Sukýnka pro malé víly

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Opět je tu jeden jednoduchý návod z Macčina ateliéru. Tentokrát si můžete vyrobit nádhernou, nadýchanou, něžnou vílí sukýnku. Vaše malé víly budou nadšené.

Když jsem ji doma vyrobila já – původně jsem si myslela, že právě pro Babyweb – setkala se u mojí malé Elly s takovým ohlasem, že jsem rezignovala, sukýnku jí dala a pro Babyweb jsem musela udělat další. Ta první totiž po několika dnech nošení, které většinou končilo večer velkým smlouváním, jestli v ní může Ella spát, už je sukýnka docela unavená. :-)

Pokud Vás okamžitě napadlo, že neumíte šít, takže žádná sukýnka nebude, jste zcela na omylu. Tahle sukýnka se nešije! A vy při její výrobě budete pouze asistovat svým dětem.

Připravte si

Voálový nebo polyesterový závěs, popř. polyesterové nebo voálové stuhy. Dále gumu – ke světlému voálu je lepší bílá, ke tmavému černá. Nůžky nebo řezací podložku a řezák. Jehlu a nit na sešití gumy.

Postup

Nejdříve z voálu nařežte nebo nastříhejte pruhy v šířce a délce, jakou si sami zvolíte. Já jsem použila lesklý polyesterový závěs z IKEA, který je příjemný tím, že jeho cena je 59 Kč a že jedna role stačí na sukýnku pro 3–6letou holčičku. Řezala jsem přes celou délku pruhy široké 5 cm.

Jakmile máte připravené pruhy, naměřte a ustřihněte gumu a důkladně ji sešijte.

Sešitou gumu navlékněte na něco (např. na opěradlo židle), aby byla pěkně napnutá.

Vezměte si pruhy a začněte je přivazovat pěkně jeden vedle druhého na napnutou gumu. Jakým způsobem ji přivážete, je zcela na vás. Já jsem použila tzv. liščí smyčku – pruh jsem přehnula napůl, obtočila kolem gumy a volné konce jsem provlékla smyčkou. Pokud pro vás fotografie není dost názorná, radím zadat do vyhledávače slovní spojení „liščí smyčka“ a okamžitě vám napoví další obrázky.

Pruhy navazujte po celém obvodu gumy a pěkně je stahujte k sobě – čím víc bude guma napnutá a čím víc na ni navážete pruhů, tím nadýchanější sukýnka bude.

A je hotovo! To je nádhera, viďte?

Foto: Jiří Černý

Komentáře k článku
Počet komentářů: 3
Obrázek uživatele Macka
Macka

Dobrý den, proužky se netřepí, protože se jedná o polyester nebo popř. jiný "umělý" materiál. Pokud by byly proužky bavlněné, pak se třepí. Ale dá se tomu předejít buď entlováním nebo stříháním entlovacími nůžkami :-) Kombinace bavlněných proužků s voálem je kouzelná!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

chtěla jsem se zeptat: netřepí se ty proužky sukýnky?

Obrázek uživatele Patlalca
Patlalca

Jako malá jsem měla podobně vyrobenou masku vodníka z nastříhaných proužku zeleného a červeného krepového papíru :-)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené