Jak se nespoléhat...

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Včera jsem viděla efičku zase na monitoru v černobílé. Tvářila se zrovna jako Mítačut, když se na něco soustředí.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Plně se soustředila na kopání do sondy ultrazvuku a špulila pusinku. Má už asi kilo a půl a vypadá to, že by nemusela být tak veliká, jako Adámek. Obecně je to prý asi tím, že jsou holčičky drobnější – ale ani to není pravidlo. Proto i když je pravděpodobnost, že opět dojde na sekci, vyšší než by se mi líbilo, nemusí to tak být. Ale nemá cenu spekulovat – dovím se to až v porodnici, až tam začnu docházet – tedy to, jak se tam na to dívají. Takže jsem sama zvědavá, jak to dopadne. A hlavou dolů už je konečně otočená. No tak sláva.

Stejně tak jsem zvědavá, kdy se zbavím virózy. V úterý nám došel Multi-sanostol sirup a ve čtvrtek už jsem někde něco chytla – začalo mě pálit v krku a do soboty už jsem měla hlásek jako konipásek – průvodní jev, že se něco děje v krku a na průduškách. A tělo protestuje u každého pohybu a horizontální polohy.

Léčím se Vincentkou a snažím se při záchvatech kašle se nepočurat (nevěřili byste, jak je to namáhavé, přestože jste třeba před minutou byly). A taky nevzbudit Mítačuta, co to posledních pár dnů samozřejmě chytil ode mne (a zase mu k tomu rostou zuby), takže se pravidelně uprostřed noci stěhuji z ložnice buď k sestře do pokoje, nebo do obýváku na dvojsedačku, abych tam dalších mnoho hodin probděla, než vysílením z kašle a námahou svalů břišních, znovu usnu. On zrovna tak.

Jen minulá noc byla výjimkou – rovnou jsme se s manžulem domluvili, že si lehnu k sestře. Usínání bylo horší – většinou zaberu, ledva se dotknu polštáře (až na výjimky), tentokrát jsem se záchvatem kašle nevzbudila, ale kvůli záchvatům nemohla usnout. Povedlo se mi to tak po dvanácté, asi dvě hodiny po ulehnutí. A do pěti do rána jsem skutečně spala! V kuse! Sice jsem se vzbudila opět s hořícím krkem a šíleným knedlíkem v něm (to kvůli dýchání otevřenou pusou – poslední dobou prý vypadám, jako když jsem permanentně na indiánské válečné stezce, neb mám pravidelně kvůli dýchání „bradu vystrčenou bojovně vpřed" – no, spíš se obávám, že mám takový ten výraz nepřílišné duchaplnosti, ba přímo tuposti – tedy povolenou bradu, jenže co dělat, když nos to nepobírá???), ale to se dá pominout – a dokonce jsem znovu zanedlouho usnula a spala až do osmi.

Na rozdíl od manžula, který už od pěti Adámka uspával marně – v půl šesté naše nemilosrdné dítě na zvuk projíždějícího vozu prohlásilo „tataČČČČ!", tedy označení pro autobus (napadlo Vás někdy, proč některá slova řekne dítě perfektně – Adam slovo „auto" řekne moc pěkně – ale tomu podobné zkomolí naprosto bravurně v něco, co zní spíše jako vysvětlení činnosti otce na wécé) a ukázal na dveře. Tím jednoznačně rozhodl, že spát se už prostě nebude.

Ještě, že dnes letěl Jiří do Frankfurtu a poté, co si odbude večerní setkání v místním baru s jedním kolegou, zapluje do postele a snad se bez nás Chrchlů konečně vyspí... aspoň několik hodin bez vyrušování. Jen se bojím, že odjížděl s knedlíkem v krku...

Doufala jsem v pomoc mé sestry, která tím, že mám indispoziční volno z práce, abych se vyležela, nemusí hlídat v Praze, ale bohužel se jí to volno také hodilo a přijede tedy pomoci, ale zítra až někdy kolem třetí. Skočila jsem i po takové nabídce. Jsem totiž opravdu vyřízená. Vůbec se to nezdá, ale bolí mě celé tělo, nemám sílu malého ani zvedat do židličky na jídlo, a jsem obecně moc ráda, když mi s ním pomůže... pohrát si, vzít ho ven – bude-li mu lépe, nebo jen uvařit a zabavit, než si chvilku třeba lehnu.

Na tomto místě by se chtělo říct, že je fajn bydlet s babičkou – mou mamkou. Jenže to by mi nesměla říct zrovna nedávno, že jí to s malinkým samotnou nebaví... (což jsme si za těch jeho 18 měsíců už stihli všimnout.) No nejsou prostě všechny babičky takové, co chtějí s vnoučky strávit mnoho ze svého volného času.

Vlastně mi i teď, co bude Jiří pár dnů pryč, slíbila, že pomůže. Tedy tak jako obecně. Spíše mě uklidňovala, že bude mít ve škole tento týden docela volněji.

Hm. Jsem ráda za svůj instinkt, který radí, že se na to nedá spolehnout.

V pondělí po škole jely s kolegyní ke kadeřnici (to jsem stejně musela k paní doktorce), dnes jsem musela Jiřího vzít na letiště a vrátit se autem, tak jsme malého vzali s sebou, protože babička chtěla pracovat na zahradě, a když jsme se vrátili, slyšela jsem jí telefonovat s kamarádkou. Zítra se sice asi v jednu vrátí ze školy, ale rychle se nají a ve tři už budou u jiné kamarádky glazovat velikonoční keramické výrobky, co si u ní na minulé návštěvě udělaly. Pokud vím, byl to minule pěkný mejdan, který končil až v době, kdy mamce dávají její oblíbený seriál – a v době, kdy už mám obvykle vykoupáno a ukládám. Předpokládám, jak je u ní obvyklé.

Ve čtvrtek má odpolední vyučování do čtyř (což je bezva), tak naplánovala příchod pana truhláře na připevnění stříšky nad vchodové dveře, tedy budu místo jen Adámka hlídat ještě pana truhláře a budu mu muset být k ruce, bude-li potřeba – navíc nebudeme moci jít ani spolu s Adamem spát, pokud vůbec bude moci spát on, protože minule byl pán tak hlučný, že malej spát prostě celý den nemohl – a já jej nemohla vzít v kočárku, protože přeci „jsem doma proto, aby mohl přijít a nemůžu nechat pána doma samotného". Pevně doufám, že to tentokrát stihne pán dodělat hodně brzy.

A v pátek snad přijede sestra napevno! Hned ráno nebo dokonce už ve čtvrtek odpoledne – takže bych měla páteční dopoledne pro sebe a na všechno, co budu potřebovat udělat nebo zařídit, popřípadě se vyspat. Ve čtvrtek v noci by navíc měl už přijet Jiří.

A tak jsem se tedy připravila na to, že jestli sestra zítra nedorazí – což se taky klidně může stát – bude to pěkný zápřah.

No co. Snad mi bude prostě líp. Bude muset. Už teď je mi líp při té představě. ;o)

V takových chvílích se mi chce chválit Jiřího tanečnici. Je na dvě holčičky převážně sama a zvládá to naprosto bravurně. Mám dojem, že je snad superžena. Já jí nejsem a ani si na ní nehodlám hrát. A chce i další dítě. Je jednoduše skvělá!

To já jsem ráda, když mám čas někdy uvařit, když si stihnu jednou týdně umýt hlavu (naštěstí nosím teď vlasy hodně stažené, tak se tak nešpiní), a když se mi manžel nekouká na nohy (často je proto schovávám do černých tlustých zateplených punčocháčů pro těhotné), protože ani nevím, kdy jsem si je naposledy holila. Ještě, že to vytrhávacím strojkem dlouho vydrží. Ale i tak už se to někdy nedá, jenže kde tu půlhodinu vzít a nekrást?

Ale plán prací tak trošku plním. Přebrala jsem oblečky na mimi, věnovala se domácím květinám, co vydržely mou zapomínací péči... (Tu odbočka: dříve byly květiny mou chloubou – od chvíle, co jejich místo zaujala péče o dítě, si na ně sotva kdy vzpomenu, takže jsem o velkou část z nich přišla. :o( Vydržely prostě ty nejodolnější. Nejvíce se tu nedaří orchideím. Je na ně moc teplo a sucho. A to ani některým odolným. Mno co, květin bylo moc... tak se to vyřešilo samo.)

Pro splnění dalšího restu jsem udělala alespoň první krok – objednala jsem růžky na fotky do fotoalba (první to krok k započetí výroby Mítačutího alba miminkovských fotek a k naplnění svatebních alb – dva roky po svatbě už by to docela šlo, ne?).

A jestli teta dorazí, mám plány veliké! Uklidit ještě více, než je doteď (ano, i tady na tomto poli jsme se kousek posunuli) a nastřihat konečně tu noční košili – asi už letní verzi.

A teď jdu podat lék batolátku, co chudáček kašle, než mi ho to úplně vzbudí. A udělám mu asi čaj, který by mohl upíjet během noci. Spoléhám se, že to pomůže.

Nespoléhejte na zaměstnané babičky, na to, že holčičky jsou menší, na kapky proti kašli a dostatek volného času.

Klidnou noc i při nemocech,
Zuzana


Zuzana právě prožila 29. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

12. 3. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené