Batole LIVE (9): Bibíra, ko-ko-ti, Iškáááá !

Batolata si začala pěkně brousit jazyk. Mluví o sto šest dokonce i chorvatsky. Někdy při tom ovšem maminkám tuhne v žilách krev.

Zdravím všechny čtenářky i čtenáře Babywebu

V pondělí Mája odjela na prázdninový týden k babičce a dědovi. Evička byla moc smutná, že ji parťačka opouští. A mně se najednou zdál náš byt strašně opuštěný. Když máte jedno dítě, neumíte si představit, jaké to bude mít děti dvě. Když už máte děti dvě, a to jedno vám někam odjede, připadáte si nekompletně, jak bez ruky. Ale má to i své kouzlo a výhody. Volnější režim je volnější režim.

Bohužel, více dní v tomto týdnu pršelo než svítilo sluníčko. Evička nedobrovolné vězení v bytě řešila mrzutou náladou a pláčem, hlavně když z bytu někdo odcházel. Proto jsme vyrazily ven hned, jak vysvitlo sluníčko.

Evička nám často vypravuje, nebo vysvětluje či nařizuje. Ale bohužel jí ještě moc nerozumíme. Něco už jsme identifikovali, ale je slovní spojení, u kterého si pořád lámeme hlavu, co by to mohlo znamenat. Říká ho teprve pár dní, a to slovíčko je: „ko-ko-ti“. Ano je to tak. Umíte si představit, jak mi asi je, když to vykřikuje vesele na ulici.

V pátek odpoledne se domů vrátila Mája a Evička ji přivítala pusinkami. V sobotu bylo krásné počasí, tak jsme si našli čas na návštěvu koupaliště. Všichni jsme si koupání užili. Ale jinak byl víkend ve znamení příprav na pondělní odjezd Marušky na letní tábor. Na jedenáct dní bude opět z Evičky jedináček J.

Silvie

Malý překladový slovník rozvíjejícího se batolete z Eviččina repertoáru:

Meme: Jedeme!

Ko: Díky!

Manko či mako: Maminko moje zlatá!

Balo: Jé, balóóón!

Bonbo: Dej sem ten bonbon.


 

Ahoj kamarádi!

První červencový týden jsem si jako správné batole užívala na svém nejoblíbenějším místě. Na chatě! Na začátku bylo trochu chladněji a občas i zapršelo, ale pak už bylo krásně.

Ve středu jsem si konečně mohla napustit bazén a běhat nahatá. Středa byla také prvním dnem akce holý zadek, o které jsem psala již minule. Celý den to probíhalo dobře. Lítala jsem po zahradě nahatá nebo v šortkách a tílku a zvládala si říct včas „ee“. Ale pak jsme šli s dědou objednat koláč, u pana cukráře na mě vyběhl pejsek Ben, já se lekla a počůrala dědovi šortky! Ještě že jsme to neměli daleko zpět do chaty, a cestou nás nikdo neviděl.

Ve čtvrtek jsme jeli do Benešova, který je spolu s Průhonicemi naším oblíbeným cílem, když chceme jet na hezký výlet nebo na nákupy. Zašli jsme do naší kavárny, obešli krámky a já si koupila blok a pastelky, abych mohla tvořit i na chatě.

O víkendu jsme si užívali pěkného počasí. Nejvíc mě bavilo koupání v řece. Mám velký nafukovací kruh a máma si mě s babičkou pouštějí po proudu. Jsem z toho nadšená, všem mávám a směju se. Taky jsem se osamostatnila a na zahradě si vlezu do svého bazénku, kdy se mi zachce. Vždycky jen mámě zamávám a už si to peláším směr želva. Kdyby to bylo na mně, strávím ve vodě celý den.

Do našeho programu neodmyslitelně patří i návštěvy bistra na jezu, kde si dávám malinovou limonádu, děda točené pivo z Posázaví a rádi si popovídáme s panem majitelem. Kdo není na jezu, jako by nebyl. Když chcete být informováni o aktuálním dění na hradě i v podhradí, musíte se ukázat. S úsměvem mávám cyklistům a vodákům, ale taky vím, že tohle pro mě není. Já jsem malá princezna a ne nějaký tremp. Navíc, my prostě nejsme žádná outdoorová rodina! Máma spala pod stanem jen 1x a to na zahradě u chaty a kde není all inclusive, teplá tekoucí voda a pro babičku zásuvka na vlasovou žehličku, tam nás nikdo nedostane.

Vaše Helenka s maminkou


 

Milé čtenářky a čtenáři,

Minulý týden a půl byl ve znamení dovolené. Vyrazili jsme do Chorvatska na krásný ostrov Losinj, který právě kvetl, a byla to nádhera pohledět. Cesta autem proběhla až překvapivě klidně. Větší část jsme jeli na noc a to Patrik spal. Pákrát se vzbudil s hysterickým řevem, protože je zvyklý se v noci převalovat a v autosedačce to nešlo. Když nespal, pištěl pokaždé, když viděl autobus nebo náklaďák. Silnice jich byly plné, takže ticho v autě prakticky nebylo.

V Chorvatsku se Páťovi líbilo moc. Nadšení projevoval tak, že byl jak utržený ze řetězu a měl sebevražedné sklony. Bezhlavě lítal po promenádě, jezdil na motorce a do všeho a všech vrážel, zdrhal nám a vůbec nás nenechal chvíli v klidu. Dokonce rozbil pouličnímu malíři obraz. Karamboly se mu rozhodně nevyhýbaly. Po příjezdu vypadá jak týrané dítě. Má rozbitá obě kolena, sedřené lýtko, megaboule a šrám na čele a k tomu odřený horní ret a nos.

Moře ani pláž ho neoslnila. Voda byla studená a jako správnému zhýčkanému mužskému se mu do ní nechtělo. Osmělil se až na konci týdne, ale jenom na chvíli. Naše představa, že si bude dělat bábovičky nebo hrát s kamínky na břehu, zatímco my se budeme opalovat, vzala brzo za své. Bavilo ho to maximálně 5 minut a pak hurá šplhat na skály, brát dětem hračky, lézt lidem na nafukovačky nebo do lesa sbírat šišky. Takže jsme za ním stále museli běhat.

Další „výzva“ byly restaurace. Když už nepadal ze schodů, tak aspoň trhal kytky v květináčích nebo se předváděl před hosty. Zatímco my jsme si večeři rozhodně v klidu neužili, majitelé restaurací byli nadšení. Hosté pobaveně čekali, co ten malý český špunt ještě vyvede, a zůstali déle :-). Byli jsme na Páťu dva, a tak se nám pěkně rozmluvil, přesněji řečeno nezavřel pusu. Všechno musel zopakovat a okomentovat. A je to potvora prodejná. Naučil se třeba chorvatsky „díky“ – HVALA, a k údivu místních to říkal v obchodech. V trafice za to dostal lízátko, jinde zase sušenku 🙂

Příjemné letní cestování přeje Eva

Malý překladový slovník batolete z Patrikova repertoáru:

Bibíra: To jsem ale špindíra.

Iškáááá: Hele, šiška!

Brm brm: Jééé. Motorka!

Ám ám: To přece zvládnu sám!


Naše rodinky jezdí s krásnými kočárky Quinny. S tím, jak s nimi zvládají každodenní radosti i starosti, se vám budou svěřovat každou středu na našem webu!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist