Batole LIVE! (18): Dodý den, milé maminky

Evička pomalu začíná mluvit tak, že už je jí rozumět, Helenka si s maminkou užívá městského života a pečuje o svůj vzhled a Patrik se naučil říkat „dodý den“ a k tomu pěkně vzdorovat.

Zdravím čtenářky a čtenáře Babywebu!

Se začátkem školního roku se náš volný prázdninový režim změnil na režim velmi pevný.

Tento týden jsme pravidelně vstávaly v 7 hodin a dohlížely na Máju, aby nezapomněla v 7,30 hodin odejít do školy. Pak jsme nakupovaly, vařily a po obědě kolem dvanácté chodila Evička spinkat. Odpoledne se odvíjelo podle počasí. Když bylo venku ošklivě, zůstaly jsme doma, což byla příležitost pro trénink s nočníkem. Nechala jsem Evíka běhat po bytě naostro a k mému překvapení začala nočník používat. Tím ale má radost končí. V momentě, kdy jí dám plenku, vesele vykonává potřebu do ní.

Další věc, která mi dělá radost, je Eviččin odpolední spánek. Spinká v průměru 2 hodiny, někdy dá dokonce i 3 hoďky. Je to paráda, protože v tuto dobu mám příležitost žehlit, vytírat, psát deníček a dělat další věci, u kterých je její přítomnost nežádoucí. Co mě ale vůbec netěší, je její noční spánek. Sice spí asi 10 hodin, ale bohužel se velice často budí a dožaduje se mé přítomnosti. Je úplně běžné, že mě volá i pětkrát za noc.

Na scénu se opět dostal kočárek. Vytáhla jsem ho po jedné naší procházce, kdy jsem většinu času musela Evíka poponášet. Po čase, kdy se Evička na kočárek nechtěla ani podívat, si do něj opět ráda sedá a nechává se vozit. Taky nás doma těší, že Evička stále častěji opakuje česká slova. Ona sice už mluví úplně plynule a v celých větách, ale řečí nějakého pro nás neznámého kmene a my jí vůbec nerozumíme .

Silvie


Ahoj batolata!

Tento týden jsem si opravdu užila městský život. Chodíme s mámou na procházky, na kafíčka a hrát si do parku.

A taky jsem měla začít chodit na cvičení pro děti, ale protože je hezky, ještě jsme se tam nedostaly. V pátek jsem byla u kadeřnice. Vzorně jsem seděla, koukala na sebe do zrcadla a nechala se stříhat. S výsledkem jsem byla moc spokojená a všem jsem se chlubila. Pak jsem si s mámou šla koupit nové botičky. Zase mi vyrostla noha, teď mám velikost 23. Taky jsme prošly knihkupectví a hračkářství, blíží se mé narozeniny a Vánoce a máma už začíná nakupovat.

Když jdeme ven, ráda pozoruju dění kolem sebe. Jediná změna je, že jsem se začala stydět. V pátek přijela teta Anča a strejda Khamah. Khamah nejezdí moc často a nejsem na něj zvyklá. Bála jsem se k němu přiblížit a nechtěla jsem jít ani k tetě Anče, když byl Khamah moc blízko. Trvalo mi celé odpoledne, než jsem si zvykla. Večer šla máma s tetou a strejdou ven a já byla doma s babí Zůzou a dědou. Máma se mohla náležitě vyvenčit, protože jsem byla moc hodná, koukala jsem se na pohádku a pak jsem šla v klidu spát a na mámu jsem si ani nevzpomněla. Ta naopak každou chvíli kontrolovala mobil, zda jí babička nepíše či nevolá. V kolik nakonec přišla vám ale raději říkat nebudu.

O víkendu se konaly v Kutné Hoře Dny evropského dědictví, takže jsme mohli navštívit mnoho památek zdarma či za snížené vstupné. Strejda Khamah byl nadšený a pořád fotil. V neděli jsme s mámou jely na chatu. Bylo krásně a mohla jsem se koupat v bazénku, běhat nahatá a hrát si s kamarádem Matějem. V neděli ráno odjela babička Zůza do lázní a zanechala mě mému osudu. Snad to tady jen s mámou a dědou přežiju.

Užívejte si babí léto!

Vaše Helenka s maminkou


Ahoj všichni,

pondělkem nám začal nový „školkový“ rok a odpadla starost, kdo Páťu pohlídá. Měli jsme obavy, jak bude po měsíci na školku reagovat, vše ale proběhlo úplně v pohodě.

Jenom se trochu styděl a první den trochu zlobil v postýlce po obědě. Nechtěl usnout a nahlas zpíval. Já jsem od září nastoupila na plný úvazek do práce, tak uvidíme, jak vše budeme zvládat. Páťa spí stále max. 8 hodin, tak si ho užiju až až. Ve školce také pokračuje „nočníková výuka“. Běhá tam jen ve slipech a většinou „to“ stihne. A když ne, tak se nehoda vypere. Koupili jsme slipy s mašinkou Tomášem, má tedy velkou motivaci je nepočůrat. Ukazuje si na obrázek a říká „né né né“.

Zřejmě jsme se nadobro rozloučili s mlékem před spaním. Místo něj Páťa pije zakysané jogurtové nápoje v minilahvičkách. Do celofánu zapíchneme brčko, cinkneme si s ním „na zdraví“ a Páťa má super drink. Odkoukal to na návštěvě a od té doby nechce jinak.

Co se týče mluvení, aktuální hit je „dodý den“ (dobrý den). Zdraví všechny a všude. Táta ho naučil „Dobrý den, dobrý den, bába letí komínem“, tak to s radostí odříkává. Zatím ještě nechápe skloňování a rody. To, co je tátovo, je „dadího“, mámy je „mamího“ a babičky „babího“ :-). Vývoj dětské individuality, to je pro nás aktuálně výzva. Když Páťa opravdu hodně zlobí (hysterický záchvat, kouše nás nebo mlátí), bez milosti ho chytneme, odtáhneme do pokojíčku, zavřeme a necháme ho na hanbě.

Jednou měl Páťa zase svou agresivní chvilku, tak jsme mu pohrozili, že půjde do pokoje a Páťa se sebral a nasupeně tam odešel sám a ještě za sebou prásknul dveřmi. Naštěstí za chvíli přestal hrát hrdinu, začal v pokoji řvát a dožadoval se návratu. Nechali jsme ho aspoň trochu „vydusit“, přes dveře jsme mu vysvětlovali, že se to nedělá, a teprve potom jsme ho (už trochu zkrotlého) pustili. Tak a teď babo raď, jak na výchovu takového svéhlavého prcka, když ho nechcete „zmydlit“ 🙂

Pěkné září přeje Eva


 

Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám budou svěřovat každou středu na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist