Mimi Live! (22): Cachtání ve vaně a čekání na bramboru

Jonda se chodí cachtat do vany a už se naučil převracet i na bříško. Náladu mu kazí jen antibiotika, která dostal na přetrvávající teploty. Šimon v pohodě přestál další očkování a brzy ho čeká jeho první brambor.

Milé maminky i tatínkové,

minulý týden jsem zmiňovala Jonáškovu zvýšenou teplotu. Držela se ho pořád. Sice jen o několik desetin, ale i tak to bylo divné.

Antibiotika

Rozbor moči byl čistý, ale v krku našli nějakou bakterii, která se většinou prý léčit nemusí, ale Jondův imunitní systém si s ní asi nedokáže poradit. A tak mu paní doktorka předepsala antibiotika. Nejdřív jsme zvažovali, jestli je to potřeba, nechceme do toho malého tělíčka cpát nic zbytečného, ale teploty měl už přes dva týdny a nelepšilo se to, tak jsme se pro antibiotika rozhodli.

Vaničky

Jonášek se taky už nějakou dobu převrací na bříško. Jednou se mu to podařilo a od té doby nepřestal. Taky chodíme na vaničky, což Jonáška moc baví. Do šesti měsíců ještě nemůže do klasického bazénu, tak se chodí koupat do velké vany. Je tam s námi paní fyzioterapeutka, která vozí Jonáška po hladině a se mnou si povídá o psychomotorickém vývoji a o dalších věcech kolem miminek. Minule Jonáška chválila, jak je čiperný. To když ji pořádně pocákal 🙂 A taky si všimla, jak šikovně si Jonda dává nožičky do pusy. To víte, každá pochvala mě, jako mámu potěší.

Mluvení na miminko

Zajímalo by mě, kolik dalších maminek mluví na svá miminka. Někde jsem četla, že by se na děti mělo mluvit hned od začátku, a připadá mi to správné, protože on vypadá, že poslouchá. I kdyby ještě nerozuměl, poslouchá intonaci a odpovídá mi. Povídáme si, i když jeho „slovům“ zatím nerozumím, ale přesto mám pocit, že vím, co mi říká. Mezi lidmi si ale občas připadám jako blázen. Moc maminek, co by mluvily na miminka, totiž nepotkávám. Docela se těším, až bude Jonda mluvit a budu si mít s kým přes den pokecat 🙂

Zkušenost týdne

Nosítko je dobrá věc na nákup. Můžete si vzít vozík, což s kočárkem nejde. Dítě v nosítku je většinou spokojené a vy máte volné ruce. Navíc se na vás spousta lidí bude usmívat. Miminko v nosítku je prostě roztomilé.

Přeju všem maminkám i tatínkům krásný týden a těším se zase příště.

Vaše Bára

Jonášek

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie


Milí čtenáři a čtenářky,

tento týden jsme konečně absolvovali 3. dávku očkování (hexavakcína a Synflorix), takže poslední dávka nás čeká až bude Šimonkovi rok.

Očkování

Jelikož měl Šimon po minulém očkování průjem, domluvila jsem se, že očkování absolvujeme nadvakrát, ale dětská lékařka říkala, že průjem není následkem očkování, takže nakonec opět dostal obě injekce zároveň. Tentokrát si trochu zaplakal, ale rychle se utišil. Naštěstí nemá ani žádné následky. Čím je starší, tím je to lepší. V očkování nebude mít Šimonek moc dlouhou pauzu, protože jsem se po poradě s dětskou lékařkou rozhodla, že ho necháme očkovat proti tuberkulóze. Do loňského roku bylo toto očkování povinné a děti ho absolvovaly už v porodnici, teď rozhodují pouze rodiče, zda dají dítě očkovat. Snad už to bude prozatím poslední nepovinné očkování, kterým budu Šimonka zatěžovat.

Čas na příkrmy

V poradně Šimona opět zvážili a změřili, takže v necelých pěti měsících váží 6,76 kg a měří 68 cm. Mezi pátým a šestým měsícem už můžeme začít dávat zeleninové příkrmy. Nějak k tomu pořád nemůžu najít odvahu, protože mi na to připadá pořád dost malý, ale, na druhou stranu, už to asi potřebuje. Když kojím, někdy ke konci už cítím, že je prso prázdné a Šimonek má ještě hlad, tak ho dám k druhému prsu. Naštěstí mu to zatím stačí, ale myslím, že už by si taky dal něco jiného.

Bude to brambor

Jednou jsem ho měla na klíně, když jsem obědvala, protože byl hrozně mrzutý, a já se chtěla najíst. Když ale seděl, viděla jsem, jak s otevřenou pusinkou pozoruje mou vidličku od talíře až k mé puse, jako by čekal, že taky něco dostane. Každý večer dostává probiotické kapky proti nadýmání na lžičce a vždycky se snaží sám lžičku vzít do ruky, takže v tomto ohledu už připravený je. Ještě se na to musím hlavně psychicky připravit já a za dva týdny už zkusím dát první brambor.

Julie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist