Jak správně pečovat o pokožku miminka?

Jako rodiče vybíráme pro miminko porodnici, pediatra, výbavičku, ale mnohdy zapomínáme vybrat to, co se jej nejvíce dotýká – kosmetickou péči, která kůži novorozeněte ochrání a neuškodí.
foto: archiv firem

Stejně jako človíček samotný, musí i jeho pokožka 5x zesílit a vyrůst, aby ho dokázala ochránit jako dospělého. Proto je tak důležité, v čem ho od prvního dne koupete, čím ho mažete, jaké plenky jste zvolili a v neposlední řadě také z jakých materiálů je jeho oblečení. Čisté svědomí, co se týká péče o pokožku vaší ratolesti, vám nabídne certifikovaná přírodní kosmetika například od Weledy.

V prvních 6 – 7 týdnech života je důležité nechat pokožku, aby svou imunitu nastartovala tím správným směrem sama. Koupejte max. 1-2x týdně, vždy maximálně po pěti minutách v odstáté/ převařené vodě, aby se vypařil agresivní chlór. Pokud se pokožka příliš suší, použijte po koupeli Měsíčkový kojenecký olej Weleda – hlavní složkou je pěsticí sezamový olej, imunitu kůže podpoří zklidňující a antibakteriální měsíček lékařský. Olej používejte i na zadeček do plenek, hutnější přípravky volte pouze v případě problému.

Po šestinedělí už můžete podpořit očistu těla miminka například přidáním Měsíčkové kojenecké koupele Weleda do vody. Pokud nastane potíž s opruzením, i odborníci z řad lékařů doporučují Měsíčkový kojenecký krém Weleda, který je oblíbeným produktem maminek již po tři desetiletí.

V případě opruzeného zadečku častěji měňte pleny (látkové vždy perte v neparfemovaném přípravku a jednorázové volte bez chlóru); zadeček očišťujte vodou smíchanou s kojeneckým olejem, ne mýdlem nebo vlhčenými ubrousky; po očištění nechte kůži dýchat alespoň 15 minut bez pleny; chraňte pokožku miminka před agresivitou moči a stolice hojivým hutným krémem s výtažkem z měsíčku.

V prvním roce života miminka nepoužívejte mýdla ani sprchové gely, ve všech směrech (i na vlásky) vám dobře poslouží kojenecká koupel a kojenecký olej, obojí s měsíčkem lékařským. Pokud se kůže vašeho miminka přesušuje a je přecitlivělá, používejte přípravky Zklidňující řady Weleda s proskurníkem lékařským a promazávejte pokožku dítěte klidně i 5x denně, aby se kůže zaléčila.

29. 2. 2016 |
Komerční prezentace

Naposledy navštívené