Dovolená v plném proudu

BATOLE LIVE! FILIP Teda, to se u nás dějou věci! Pořád někde jezdíme, výletujeme a dovolenkujeme. Je to bezva!

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Ale začalo to teda tím, že nás máma nechala poprvé na celý víkend samotné u babičky a dědy. Naštěstí tam s námi byl táta. Jinak by to asi bylo až moc změn najednou. Aspoň pro mě teda, brácha by s tím byl nejspíš úplně v pohodě.

Vlastně vůbec nevím, co to tu mámu popadlo. Najednou se rozhodla, že si od nás potřebuje odpočinout, a ještě navíc, že bude celý víkend sportovat. Máma! Která zrovna moc na sportování není. Ještě štěstí, že se už udělalo hezké počasí a ten náš zakletý bazén už byl zase čistý a na koupání. Tak jsme si s Honzíkem a tátou užívali pánskou jízdu, babička nám vařila a máma nám vůůůbec nechyběla. Když se pak v neděli vrátila, visel jsem jí kolem krku asi dvacet minut a vůbec jsem ji nechtěl pustit. Určitě se jí po nás strašně stýskalo.

Taky jsme nedávno měli další focení. Tentokrát venku, v parku a zase všichni – i s tátou a Honzíkem. Byly tam s námi dvě prima tety, jedna zase udělala z mamky krásnou paní a druhá nás fotila. Bylo s nimi veselo, měly s sebou krásné věci, které nám půjčily na hraní a zařídily slunečné počasí. Máma už se těší na fotky – a já taky, určitě tam budu zase nejroztomilejší ze všech.

Teď jsme na pár dní na Šumavě u tety Kateřiny a užíváme si tu skvělé počasí, horský vzduch a bezva výlety. Zrovna dnes jsme jeli dokonce do ciziny – v Passau jsme si užili plavbu lodí, výbornou zmrzlinu a strašně dlouhou kolonu na příjezdu. Naštěstí nálada v našem voze byla výborná a ani tím dlouhým stáním jsme si ji nenechali zkazit. Máma nám navíc vyprávěla, že tam kdysi studovala, ukazovala nám svoje oblíbená místečka a slíbila nám, že nás příště vezme na hrad. Prý tam mají středověkou „apotéku“ s vycpaným krokodýlem. To zní rozhodně dost zajímavě.

A až skončí dovolená tátovi, dáme si pár dní oraz a pak vyrazíme ještě na jednu dovolenou s mámou a babičkou Jarkou. Letadlem a k moři. Těšíme se na to už několik měsíců, Honzík si každé ráno u mámy ověřuje, kolik ještě zbývá dnů do odletu. Už abychom letěli. Určitě vám dám pak vědět, jak probíhal let a jak se nám tam líbilo.

Tak si užívejte dovolené!

Váš Filípek

Čtěte také:

Jak to vidí máma

Minule jsem zmiňovala, že dalším velkým milníkem našich kluků bude jízda na kole. Spletla jsem se, oním milníkem se stal víkend bez maminky. Celé dvě noci! Po pěti letech bez dětí. Snad vám ani nemusím líčit, jak jsem se na to těšila! 😀

Tím víc, že se jednalo o soustředění s našimi pole dance lektorkami a pole dance kolegyněmi. Nikol s Peťkou připravily skvělý program, nakombinovaly nám jógu, břišní pekáč, kruhový trénink a akrojógu. Vyzkoušela jsem si spoustu nových disciplín, zjistila jsem, že dokážu běžet delší trasu než jen dobíhat tramvaj (ano, nejsem rodilý Pražák, jsem jenom náplava a i po více než 15 letech v hlavním městě stále ještě dobíhám MHD). Zkrátka, naplnily jsme heslo našeho studia – Cvič.it! – a daly si pořádně do těla.

Výpravu navíc doplnilo i několik mužů, kteří se večer vzorně starali o gril a pitný režim a v závěru našeho víkendového soustředění pomohli s organizací a realizováním krátké „bojovky“, jejíž součástí byl i ponor do bazénku, malá násobilka a sedm trpaslíků. Takové odreagování od mateřských povinností jsem už opravdu potřebovala.

Možná vypadám trochu jako krkavčí matka, ale vězte, že někdy je nutné změnit prostředí a vypnout, resetovat se. Mohla jsem to navíc udělat s klidným svědomím, že je o oba naše poklady skvěle postaráno. V neděli večer jsem se ke klukům vracela odpočatá, usměvavá a spokojená – přesně taková, jaká si asi pro svoje děti i muže přeje být každá máma. Doufám, že mi ten elán vydrží co nejdéle. Další soustředění máme totiž naplánované až na listopad.

Sportu zdar!

Jarka

 

9.8.2017 2:01  | autor: Jaroslava Vaňková

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist