu posledních pár dní asi začíná konečně líbit. Když ho však zkouším pohladit během dne, kdy cítím pohyb, tak hned uteče a schová se. Je to takový neposedný lumpík :-).

Jinak, jak tak koukám, můj poslední článek asi moc velký zájem nevzbudil. No nevadí. Když nikdo neporadil, poradím si holt sám :-). Sice se mi nechce pročítat všechny možné internetové diskuze, ale asi mi nic jiného nezbývá. Aspoň že na to mám ještě tolik času.

Mějte se krásně.

Denisa


Denisa právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

12. 2. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nebojte, článek zájem vzbudil, jen asi nikdo nevěděl, co k tomu říct :) Ono každý dítě je jiný a každej si to zorganizuje jinak, takže univerzální rada stejně neexistuje a řešit to budete podle toho, co a jak bude přicházet. Já osobně bych řekla - jen ho klidně noste a jen ať si na to zvykne:) Všechno ostatní počká, úklid se nezblázní, jídlo se dá navařit, když dítě zrovna spí nebo holt uvaří manžel...nebo si objednáte pizzu:)  A když si zvykne, zase si postupně odvykne, protože až se rozkouká, bude chtít i vlastní prostor, bude žižlat hračky, zkoušet se otáčet a postupně se samo zabaví víc a víc. Když je dětí víc, je to už horší, ale na druhou stranu třeba pro ty moje mladší byli sourozenci velká zábava a motivace, takže se ode mě odpoutali mnohem dřív než ten první, kterej doma krom mě nikoho neměl....Jinak, četla jsem Váš blog předloni, když jsem čekala třetí dítě. A když jsem nedávno narazila na nový článek, nemohla jsem dva dny myslet na nic jinýho:/ Hrozně mě mrzí, co se Vám stalo. A máte pravdu, že se to asi děje častěji, než by člověk řekl, třeba u mě v okolí se něco podobného stalo jedné mamince, co měla termín pár týdnu po mně. Ale moc děkuju, že jste o tom napsala, člověk si aspoň uvědomí, že jeho "problémy" vlastně žádný problémy nejsou. Takže vám moc držím palce, ať už je všechno v pořádku a ať máte ještě spoustu zdravých dětí ;)

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Milá Deniso,

pokud jde o nošení miminek, tak podle mě je spíš otázka, jestli je vhodné pro novorozence ho nosit v šátku/nosítku. Jinak si myslím, že miminko si zvykne velice rychle na jakoukoliv pozornost, kterou mu věnujete, jedno, jestli v šátku nebo jestli chováte. Ale myslím, že to je ze začátku potřeba :-) Já jsem uvažovala o koupi šátku, když bylo malému asi šest týdnů, ale naše doktorka mi to vyloženě zakázala, že když už, tak od tří měsíců, není toho zastánce. Také jsme byli na kurzu manipulace s kojencem, který byl založený na přístupu p. Kiedroňové a tam nám říkali, že - teď nevím vlastně do kdy přesně - ale minimálně do půl roku - že dítě nemá být kvůli zádům ve vertikální poloze, ale v klubíčku (což mi řekla i naše pediatrička). My jsme to tedy nakonec dodržovali, ale o nějakém ergonomickém nosítku uvažuju pro druhé dítě, protože to už by se mi přece jen volná ruka hodila, u prvního to bylo jedno, že ho pořád chovám  :-)

Tak snad Vám ještě napíše někdo kdo něco z toho používal!

Hodně štěstí, ať je miminko zdravé! Byly jsme těhotné "nastejno", sledovala jsem Vaše příspěvky už poprvé..

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené