Zážitky z poradny

KLUB TĚHULEK! DENISA Po týdnu vám všem opět přeji krásný den. I když nutno podotknout, že pro mě zrovna dnešní den moc krásný nebyl, resp. moc krásně nezačal.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Věřte nebo ne, tento týden začínám 30. tt a dle zpravodaje z Babywebu, který mi ráno dorazil, by mě měly čekat návštěvy u lékaře každé dva týdny, další velký UZ a měla by mi být znovu odebrána krev. S těmito informacemi jsem tedy šla na plánovanou kontrolu na gynekologii. Kromě toho, že jsem tam opět čekala skoro hodinu, což se mi v pondělí ráno zrovna pracovně moc nehodí, a ještě ke všemu v době poradny pro těhotné jsem tam byla jediná těhotná, tak jsem se pak málem pohádala se sestřičkou. Konečně jsem jednou byla akční, ale moc jsem nepochodila. Když jsem se sestřičky zeptala, jestli mě bude brát krev, řekla, že až příště. Když jsem se zeptala, jestli mě na příště objednají za dva týdny, řekla, že za tři a od 37. tt pak budu chodit po týdnu. Ok, to se dá akceptovat, nikde není dáno, že kontrola musí být nutně po 2 týdnech. Já ale věděla, že za 3 týdny opravdu nebudu moct přijít z pracovních důvodů (pozn.: pan doktor ordinuje jen v pondělí, výjimečně ve středu ráno asi jednu hodinu) a říkám jí tedy, že bych potřebovala vyplnit žádost o mateřskou. Ona se na mě podívala stylem, jestli jsem se náhodou nezbláznila a oznámila mi, že je to ještě brzo, že příště. Tak jí tedy říkám, že bych ale celkem nutně potřebovala vědět, k jakému dni mám v práci skončit, od kdy má za mě nastoupit náhrada. Vzala tedy své chytré kolečko, jak mu přezdívám, neboť se na něm dá vykroutit každý termín :-), a spočítala, že nárok na MD budu mít od 8. října.

To se mi však nelíbilo a říkám, že chci jít ten maximální počet dní před plánovaným termínem porodu. Opět se na mě podívala, jestli to myslím vážně, a slovně se ujistila, jestli chci jít opravdu 8 týdnů před. Tak jsem jí přitakala a ona „vykroutila" pro mě uspokojivé a zároveň i mnou vypočítané datum 1. října. Znovu jsem se zeptala, jestli mi ty papíry tedy dá. Ne, ještě je brzo, prý příště, údajně mi je nemůže dát měsíc předem. Nevím teda, proč by nemohla, protože už vidím, jak se naše personální a mzdové oddělení může přetrhnout, aby to dali včas na OSSZ, ale na další odpor jsem se už nevzmohla, už takhle jsem byla docela naštvaná, a raději jsem si šla sednout zpět do čekárny.

Následně mě dorazil pan doktor. Jednak tím, že mě sice vyšetřil, ale ultrazvuk mi neudělal, když jsem objednaná na ten velký. Pak tím, že na moji poznámku o brnění rukou mi řekl, že je to normální u většiny těhotných. A nakonec tím, že mě chtěl objednat na další kontrolu až za měsíc, s tím, že vyřídíme žádost o MD. V tu chvíli jsem možná koukala já na něj jako, jestli nespadl z višně, a říkám, že chci jít na mateřskou už od 1. října, tudíž kontrola za měsíc (nehledě na to, že jsem měla načteno, že bych měla chodit častěji :-)) je asi trochu pozdě. Říká tedy, že mám přijít za 3 týdny, to říkám já, že nemůžu. Tak to prý vypíšeme hned. To už jsem si připadala jako v blázinci a odvětila jsem, že mi sestřička sdělila, že vyplňovat ty papíry měsíc dopředu, je nesmysl. Nakonec jsme se dohodli, že přijdu tedy za 14 dní. Konečně jsem alespoň něčeho dosáhla a odcházela jsem jako pěkně naštvaný vítěz. :-) Tak nějak to na mě špatně zapůsobilo celé dohromady. Hodina čekání, dohady ohledně mateřské a nejvíc mě naštvalo, že mi pan doktor neudělal ultrazvuk. Při minulé kontrole mě zastupující lékař docela vyděsil, když mi řekl, že náš chlapeček je ještě o 6 dní menší než by podle UZ měl být a že pro jeho chybějící pupečníkovou artérii je potřeba jeho růst sledovat a nyní mi můj lékař ani UZ neudělá?! Jediné, co mě uklidňuje, je fakt, že jsem objednaná na onen velký ultrazvuk.

Koukám, že jsem se o své návštěvě na gynekologii pěkně rozepsala, ale někde si člověk ty negativní pocity vylít musí. :-) Naštěstí toto "vylívání" funguje opravdu dobře, aby se člověku ulevilo, takže jsem si ihned po příchodu do práce postěžovala kolegyni a hned se mi pracovalo o něco lépe. A nebyla bych to já, kdybych si nepostěžovala na více frontách, což znamená, že nemůžu ušetřit ani vás, čtenáře/ky. :-)

Minule jsem taky slibovala zážitky z předporodního kurzu, na který jsem se přihlásila v naší nemocnici. Celý kurz obsahuje 4 semináře, z toho jeden je vlastně prohlídka porodního sálu. První seminář byl zaměřený na informace o porodu, bylo nám sděleno, jak to funguje právě v této porodnici, jak vypadá nejběžnější praxe, co všechno si lze přát, jaké komplikace mohou nastat a jak se případně řeší atp., a dokonce nám i pan doktor pustil reálné video průběhu porodu, natočené ve zdejší porodnici. Bylo zajímavé a jistě přínosné nejen pro mě, ale i pro nastávajícího tatínka, aspoň ví, do čeho půjde. ;-) A já si uvědomila, že i když mi průběh porodu stejně nikdo nezaručí, měla bych si připravit aspoň nějaký porodní plán. A na závěr musím konstatovat, že strach z porodu se zatím pořád nedostavil. Naštěstí!

Mějte hezký den a za týden se opět přihlásím.

Vaše Denisa


 

Denisa právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

11. 9. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Elissovna
Elissovna

Deny to je mi líto, že máš takové starosti ke konci těhu... ale nevěš hlavu, mě brněly ruce celé těhotenství a také jsem si vyslechla, že je to běžné. Nejvíc jsem měla problémy, když jsem háčkovla oblečky pro malou... chce to opravdu klid. A abych tě ještě o chlupo podpořila... i já jsem byla nervózní z toho, že mi paní doktorka nechtěla ke konci dělat ultrazvuk. Jestli měl ale náhradní doktor nějaké pochyby, měla jsi se na to téma rozpovídat, aby jsi byla klidnější... Držím pěsti a přeji pevné nervy... už to máš za pár ;-) 

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené