Dobrodružství při oGTT testu

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden za námi, mně skončila dovolená a opět jsem se vrátila do pracovního procesu. Musím říct, že tentokrát však ten návrat nebyl tak strašný. Kupodivu jsem se v pondělí do práce i těšila. :-)

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Dokonce jsem během minulého týdne stihla skoro všechno, co jsem měla naplánované. Vše, co jsem potřebovala, jsem zařídila a i na onen zmiňovaný úklid došlo. Nevyšla nám jen montáž velké šatní skříně, takže oblečení je stále namačkané v jedné malé skříni. Krabice jsem však zlikvidovala, resp. vybalila a dala konečně všem věcem své místo. Byla jsem k tomu částečně donucena i okolnostmi, neboť manžel měl narozeniny a v sobotu nás čekala rodinná oslava u nás doma. :-)

Absolvovala jsem také oGTT test. Sice moc nerozumím tomu, proč tam posílají všechny těhotné, i když mají rodinnou anamnézu negativní, co se týče onemocnění cukrovkou, ale nedá se nic dělat, nařízení je nařízení. Když jsem si přečetla minulý článek Těhulky LIVE! Katky, jen jsem žasla, jak to v každém zdravotnickém zařízení funguje jinak. Tekutina, kterou jsem dostala vypít já, opravdu dobrá nebyla, naředěné to nebylo vůbec, sestřička ten „lahodný nápoj" jen přelila z lahvičky do kelímku, a strašně mě to pálilo v krku. Chutí mi to připomínalo hodně sladký a trpký sirup na kašel. A k tomu všemu jsem měla ruce rozpíchané po třech odběrech. První odběr byl nalačno, pak po té „dobrotě" za hodinu druhý, pak jsem mohla vypít skleničku vody a za další hodinu třetí. Hned ráno mě však pobavila sestřička, když četla ty pokyny k vyšetření, které jsem dostala na gynekologii, a ptá se mě: „To jste jako od půlnoci nic nepila, jo?" Já: „Ne." Ona: „No to jsou teda chytráci, to bych je chtěla vidět, jak by se sami takhle trápili žízní!" :-) No, nezbývalo mi než se jen zasmát a v duchu jí dát za pravdu, protože mně taky přišlo dost drastické, že se ráno nemůžu alespoň trošičku napít, a že jsem měla pořádnou žízeň.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Žízeň jsem pak zahnala půl litrem vody hned po posledním odběru, ale na to, že jsem naposledy večeřela den předtím, jsem ani nijak neměla pocit hladu, takže k jídlu jsem si nic nekoupila. Jak se ukázalo o něco později, byla to velká chyba. Z vyšetření jsem vyrazila do města do pojišťovny, poslední instituce, kde mi zbývalo nahlásit nové příjmení. Už když jsem tam seděla a čekala, až paní vyplní vše v systému, cítila jsem, jak mi kručí v břiše a že se mi trošku točí hlava. Pak jsem vyšla ven a zamířila si to rovnou k pojízdné pekárně, abych si koupila něco dobrého. Těch asi 100 metrů mi však přišlo nekonečných, najednou jsem se cítila hrozně slabá a hlava se mi stále točila. Ale zvládla jsem to, koupila 4 tvarohové koláčky (jako kdybych neměla sladkého dost ;-)) s tím, že tak jeden sním a ostatní vezmu domů. Než jsem prošla nedalekým nákupním centrem k autu, bylo mi čím dál hůř, strašně těžce se mi dýchalo a byla jsem najednou úplně zpocená. Naštěstí jsem však nikde nezkolabovala, došla do auta, sedla si a ihned se pustila do koláčů. Měla jsem najednou tak šílený hlad, že jsem snědla všechny 4, a kdybych jich bývala měla víc, jedla bych dál.

Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré a v mém případě tedy aspoň k tomu, že už vím, že i když nemám zrovna hlad, jíst musím, hlavně, když jsme dva v jednom těle. :-)

Hezké poslední prázdninové dny a dávejte na sebe pozor!

Vaše Denisa


 

 Denisa právě prožila 26. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

21. 8. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

Já jsem tím nechtěla říct, že je to vyšetření k ničemu. Ale ještě donedávna se běžně nedělalo a dokonce i můj nadřízený, lékař - internista, se divil, proč na to vyšetření jdu. Jinak nevím, čím jsem Vás tak popudila. Celý článek je v podstatě srovnáním s tím, o čem psala Katka, o tom, jak to v každém zdravotnickém zařízení probíhá jinak a název "dobrodružství" patří tomu, co se dělo potom, ne samotnému testu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso, screeningové vyšetření na gestační diabetes má opravdu své opodstatnění a argumentovat o nepotřebnosti tohoto vysetření při negativní rodinné anamnéze je opravdu velmi laické. Já osobně nemám jediný rizikový faktor, proč bych měla být "adeptkou" na gestační diabetes, přesto mi byl v těhotenství diagnostikován. Proto má screeningové vyšetření oGTT u všech těhotných (kromě několika vyjímek) své opodstatnění, protože neléčený gestační diabetes může mít opravdu fatální následky nejen pro plod, ale i pro matku. Takže vypití sladkého roztoku a několik odběrů krve (a to mám opravdu špatné žíly) mi nepřipadá jako nějaká velká obět, když vím, že tím můžu odvrátit možné komplikace. A věřte mi, že daleko horší než jednorázové vypití sladkého roztok je pak striktní dodržování diabetické diety s pravidelnými kontrolami glykémií glukometrem, ale i to vše bere rozumný člověk s nadhledem, když ví, že to dělá pro dobrou věc, a navíc je to jen na omezenou dobu.

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené