Generálka na prázdniny

BATOLE LIVE! Filip Už brzy budou prázdniny. Já sice tak úplně nevím, co přesně to je, ale o víkendu jsme ty prázdniny tak trochu trénovali.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Jeli jsme totiž k babi a dědovi a konečně jsme vyzkoušeli ten bazén! Máma se na to těšila jak malá už několik týdnů. Tak se dočkala. Ale možná trochu lituje. Totálně si totiž spálila záda, Honzík si navíc pořídil něco jako úžas… ne, jinak to bylo… úžeh! Jo, už to mám, úžeh!

Napřed děsně chtěl do bazénu, jenže se mu voda zdála moc studená, tak jen smutně koukal, jak se koupou Andulka s Terezkou (těm bylo jedno, že je to ledový jako v potoce). Během neděle se ale voda postupně ohřála, a tak se osmělili i Honzík a máma. Brácha při prvním ponoru teda dost ječel, že je to studený a že chce ven, ale máma se nedala a strčila ho do vody. Pak se mu tam pro změnu tak líbilo, že nechtěl ven. A tak se pořád chodil válet na lehátko na vodu a cachtal si ruce a jezdil po hladině sem a tam. Samozřejmě nenamazaný. Jako máma.

Večer doma už kňourali oba. Máma teda víc, asi ji to víc bolí (teď mi nechce dovolit, abych se jí držel za ramena, když se oblíkám). A taky si asi dává za vinu, že nechala připálit bráchu. Ten po cestě do Prahy skuhral, že ho bolí bříško, v noci špatně spal (říkala ráno máma, když mě pořád napomínala, ať nedělám rámus, že Honzíkovi není dobře) a nakonec i zvracel. Do školky nešel, ale odpolední plavání už zvládnul levou zadní. Máma říkala, že si myslí, že to má od sluníčka.

A já bych řekl, že to měl ještě z toho, jak se hamounsky cpal dortama, co jsme měli na oslavu babiččiných narozenin. Já jsem vyzobal jen jahody, držel jsem se ve stínu na pískovišti a blbě mi nebylo. Do bazénu jsem taky radši nechtěl. Počkám si na úplně krásně teplou vodu, jakou máme na plavání. Přece tam nepolezu, když bráchovi jektají zuby a mámě naskakuje husí kůže jako pralinky.

Vtipné je, že nám prázdniny i letos začnou zase o týden dřív jako loni. Babička s dědou pojedou totiž na dovolenou, tak nám zase svěří celý dům i se zahradou a babičkou Dádou. Užijeme si jahody a rybíz a krmení králíků a zalévání zahrady a spoustu další práce. Dostal jsem na to dokonce nový traktor i s valníkem! Už jsem ho podrobil zátěžovému testu: Nakládal jsem ostříhané odkvetlé květy šeříku a taky vozil plyšáky. Myslím, že s touhle výbavou ty prázdniny zvládnu.

A na konci prázdnin prý budeme mít ještě dva týdny navíc v době, kdy už začne zase školka a škola a naše kurzy plavání. O tom ale zase někdy příště. Musím sem totiž ještě aspoň na chvilku pustit mámu.

Tak se mějte krásně, my už stříháme metr!

Váš malý farmář Filípek

Čtěte také:


Jak to vidí máma

S tím sluníčkem jsme to vážně trochu nezvládli. Tedy já. Spoléhala jsem na předpověď, podle které mělo být – k mému počátečnímu velkému zklamání – natolik chladno a větrno (zvláště na České Sibiři…), že jsem veškeré přípravky proti sluníčku nechala doma. Bazén však lákal opravdu velmi silně a Honzík měl tak nefalšovanou radost, že jsem úplně přestala vnímat, kolik času vlastně trávíme na tom nejprudším poledním slunci. Pro příště už budu vybavená opalovacím mlékem, kloboukem proti slunci pro všechny členy rodiny a panthenolem na večerní první pomoc (kdyby snad náhodou byla potřeba). Ještě že Filípek měl víc rozumu než já a uchvácen traktůrkem se držel hlavně ve stínu pod ořechem.

Doufám ale pevně, že bazén vezme nakonec na milost. Já si od něj slibuji hodně – plavecké pokroky u obou kluků, víc ale u Filípka. Ten má z vody větší respekt, potápět se nechce vůbec. Minule jsme ho s lektorkou Móňou „omylem“ nedržely dobře při sjezdu z klouzačky do vody, až se mu ponořila celá hlava (snad po třech měsících sveřepého odmítání jakéhokoli náznaku potopení!), a skoro se zdálo, že si toho Filípek téměř ani nevšiml. Snad proběhnou v podobném duchu i naše poslední lekce plavání v tomto školním roce, a my na ně plynule navážeme u babičky a dědy. Loni byla ta prázdninová přestávka hodně znát. Snad Filípkovu sebejistotu ve vodě podpoří i plavecké pomůcky, na které je zvyklý právě z lekcí plavání a které jsem pro oba kluky objednala na léto. Začátkem září se určitě budou hodit znovu. Čeká nás totiž premiéra u moře.

Už teď si v hlavě sepisuji seznam všech nezbytností a vychytávek, které je dobré nezapomenout na dovolenou s malými dětmi. Určitě budu nakonec stát nad velkou hromadou věcí, které se v žádném případě nevejdou do kufru, a budu vybírat to základní minimum pro zdárný průběh dovolené. Uvítám vaše tipy a zkušenosti, podělte se o ně v komentářích pod článkem, děkuji!

Prosluněný červen!

Jarka

 

14.6.2017 12:15  | autor: Jaroslava Vaňková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist