Máte malé miminko? Nebojte se vyrazit na dovolenou

MIMI LIVE! NIKOLKA Někdo se domnívá, že jak se vám narodí dítě, život skončil. Ale je to právě naopak. Mít malé miminko je super. A rozhodně nemusíte sedět doma, rozcuchaná a poblinkaná od mléka. I když je to občas náročné, to nepopírám, dá se mateřství užít. Nejlépe občas vyrazit na dovolenou.

Celá rodina a několik přátel jsme vyrazili na hory. Nejdřív jsem samozřejmě šílela, aby Nikolce nebyla zima, abych zvládla připravit příkrmy, jak budeme chodit na večeři, když občas chodí spát v půl šesté atd. Nakonec to malá zvládla skvěle. Nejvíce ji bavily děti. Nejraději by se rozběhla po hotelu s nimi. Na každého se smála a zvládala v pohodě i naše výlety.

Musím říct, že nám hodně pomohl šátek. Kdybychom měli jen kočár, tak se na výlet nikam nedostaneme. Takhle jsem si malou dala do šátku, zachumlala ji do nosící kapsy, mikiny a bundy a vyrazili jsme na výlet. Nezbytnou výbavou do hor byly také nesmeky. Nakonec jsme se s Nikolkou i kousíček svezly na bobu. Malá zrovna spala, ale vzbudila se a koukala, co se děje. Celkem jsem se bála, aby se něco nestalo, takže jsem v podstatě jen zapózovala na fotku a sjela s ní opravdu malý kousek, který byl spíš rovina než kopec.

I maminka si musí odpočinout

Dovolená byla úžasná i v tom, že na hotelu byly různé procedury. Například saunový ceremoniál. Nejdřív jsem jít nechtěla, ale pak jsem si říkala, kdy jindy se já dostanu do sauny. Malá byla napapaná, spinkala a manžel hlídal. Tak jsem pár minut před ceremoniálem nakonec šla. A bylo to parádní. 🙂 Pokoj jsme měli kousek od sauny, takže mezi jednotlivými ceremoniály jsem zaběhla na pokoj zkontrolovat a pak i nakojit malou a mohla se jít zase saunovat.

Podobné to bylo s masáží. Nechala jsem si namasírovat záda a nožky. Šátek je skvělá věc, ale ani mi tak netrpí záda jako nohy. Mám vlastně zase cca sedm kilo navíc, a když nemám zrovna dobré boty, tak je to strašně znát a nohy to odnášejí. Takže masáž nohou byla úžasná volba.

Čtěte také:

Pro mě byla dovolená i trošku proškolením. Nikolku nenecháváme samotnou v pokoji s chůvičkou, máme všude otevřené dveře, a když kníkne, jsem tam za půl minuty. Abych šla do hotelového baru a malou nechala zavřenou v pokoji přes půl hotelu, na to jsem teda neměla nervy. Nakonec jsme si udělali sezení přímo před pokojem. Což bylo naprosto skvělé. I tak měla u hlavičky dvě chůvičky a zapnutý monitor dechu. Navíc jsem ji chodila každou chvíli kontrolovat, i když se z vysílačky nic neozývalo. Myslím, že separační úzkost budu mít brzo já a ne Nikolka.

Každopádně já jsem si úžasně odpočinula, jestli se tomu tak dá říkat při nočním kojení po hodině a půl, Nikolka byla mezi dětmi a nadýchala se čerstvého horského vzduchu. Takže určitě doporučuji vyrazit i s malým miminkem alespoň na krátkou dovolenou.

17.2.2016 12:51  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist