Zaujalo nás: Duplo pomáhá dětem zbavit se strachu z nemocničního prostředí

Lámete si hlavu nad tím, jak svým ratolestem vysvětlit, že návštěva lékaře může být sice trochu nepříjemná, ale že je nutná? Díky nové stavebnici LEGO DUPLO se děti hravou formou seznámí s nemocničním prostředím, což jim návštěvu reálného lékařského zařízení může usnadnit.

Pro jehličku s úsměvem?

Také ještě máte v živé paměti, jak jste si v dětství hráli na doktory, zavazovali plyšákům hlavy a nohy a s miminky chodili do poradny? Zážitek ze hry dítě zúročí ve chvíli, kdy se ho ve skutečné ordinaci snažíte přimět vypláznout jazyk a udělat „á“.

Prohlídka u lékaře bývá pro dítě stresovou záležitostí, proto se rodiče i lékaři snaží děti něčím potěšit – obrázky, drobnými odměnami či hrou. Právě hry pomáhají dětem pochopit velký svět a LEGO DUPLO je k tomu ideální pomůckou. Vynikajícím průvodcem na cestě za zdravím jim nyní může být i velká městská nemocnice od LEGO DUPLO. Děti se formou hry naučí, jak vypadá rentgen, jak se postarat o miminko, na co má pan doktor stetoskop nebo proč zlomenina patří do sádry.

8.11.2011 3:22 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: dětijazyknohyu lékaře

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist