Krásný a utahaný nový rok

MIMI LIVE! NIKOLKA Když se Nikolka narodila, říkala jsem si, že jí nebudeme kupovat moc hraček. První Vánoce mě ale rychle vyvedly z omylu. I když z dárků ještě neměla rozum a nejvíc ji zajímalo, jestli si může strčit balicí papír do pusinky, dárků dostala mraky.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


První Vánoce ve třech byly celkem náročné. Kojit každé dvě hodiny a do toho do jedné do rána balit dárky nebo zdobit cukroví, člověku na čilosti moc nepřidá. Nakonec se to ale vyplatilo. Malá byla nadšená ze stromečku i z hromady dárků. Dostala od Ježíška hlavně hračky a taky krásné oblečení. Vždycky mám totiž období, kdy mám pocit, že chudinka nemá co na sebe. Samozřejmě to tak není, ale Ježíšek si usmyslel, že toho potřebuje ještě víc. Aspoň tedy ve větší velikosti.

O svátcích jsme byli navštívit i babičku a dědečka. Velká výhoda bylo, že jsme poprvé měli hlídání a šli na rodinné setkání do hospůdky. Malá krásně spinkala, ale když už jsme byli na odchodu, tak začala plakat. Asi nechtěla, abych odešla, protože hlad neměla a chtěla jen pohladit. Nakonec jsem na setkání musela dorazit později, ale podařilo se nám ji uspat a babička už hlídala krásně spinkající miminko.

Bez Nikolky jsem byla kromě návštěvy lékaře poprvé. Nejdřív jsem byla plna euforie, která ale postupně upadala a přešla v nervozitu. Po dvou hodinách jsem odešla, protože ta nejistota, že se něco děje, se nedala vydržet. I když jsem měla plno SMS, že malá spinká a vše ok. Většinou v tuhle dobu spí vkuse tři až čtyři hodiny. Asi to napojení ale funguje, protože jsem přišla domů, zula si boty a najednou se ozvalo „af“ a malá chtěla papat. Byla jsem tak ráda, že nemusela plakat a mamka mi volat, ať jdu domů. Prostě se to opravdu povedlo. Vánoce se tedy celkem vydařily.

Čtěte také:

Silvestr byl o trochu horší. Pořádali jsme party, což bylo nakonec úplně v pohodě. Ohňostroj, ze kterého jsem měla obavu, Piškotě krásně prospinkalo. Pak jsem jí dala papat a nechala ji chvíli koukat z okna na světýlka. Pak v klidu zase usnula. Horší to bylo se mnou, naše společnost se rozešla až ve tři ráno. Já padla do postele, usnula a za chvilku malá chtěla papat. Jestli platí jak na Nový rok, tak po celý rok, tak letošek asi všichni prospíme. Manžel byl už od Vánoc marod a Silvestr mu taky moc nepřidal a já totálně grogy. Naštěstí Nikolka byla úplně úžasná. Ani nezakňourala a dokonce spinkala déle jak půl hodiny. Přes den normálně totiž víc jak půl hodiny neprospí.

Takže vám všem s Nikolkou přejeme pohodový, veselý a energický rok 2016, samozřejmě hodně zdraví a spokojené rodinné chvilky.

6.1.2016 1:44  | autor: Moniq
Více o tématu: babičkahračkymamkazdraví

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist