Batole Live! (22): Pápá, haf haf, pááá, blééé

Naše batolata se čím dál více osamostatňují. Evička drandí na novém odrážedle, Helenka má nový (coca-colový) rituál a Páťa mamince „vyjednal“, že nemusela platit pokutu za špatné parkování.

Zdravím všechny čtenáře Babywebu,

babí léto bylo krásné. Používám minulý čas, protože poslední dny je u nás opravdu ošklivé počasí. A předpověď počasí nevypadá vůbec optimisticky. Využili jsme tedy v tomto týdnu poslední krásné dny a vyráželi s dětmi co nejvíce ven. Evička dostala nové odrážedlo, jezdí se jí na něm výborně a dožaduje se, aby odrážedlo s námi chodilo každý den ven.

Například si jeden den vynutila, aby odrážedlo šlo s námi i na pravidelný nákup. Ujela na něm asi 30 metrů a pak mě ho, potvůrka jedna, nechala nést. Když jsme došly do našeho supermarketu, tak si na odrážedlo vzpomněla a za každou cenu na něm chtěla po obchodě jezdit. Ale to měla holka smůlu, to jsem jí v pudu sebezáchovy zakázala. Evička okamžitě zareagovala svou protestní akcí, a to tak, že si demonstrativně lehla před pokladny s tím, že bez odrážedla do obchodu nepůjde! Nemínila jsem ustoupit, tak jsem zvolila mírnější formu a radši odešla z obchodu bez nákupu.

Evička se začíná začleňovat do kolektivu. Když si Mája s ostatními dětmi venku hrála na schovávanou, tak nechtěla zůstat stranou a aktivně se do hry „zapojila“. S Májou se schovávala, a když to náhodou nestihla, tak aspoň její úkryt prozradila svým usilovným voláním „Májo, Májo, Májo“ a ukazováním, kde se Mája nachází. 🙂

Téma videa tohoto týdne je „Snadné skládání kočárku Quinny Zapp Xtra jednou rukou“. Ráda bych zadané téma splnila, kočárek jsem za těch 5 měsíců, co jej používáme, skládala mnohokrát.

Silvie


Ahoj batolata!

Máma v neděli onemocněla, dostala antibiotika a odpadla, takže se o mě starala babička. První návštěva hlídacího centra se nekonala.

Zůza a prababi to zatrhly. Nelíbily se jim točité schody, které vedou do centra a z něj, a hlavně spaní, které bylo v podkroví. Leze se tam taky po schodech a spaní je opatřeno prkny s mezerami a za ním byla 3metrová díra dolů, do jídelny. Takže se dohodly, že se o mě ve středu vždy postarají. Tentokrát mě vzaly k tetě Gábi, podívat se na jejího nového psa Codyho. Normálně mám psy a všechna zvířata moc ráda, ale Cody se mi nelíbil. Jako každé štěně skáče, kouše a škrábe. Bála jsem se ho a křičela „pápá, haf haf, pááá, blééé“, což se dá volně přeložit jako „ty hnusný pse, běž už pryč“.

V pátek matce otrnulo a zmizela na celý víkend! Což je historicky první celý víkend, kdy jsme nebyly spolu. V sobotu jsem jela na chalupu za prababi Jarmi a pradědou Ájou. Byl tam i mámin 10letý bratranec Oliver. Mám ho moc ráda, vždycky si spolu hrajeme a nejvíc mě baví si s ním stavět Duplo.

V neděli dopo se objevila máma a „Datel“ a vzali mě na snídani. Datel mu říkám proto, že to bylo první zvíře, které jsem se díky němu naučila. Čímž se dostávám k tomu, že vám musím prásknout, že jsem ho mámě dohodila já! Od zimy na něj jukám v kavárně, kam chodíme, tak si všimnul mámy a máma jeho… To jsem ale šikovná, co?

Moje slovní zásoba se taky rozšířila o používání „ty“, „já“, „dá“, „nána“, „vlak“, na tetu volám „Ani“, „děti“, „kluku“, „jede“. Jo, a „koku“. Ne, nejde o drogu, ale o colu. Datel mě totiž naučil pít colu, pijem ji spolu a musíme si ťukat a já říká „dadý“, rozuměj na zdraví. Přijdu si při tom moc důležitá a už při příchodu do kavárny si hlasitým pokřikem „koku“ objednávám. Máma je z toho na nervy, doteď jsem pila jen vodu, čaj a k snídani džus, ale „koka“ je prostě náš rituál.

Helenka


Ahoj,

stejně jako Evičku s Májou i Páťu čekala módní přehlídka a obměna šatníku. A vůbec si zkoušení věcí neužíval.

Podzimní věci mám na tento rok už nakoupené z loňska, osvědčilo se nakupování ve výprodejích dopředu. Hodně se tím ušetří. A také jsme s kamarádkami podnikly „nálet“ na jeden osvědčený internetový obchod v Anglii. Stále se nestačím divit, co u nás dětské věci v porovnání se zahraničím stojí.

Velkou událostí byla návštěva policejní stanice. Zaparkovala jsem totiž na žluté čáře a dostala od policie za stěrač „pozdrav“. Vzala jsem si s sebou Páťu jako vyjednávací prostředek a zabralo to – vyřešilo se to domluvou bez pokuty. 🙂 Páťa jim vzorně řekl dodý-den a dě-u-ju, a tím je dostal. V areálu také sídlí záchranka. Velká auta, to je něco pro Páťu. Tak dlouho vyjeveně zíral na sanitku, až přišel hodný pán a posadil ho dovnitř. Páťa zavelel: „ Klíč, řídit!“ A opravdu dostal klíč, který zkušeně strčil do zapalování a zalomcoval řadicí pákou. Pak mu pán na chvíli pustil houkačku a blikání. To bylo radosti!

Páťova hláška týdne je: „Nedělejte binec!“ Paní učitelka ve školce se totiž na malé bordeláře už rozčílila a okřikla je. No a opičák Páťa nastoupil, dal ruce v bok a děti zřetelně okřikl taky. 🙂

Tento týden jsem na Babywebu četla článek o samostatnosti batolat. Na Páťu tedy seděl bezvadně. Už dlouho se snaží dělat všechno sám, navíc v jeslích patří k nejmladším, tak se snaží starším vyrovnat. Někdy je to boj, ale snažím se ho podporovat.

Ono také nenechat Páťu něco dělat „sám“ je velký prohřešek a pěkně se kvůli tomu vzteká. Tak třeba ráno: po probuzení jdeme udělat mléko, Páťa vodu v mikrovlnce musí ohřát sám (zmáčknout tlačítko) a zavřít dvířka. Umýt pindíka a zadek si musí taky sám. Obléct ho můžu já nebo táta, ale zipy si musí zapnout sám. Čistit zuby si chce taky sám, ale dočistit musím já (a to je řev). Obout ho můžeme my, ale suché zipy si musí utáhnout sám. Do sedačky v autě si sedá taky sám, na zvonek v jeslích zvoní sám, otevírá a zavírá dveře, strká klíč do zámku, otočit však ještě neumí. Ale vždy vybere ten správný. Je to náš šikula.

Krásný říjen přeje Eva


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám svěřují na našem webu!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist