Poprvé do divadla

Vaše ratolest trochu povyrostla a vy přemýšlíte, zda už není vhodná doba na první návštěvu divadla? A jestli to malý neposeda „usedí“?Ano, správně tušíte – záleží na jeho vyspělosti, schopnosti soustředit se a být určitou dobu v klidu.

Záleží samozřejmě i na tom, jak je dítě zvyklé z domova, zda mu rodiče předčítají, hrají loutkové nebo maňáskové divadlo a jak se mu to líbí. Třeba s hraním divadla doma nemá zkušenost a udělá ji poprvé přímo v divadle. Malá příprava se však i tak vyplatí.

„Generální zkouška“

Můžeme si obstarat maňásky (nejlépe je s dítětem udělat sami) nebo jen nakreslit zvířátka na tvrdý papír, nalepit je na špejli a vyprávět jednoduchý příběh. Toto domácí divadlo by mělo mít veškerou „posvátnou“ divadelní atmosféru.

Dítě by si mělo sednout na dětskou židličku, rodič by měl mít připravenu i látku jako oponu, zvoneček. Na „představení“ si může pozvat i své kamarády.

Velký den

Po druhém roce už dítě většinou zvládne v doprovodu rodičů návštěvu opravdového divadla. Měla by to být pro všechny sváteční chvilka – počínaje pěkným oblečením a konče posezením v cukrárně po představení.

Je také důležité divadlo dobře vybrat, např. nějakou pohádku, kterou zná dítě z knížky, jednoduchý příběh se známými hrdiny.

Do divadla by měla jít celá rodina. Pokud to není možné, je vhodnější, aby si tuto divadelní chvíli prožilo dítě s tatínkem. S ním není tak často během týdne, o to větší je to svátek. Podle divadelního programu, který si přinese domů, pak mamince a sourozenci může vyprávět.

 

22.3.2009 8:52 | autor: Ilona Špaňhelová
Více o tématu: do divadlarodičsourozenci

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist