Není mléko jako mléko, aneb správné množství a kvalita bílkovin - část první:

Milá maminko, milý tatínku, na tomto místě se budeme věnovat správnému výběru umělého kojeneckého mléka v případě, že Vaše děťátko nemůže být již kojeno. Mateřské mléko je bezesporu tou nejlepší stravou. Jak ale dál, když už kojení není možné?
foto: archiv Nestlé

Umělá kojenecká výživa je náhrada mateřského mléka, a proto by měla mateřského mléko co nejvěrněji kopírovat. Jednotlivé výživové složky obsažené v mateřském mléce jsou odlišné od těch v mléce kravském.

Těmi nejdůležitějšími složkami kojenecké výživy jsou bílkoviny, cukry, tuky, vitamíny a minerální látky. Bílkovina je velmi důležitou a zcela nenahraditelnou součástí kojenecké výživy (mléka), zajišťuje růst a vývoj miminka. Má mnoho funkcí ve všech životně důležitých orgánech jako srdce, svaly, nervy, střevě a celkově v imunitním systému. Na druhé straně i nadbytek bílkovin ve výživě může negativně ovlivňovat látkovou výměnu a zatěžovat ledviny.

V současné době naleznete na trhu značku kojeneckého mléka, značku BEBA, která má upravené základní stavební jednotky bílkovin - aminokyseliny. Tyto složky jsou upraveny dle nejnovějších vědeckých poznatků. Tento proces úpravy bílkovin je velmi složitý a pro značku BEBA unikátní.

Pokud máte zájem o bližší informace, piště nám anebo využijte poradnu MUDr. Jana Fabiánová na www.kojeneckavyziva.cz .

Jsme tu pro Vás a Vaše děti.

Komerční článek firmy Nestlé Česko s.r.o.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené