Babička dostala paličkou po hlavě

Nedávno mi vyprávěla kamarádka Helena, jak byla se svým dvouletým synkem nakupovat v supermarketu. Všechno probíhalo hladce. Hošík se vozil v košíku a cucal lízátko. Mámy si moc nevšímal a rozverně si pohupoval nožkami zaklesnutými do sedátka.

Helča se zastavila u chladicího boxu plného sýrů a soustředěně vybírala nějakou dobrůtku k večeři. Najednou se synek probral a začal křičet na celé kolo „Policie, póóóóliiiciiiiééééééé“! V ten moment byla kamarádka i její malý capart v centru pozornosti snad všech nakupujících v okruhu sto metrů a všichni se pobaveně uchechtávali. Kde to asi ten kluk vzal? Řekla bych, že z televize. Mám s tím zkušenost.

Pamatuju si to, jako by to bylo včera. Babička klečela pod kuchyňskou linkou a vyndávala velký hrnec, ve kterém chtěla vařit knedlíky. Na lince ležela palička na maso. Okamžitě jsem se jí chopila a jednu s ní babičce flákla přímo do temene. V ten moment upustila bábí hrnec na zem a měla co dělat, aby udržela stabilitu. Máma mě okamžitě popadla a pěkně mi naplácala. A já nechápala vůbec nic. Proč jsem dostala na zadek? A proč se nikdo nesměje? Vždyť když tohle dávali včera v televizi, tak se celá rodina chechtala jak o závod? Za mým brutálním kouskem stála nevinná dětská touha udělat mamince radost. Chtěla jsem prostě, aby byla legrace! Ano, takhle to dopadá, když matka nechá tříleté ctižádostivé dítě koukat na Šimona a Matouše.

Děti prostě umí překvapit scénkami, které by leckdy nevymyslel ani ten nejtalentovanější hollywoodský scénárista. Díky tomu je život mnohem zábavnější, než nejlepší filmová komedie. Škoda jen, že většina těchto příběhů se nikdy na filmová plátna nedostane. Teď se ale můžou dostat alespoň na Babyweb. Také vás vaše dítě vyvedlo z míry nějakým netradičním kouskem, který vás rozesmál? Napište nám o tom! Nejlepší příspěvky zveřejníme a oceníme malým dárkem!

Srdečně vás zdraví
Jana Mihovičová
šéfredaktorka

Příběhy posílejte na redakce@babyweb.cz

Více o tématu: klukmatkanikdorodinazdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist