Toby v Dánsku

BATOLE LIVE! TOBY Tentokrát zdravíme z naší dovolené v Dánsku. Pro tuto destinaci jsme se rozhodli hlavně proto, že jsme nechtěli dovolenou, kde bychom mohli vyrazit maximálně tak na přeplněnou pláž. A tak přestože se většina lidí vydala na jih, my se vydali na sever.

Dovolenou trávíme v domě na fjordu a procházíme se v dunách. Hlavně ty duny porostlé trávou s vyšlapanýma cestičkama z písku Tobyho baví. Běhá sem a tam a směje se u toho na celé kolo. Vždy je po takové procházce totálně unavený.

Dnes jsme byli v Legolandu. Nejdříve jsem se bála, jestli na to Toby není ještě moc malý. Rázem jsem zjistila, že není zdaleka nejmladší. Jezdila tam spousta lidí s miminky v kočárkách. I přesto, že Tobymu není ani rok a půl, mohl na pár atrakcí. Jen ty fronty… stát ve frontě na vláček s malým uřvaným dítětem a snažit se mu vysvětlit, že musí ještě chvilku vydržet, byl někdy skoro nadlidský výkon. Velká výhoda byla, že jsme kdekoli mohli nechat kočárek. Nemuseli jsme se o něj bát. Dělal to tak každý. Nevím, jestli by tohle bylo možné v Čechách. Náš dnešní výlet se povedl a Toby úspěšně usnul ještě před tím, než jsme opustili parkoviště.

Dům na fjordu máme pronajatý společně s našimi příbuznými. Jedním naším spolubydlícím je holčička stejně stará jako Toby. A už teď jsou mezi nimi vidět rozdíly. Hlavně tedy co se týče jídla. Toby sní za den to co Klárka za měsíc. A Klárka je také mnohem, mnohem hodnější! Mám pocit, že Toby vůbec neposlouchá… podívá se na mě a udělá přesně to, co by neměl. Kolikrát jsem večer unavená jen z toho, jak pořád dokola říkám „to nedělej“, „tam nelez“, „nesahej na to“… a vypadá to, že to stejně vůbec nepomáhá. Takže pokud mi dáte vědět, že v tom nejsem sama, budu jen a jen ráda. A též jak vyzrát na ty naše malé ďábly… vím, že je každé dítě jiné, ale v porovnání s Klárkou je Toby extrémně zlobivý.

Dnešní článek je krátký, nějak mi dochází inspirace. Ten mořský vzduch je zřejmě vysilující nejen pro děti, ale i pro nás dospělé…

Mějte se hezky a příště opět na napsanou z Belgie!

15.8.2013 10:17  | autor: Gabriela Jenčová
Více o tématu: Tobyvýlet

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist