Těhotenství není nemoc

BATOLE LIVE! TOBY Do března, kdy mám termín porodu, už nezbývá tolik času. Proto chceme s Michelem a Tobym stihnout co nejvíce… než nám přibude do rodiny další mimi. Ale moje tělo začalo brzy protestovat….

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Hned po Vánocích v Čechách nás čekala ještě spousta novoročních návštěv v Belgii.  Víkend na to nás navštívila Tobyho kmotřička z Prahy a my strávily víkend klábosením a hlavně nákupy. Byly přece výprodeje.  Sice jsem se skoro do ničeho nenasoukala, ale naštěstí jsme si s Míšou postavou velice blízké, takže si Míša prostě zkoušela nějaké oblečení místo mě. Asi tento styl nákupu aplikuji i pro příště, protože mě nebaví převlékání v kabinkách. 

V neděli odpoledne Míša odletěla, v pondělí jsme nastoupili do práce a v pátek už jsme byli na další cestě. Tentokrát jsme trávili prodloužený víkend v Manchesteru u našich přátel. Když jsme po dvou týdnech seděli s Tobym opět v letadle, říkali jsme si s Michelem, že už toho Tobísek nacestoval docela hodně, na to že mu nejsou ani dva roky.  Naši přátele se o nás krásně celý víkend starali, neustále jsme měli něco navařeno, udělali jsme si pár výletů a dokonce jsme stihli i nějaký ten nákup. I když to se Tobymu nelíbilo…typický chlap.  Ale aspoň naši zatím bezdětní přátele poznali, jaké to je mít děti. : -)  Touto cestou jim moc děkuji za pohostinnost a těším se na jejich návštěvu v Belgii.

Den po našem návratu z Anglie mě čekala v kanceláři kolegyně, která převezme část práce za mě během mé tříměsíční mateřské.  Ihned jsme se tedy daly do práce a odměnou nám měla být večeře v nějaké pěkné restauraci, tentokrát na účet firmy.  Už odpoledne jsem začala na své židli poposedávat, každou chvíli mi tvrdlo břicho. Nakonec bylo jako kámen a tvrdé prakticky v kuse. Když jsme šly do města, jela jsem poprvé v životě jedno patro z parkoviště výtahem, jelikož jsem nebyla schopná pár schodu vyjít po vlastních.  Těch pár set metrů do restaurace mi připadalo jak kilometry, občas jsem musela tu jednu velkou křeč v břiše rozdýchávat.  Po pár hodinách jsem byla konečně doma a dala si tolik vytouženou horkou vanu. Ale ani ta to napětí v podbřišku nerozehnala. Celou noc jsme skuhrala  a říkala si, že už nechci byt těhotná. Dvě děti budou stačit.  Já měla s Tobym natolik pohodové těhotenství, že tohle mě naprosto zaskočilo.

Ráno jsem se rozhodla, že nepůjdu do práce, křeče nepovolovaly, tak jsem si naordinovala odpočinek.  A opravdu jsem pár hodin ležela. Toby byl v jesličkách, Michel v práci. Ale už odpoledne jsem se začala nudit a cvičně jsem vytřela kuchyň. Když to prošlo, uklidila jsem zbytek domu.   A za to mi byla odměnou opět velká křeč v břiše v sobotu… naštěstí vše pominulo a já se teď cítím fit. Jen mi prostě došlo, že jsme se opravdu už od listopadu nezastavili. Nebyl jediný víkend, kdy bychom neměli nějaké plány!  Sice i teď máme hodně zařizování , připravujeme se na mimi číslo dvě a mezitím výletíme s Tobym, ale už si dávám pozor, abych měla i chvilku času na odpočinek.

Během psaní mého příspěvku jsem dostala zprávu od mé sestry, která byla na pravidelné těhotenské kontrole (má termín v polovině května) a že plánovaný přílet do Belgie (na pár dní) začátkem března ji doktorka nedoporučuje.  Podotýkám, že let trvá zhruba hodinu a dle leteckých společností se smí létat do 34. týdne těhotenství, později jen se souhlasem aerolinií.   A sestřino těhotenství je naprosto bezproblémové. 

Připomnělo mi to blog, který jsem četla od české maminky žijící ve Finsku, kdy ji čeští a finští lékaři na ty samé otázky odpověděli naprosto odlišně…  Já cítím podobný rozdíl i tady. Zatímco má lékařka mi dala potvrzení o tom, že mohu ve 31. týdnu letět do Anglie (měla jsem ho jen pro případ, že by se někomu na letišti nelíbilo moje velké těhotenské bříško), sestře nebylo létaní doporučeno. Zatímco já běžně nosím v náručí našeho 15ti kilového syna, v Čechách vám nedoporučují zvedat nic těžšího než pět kilogramů… Když jsem se na začátku prvního těhotenství ptala, zda je v pořádku, když budu jezdit do práce na kole, lékařka se na mě nechápavě podívala a řekla, že v tom nevidí žádný problém.   Mé sestře byla také ihned na začátku těhotenství položena otázka, jestli nechce vypsat neschopenku... Teď nemluvím o rizikovém těhotenství ale o běžném, bezproblémovém těhotenství. Ano, je to “jiný stav”, myslím, že naše tělo si řekne samo, kdy je potřeba trošku přibrzdit… ale těhotenství není přeci nemoc.

Co jste musely vy během vašeho těhotenství omezit? Napište mi do diskuze.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené