Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Během pár minut jsme zjistily, že bydlíme asi 1 km od sebe. Její přítel a tatínek malého Leona je také Belgičan, tudíž už nás spojovalo docela dost. A nejlepší nakonec: Její syn nastoupí po jarních prázdninách do třídy k Tobymu. Toby bude mít ve třídě česko-belgického spolužáka. Vzaly jsme si na sebe kontakt a řekly jsme si, že by byla škoda se nesejít.

Na schůzku jsme nemusely dlouho čekat vzhledem k tomu, že mi moje nová česká známá nedopatřením „ukradla“ Maxův zdravotní průkaz. Při dalším setkání jsem tedy dostala zpět Maxovu knížku a zároveň jsme to pojaly jako hrací schůzku pro Tobyho a Leona. Byly jsme v herně s kavárnou. Kluci si nejprve hráli každý zvlášť, ale po nějakém čase už spolu běhali a smáli se. Bylo vidět, že je to spolu baví. Určitě by bylo fajn potkávat se častěji. Hlavně pro Leonka by byla výhoda nastoupit do nové školky a už tam mít kamaráda.

Toby má celkově školku rád. Po školce (která končí v půl čtvrté) jde na chvíli do družiny. Tam na děti dohlíží starší paní v důchodovém věku, většinou bývalé učitelky. Jedna z nich si Tobyho obzvlášť oblíbila. Pokaždé se nad ním úplně rozplývá! Jak šikovný a hodný kluk to je. A galantní! Otvírá dveře pro své kamarádky. Nestačím zírat. Při slově „hodný“ si říkám, jestli opravdu myslí našeho syna. Samozřejmě mě ale moc těší, že ho tam mají rádi.

Každý týden ve školce pracují s odlišným tématem. Minulý týden to byla HUDBA a děti se učily zpívat písničky a hrály na malé hudební nástroje. Týden předtím to bylo „MÍT HLAD“. Toby se naučil, kam dát vedle talíře vidličku, nůž a lžíci. Jeden den si dokonce ve třídě uvařili špagety s boloňskou omáčkou a učili se je jíst. Toby se pak snaží svůj um praktikovat doma. Posledně mi nedovolil nakrájet jeho špagety a snažil se je namotávat na vidličku.

NAPIŠTE GÁBINĚ DO DISKUZE.

Téma tohoto týdne je KARNEVAL. Každý den je nějaké dílčí téma. Včera to byly „bláznivé boty“. Čím bláznivější, tím lepší. Výjimkou nebyly boty obalené stříbrným alobalem nebo s nafukovacím balonkem na špičce. Dnes jsou „bláznivé kravaty“. Kam jen jsem zašantročila kravaty z osmdesátých let, které si Michel schovával? Zítra nás čekají „bláznivé brýle“. To zvládneme, na toto téma jsem připravená. Ještě nás čekají čtvrteční „bláznivé klobouky a vlasy“, než nastane pátek. Karneval. Děti přijdou do školky v maskách a během dne vytvoří v okolí školky průvod. Pátek je zároveň palačinkový den. Nabídla jsem se jako dobrovolník, že upeču 30 palačinek a donesu je do školy, aby si je mohly dát děti k obědu. Uff. Ta školka mi dává zabrat. Ale Toby si to užívá a to je hlavní. Je plný zážitků a já jsem z toho nadšená.

Čtěte také:

Příští týden mě čeká pracovní cesta. Mimochodem – do Čech. Naštěstí budu pryč jen jednu noc a je to v době jarních prázdnin. Budu mít u nás v Belgii moji mamku, takže se o kluky v době mé nepřítomnosti postará. Michel by to snad také zvládl, ale přeci jen je lepší, když jsou na to dva.

A abych zmínila i Maxíka. Je to náš koblížek. Je to takový malý šmudlík k pomazlení. Kolem uší se mu vlní vlásky, což mi přijde roztomilé. Michel mi říkal, že se Max v noci vzbudil, posadil se a byl vidět jen obrys jeho hlavy s těmi kudrlinami kolem uší. A je to čím dál tím větší rošťák... Myslí si, že může dělat téměř všechno co jeho brácha. Po čtyřech se pohybuje nebezpečně rychle. A k Tobymu vzhlíží jak ke svatému obrázku. No, a co si budeme povídat, Toby si tu pozornost náležitě užívá. Je to přece velký brácha.

Mějte se krásně a příště opět na napsanou.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené