Hnízdění

KLUB TĚHULEK! JARKA Ten čas tak neskutečně letí! Další týden je nenávratně pryč a tak je tu opět moje těhotenské okénko. Trochu neplánovaně opět z České Sibiře, ale přiznám se, že už mě to táhne zpátky do Prahy.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Důvod je prostý. Rekonstrukce bytu finišuje a já už začínám mít stěhovací mánii. :-) Na jednu stranu bych už nejradši balila krabice a volala stěhováky, na druhou se ovšem trochu děsím všeho toho balení a následného vybalování v novém bytě. A to nás ještě předtím čeká úklid po rekonstrukci. Ne že by po řemeslnících zůstala nějaká spoušť, to vůbec ne, jsou to profíci na svém místě a uklízejí po sobě průběžně. Ale znáte to. Takový ten prach ze stavby se tak jako tak ještě nějakou chvíli usazuje a je potřeba minimálně dvakrát velmi pečlivě vytřít, než můžete konstatovat, že je tam čisto pro nastěhování. A pak se nastěhujete, postupně vybalujete všechno z krabic a vytíráte znova a znova, protože se vám to pořád nezdá dost čisté. A když jste ještě k tomu těhotná, tak máte potřebu uklízet pořád dokola, vymýšlíte, jak byt co nejlépe připravit na příchod miminka a v jednom kuse byste něco zlepšovala. Hnízdíte prostě se vším všudy a partner nad tím dost možná jen nechápavě kroutí hlavou. Však postýlka a přebalovací pult stačí, ne? :-D

A teď si představte, že já to mám dvojmo. Od zlepšování a přizpůsobování starého bytu mě odrazuje pouze to, že do něj se už miminko nenarodí. Stejně ale chci byt předávat k dalšímu užívání čistý, vymalovaný, vyklizený a s umytými okny. V rámci úspory energie a taky proto, že si už občas připadám jako vorvaň vyvržený na břeh, to ale asi celé přenechám odborníkům. Nejen malování, i ta okna. V novém bytě bude samozřejmě vymalováno a možná, že i ta okna si nechám umýt profi firmou (hlavně zasklená lodžie bude fakt brutus), ale jak se znám, tak do porodu mě to ještě stejně chytne a okna umyju. Pokud bude Filípek stejný lenoch jako před dvěma lety Honzík, pomůže možná mytí oken urychlit porod.

Porod je ostatně další téma, které se mi čím dál víc krade na mysl. Myslela jsem, že napodruhé už to tolik řešit nebudu. Porodnici mám dávno vybranou, už vím, co mě čeká, ale i tak se často přistihnu, že na porod myslím. Vybavují se mi pochopitelně vzpomínky na porod Honzíka a představuju si, jestli a jak moc to teď podruhé bude jiné. Většina kamarádek mi říká, že druhý porod byl rychlejší, pro některé asi intenzivnější (jak z hlediska prožitků, tak z hlediska vnímání bolesti), většinou měly druhé miminko větší než to první... No uvidíme, jestli budou moje zážitky podobné. Pokud bude ale i druhý porod postupovat tak pěkně jako ten první, budu spokojená. Víc vám zatím neprozradím, schovám si to na někdy později. :-)

Tehdy jsem před porodem navštěvovala těhotenský kurz spojený zároveň se cvičením pro těhotné. Kromě teoretické přípravy na porod, šestinedělí a péči o novorozeně jsme v rámci cvičení měly možnost posilovat svaly pánevního dna, nacvičit si správné typy dýchání pro jednotlivé fáze porodu, naučily jsme se pracovat se svým tělem. Myslím, že mi tato příprava v mnohém porod ulehčila. Nejen po fyzické stránce, i psychicky jsem se cítila připravená na všechno a rozhodnutá nenechat se ničím zaskočit. Rozhodně předporodní kurz doporučuju všem prvorodičkám. Teď už takto komplexní kurz nenavštěvuju, zaplatila jsem si pouze těhotenské cvičení, abych si trochu protáhla tělo a osvěžila paměť. A plánuju ještě cvičit s balonkem, abych se vyhnula eventuálnímu nástřihu úplně. Ne že by byl napoprvé nějak nepříjemný, ani po porodu mě to nijak neomezovalo, ale chci vyzkoušet, jestli dokážu své porodní cesty připravit natolik, aby epiziotomie nebyla vůbec třeba. Máte s balonkem Epi-No nebo Aniball zkušenosti? Podělte se o ně v diskuzi, určitě budou prospěšné pro mnoho dalších těhulek!

Těším se zase za týden!
Jarka


 

Jarka právě prožila 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

24. 7. 2014Jarčátko
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Mimoňské války: Klony útočí

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že nás máma nějak moc často opouští a chodí si jen tak ven. Asi mě slyšela nebo co, protože teď byla znenadání víc doma. Měla spoustu práce… Celý článek »

Možná přijde i… odpočatá máma?

BATOLE LIVE! FILIP To se zase dějou věci na tom světě! Nějak mi ten můj vesmír přestává fungovat. Máma se občas sebere, zaúkoluje tátu, aby nás pohlídal, nakrmil, vykoupal, uspal, a klidně si odejde někam pryč. Celý článek »

Viróza sem, očkování tam

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem si myslel, že letošní konec zimy bude trochu veselejší než loni. Ale asi jsem se spletl, vypadá to, že i tentokrát si sem tam střihneme nějakou tu virózu. Celý článek »

Já se bojím!

BATOLE LIVE! FILIP To už jsou zase dva týdny v čudu? Minule jsem vám psal, když jsme byli s babičkou a dědou sami a užívali si sněhu. Celý článek »

Zimní radovánky

BATOLE LIVE! FILIP Tak mámě překvapivě nehráblo. Zatím. A angína už je taky pryč. Nakonec to nebyla taková hrůza, jak to před 14 dny vypadalo. Celý článek »

Novoroční předsevzetí

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem tu zas. Máme po Vánocích a bylo to fakt náročný. Dárků jsem dostal hromadu, ale vlastně o ně tolik nešlo. Spíše jsme se sešli zase celá velká rodina a byl to pěkný blázinec. Celý článek »

Reportáž psaná na čokoládě

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, poslušně hlásím, že jsem opět zde. Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, aspoň myslím. Vlastně jo, stalo. Byli jsme celá rodina na focení ve Fotopromě. A byl to fakt zážitek! Celý článek »

Oslavy sem, oslavy tam

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni. Dneska to bude asi hodně o bráchovi. Měl narozeniny. Vlastně ani pořádně nevím, kdy byl ten den D, protože jsme to slavili celkem třikrát a furt se o tom mluví. Celý článek »

Rituálno

BATOLE LIVE! FILIP Tak jsem po dvou týdnech zase tady! Nějak ten čas strašně rychle letí, nezdá se vám? Já mám pocit, že než se ráno rozkoukám, už pádíme na autobus do školky, pak po obědě zase pro Honzíka, a najednou je večer a jdeme spát. Skoro... Celý článek »

Kojí celá rodina! (skoro ;-) )

BATOLE LIVE! FILIP Tak jak si všichni užíváte prázdniny? My si dáme ještě jednou dva týdny u babičky a dědy, a vlastně na tom tak trochu vyděláme. Naše letní prázdniny začaly o týden dřív, a o týden později taky skončí. Je to pohoda, když nejsme... Celý článek »

Prázdninová pohoda

BATOLE LIVE! FILIP Letošní léto je vážně super! Poflakujeme se na zahradě u babičky a dědy, jezdíme na výlety, cpeme se zmrzlinou, cachtáme v bazénku… Je to fakt boží. Klidně by to takhle mohlo být celoročně, nejen v létě. :-) Celý článek »

Já taky! Já první! Já sám!

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, delší dobu jsem tu nebyl, ale nebojte, nikam jsem se neztratil. To jen máma toho má teď nějak moc a my jí to s bráchou zrovna moc neulehčujeme. Ale o tom vám asi napíše něco sama. Já jsem se chtěl zaměřit na to, že už je... Celý článek »

Parťáci

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak se zase hlásím s novinkami od nás. Představte si, máme novou kamarádku! Jmenuje se Brita, je o pořádný kus menší než já a je to pěkná dračice. Teda dračice… německá ovčanda to je, ale babička s dědou říkají, že... Celý článek »

Kde vzít a nekrást?

BATOLE LIVE! FILIP Sláva nazdar výletu! Normálně, máma mě vzala někam pryč, kde jsem to vůbec neznal. A bez bráchy! Bylo to trošku zvláštní, že s námi Honzík nejel, ale nakonec jsem si říkal, že je to vlastně úplně super!  Celý článek »

Nouzový výjezd

BATOLE LIVE! FILIP Můžu vám říct, že už vím, jak vypadá peklo! Ale teda nepřál bych vám to zažít na vlastní kůži. Fakticky ne. Celý článek »

Jarní restart

BATOLE LIVE! FILIP Tak máme za sebou ty Velikonoce! Bylo to takové zvláštní, některé věci jsem úplně nepochopil, ale celkově to byla vlastně docela švanda. Celý článek »

Malý divočák

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj, tak jsem zase tu – i když tedy s lehkým zpožděním. Jestli ono to není tím, že jsem teď nějak moc rozlítanej! Celý článek »

Kocour v botách

BATOLE LIVE! FILIP Ahoj všichni, tak jsem od minula přežil, i když můj brácha je pořád celkem dost zdatný stalker a furt mě všude pronásleduje. Všimnul jsem si ale, že máma se snaží hodně ho utahat, aby mu na mě už nezbývalo tolik energie. Celý článek »

Regresivní asimilace

BATOLE LIVE! FILIP Minule jsem si stěžoval, že mě máma zlobí. To ale není nic proti tomu, co umí brácha! Kolikrát už ho mám fakt plné zuby (ono to není zas tak těžké, když máte jen sedm zubů a osmý se klube). Celý článek »

Vánoce, Vánoce...

BATOLE LIVE! FILIP Tak jaké byly? Já jsem si je docela užil. Nejvíc asi stromeček a strhávání ozdob z něj. A balicí papír. A perníčky! Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené