Vyrobte si s Mackou: Hrníček s otiskem dlaně

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Když jsem se rozhodovala pro téma dnešního tvoření s Mackou, bylo to napínavé. Tentokrát jsem se totiž neobešla nejen bez pomoci svého drahého manžela, který tvoření fotí, ale také bez asistence svých dvou dětí – čtyřleté Elly a dvouapůlletého Šimůnka.

Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda se fotky vydaří – znáte to – děti jsou jako pytel blech. Naštěstí je ale nápad natolik zaujal, že jsme měli hotovo během 20 minut a spokojenost zavládla na všech stranách.

Dnes si tedy spolu vytvoříme hrníček s otiskem dlaně.

Budete potřebovat: hrníček, barvu na porcelán (ve výtvarných potřebách, já jsem koupila za 53 Kč), paletu (nebo talířek či papírový tácek na odlití barvy), kousek houbičky na nádobí, štětec na případné dotvoření nebo nápis.

  • Nejdříve hrníček důkladně umyjte mýdlovou vodou, aby se povrch dokonale odmastil.
  • Pak dětem oblečte ochranné zástěrky nebo staré oblečení a obložte stůl novinami nebo igelitem (pro případ dlaně otištěné na špatném místě).
  • Na paletu, talířek nebo tácek si odlijte trošku barvy na porcelán.
  • Namočte kousek houbičky do barvy a tupujte na dlaň – pokud budete natírat houbičkou nebo štětcem, zůstanou na dlani stopy, které se pak otisknou. Je lepší opravdu jenom tupovat.
  • Jakmile je celá dlaň rovnoměrně pokrytá barvou, opatrně ji otiskněte na hrníček.
  • Dopište věnování, jméno nebo co vás napadne.

 

  •  Nakonec podle návodu na barvě vypalte hotový hrníček v troubě – ty naše se vypalovaly 90 minut při 160 °C. Barva se tak stane rezistentní. S mytím v myčce bych si to ale raději rozmyslela, přece jen by byla škoda o takové dílko přijít.

Barvy jsou ředitelné vodou a nezávadné. Z dlaně je ihned krásně umyjete houbičkou na nádobí a vodou. Nepálí, nedráždí, po vypálení jsou odolné.

TIPY:

  • Kupte velký hrnek, natřete obě dlaně barvou na porcelán a uchopte hrníček do dlaní, jako kdyby v něm byl lahodný teplý nápoj. Z takového hrníčku bude radost pít. 🙂
  • Otisky můžete samozřejmě vyzkoušet na jakékoliv porcelánové nádobí nebo i na sklo.

Přejeme vám příjemnou zábavu!

Vaše Macka a spol.

Foto: Jiří Černý

17.5.2013 12:11 | autor: Marcela Černá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist