Suchá pokožka miminka

VÁŠ DOTAZ Mám jedenáctiměsíční holčičku, zhruba v šestém týdnu se jí po stranách obličeje udělaly malé pupínky, které naše pediatrička diagnostikovala jako potničky. Pupínky se celkem brzy zahojily bez nějaké léčby, ale pleť je po nich suchá, jsou na ní šupinky. Jedna paní doktorka nám řekla, že by se mohlo jednat o atopický ekzém, druhá paní doktorka tvrdí, že se kůže miminka stále ještě pročišťuje od mateřských hormonů a situaci navíc zhoršují změny počasí, zejména vítr a mráz... Petra
foto: Profimedia

Názor odborníka: 

Chápu vaše zneklidnění vyrážkou v obličeji vaší dcerušky. Příznaky „citlivé pokožky“ v obličeji opravdu může atopický ekzém začít, ale také může jít jenom o běžné kojenecké vyrážky. Jako u každého onemocnění je hlavní prevence.

Pro vaši holčičku je velmi důležité kojení, sníží riziko vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka a další potraviny. Doporučuji z vaší stravy po dobu kojení vynechat čokoládu, kakao, ořechy, citrusové plody a exotické ovoce. Dále myjte obličej vašeho děťátka jen kojeneckou vodou (ne vodou z vodovodu). V lékárně zakupte krém na suchou a atopickou pokožku (jsou různé značky – v lékárně Vám poradí podle věku miminka) a ošetřujte 2 x denně dokud bude pokožka suchá. Při novém výsevu kontaktujte Vašeho dětského lékaře – nejlépe vám poradí další postup.


Odpověděla: MUDr. Štěpánka Čapková, CSc.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nám na pupínky pomohl excipial. Nemohu si ho vynachválit.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené