Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě dočkám, protože termín mám oficiálně v sobotu.
foto: Fotopromě.cz

 Foto z ateliéru Fotopromě.cz


 Chtěli bychom raději blížence než býka... ale je to na holčičce. Adámek si taky vybral, že chce být raději panna nežli lev a dával tomu patřičně na čas. Podle kontroly to na porod zatím nevypadalo. Zato já si tedy včera večer rozhodně myslela, že vypadá, ale nakonec to asi bylo všechno jen z přetažení a nervů, které tedy včera byly docela významné.

Protože tentokrát měla čas Adámkova teta, tedy moje sestra a přijela hlídat k nám, mohla jsem vyrazit ráno brzy a ještě jet po poradně z Kladna do Prahy a oběhnout, co jsem potřebovala vyřídit. Domů jsem se tak vracela až zase s Jiřím.

Ale byla jsem nadšená. Podívala jsem se do práce, pozdravila a potlachala krátce s kolegy, dostala přáníčko a květinu k narozeninám a běžela jsem na oběd s mým bývalým nadřízeným a vyslechla si novinky z jeho života a práce, ještě se k nám na závěr přidala kamarádka a den uběhl jako voda.

Ještě jsem měla čas se zastavit v Ikee, abych vybrala dárkový poukaz a za něj nočníček pro Adámka, když starý mu praskl (aby se konečně naučil dělat e-e jako táta a nosit trenýrky) a závěsy, aby v ložnici byla více tma a Adámek přes den lépe spinkal.

Také jsem měla více času ponořit se do nějakých časopisů, abych věděla, co by bylo vhodné Adámkovi zařadit do jídelníčku na snídani. Nechce totiž snídat. Strašně špatně do něj dostávám nějaké jídlo. Vůbec se mi nelíbí, jak se upravily jeho snídaně a rozhodla jsem se s tím něco dělat. Vím, že by mě více cereálních kaší. Obsahují, co je pro něho třeba a nemají tolik soli ani jiných nežádoucích látek.

Doposud jsem je jedla já, protože on je odmítal a místo nich si vyprosil sušenku, cereální chlebík nebo obyčejné pečivo. A to nejde. Už toho mám dost. Chápu, že mu chlebík s máslem chutná, jsem ráda, že pokud může, vybere si ale raději rajčátko nebo jinou zeleninu, šunku a uzeniny nejí téměř nikdy (velmi výjimečně je sní, u nás se příliš nenosí). Ale to pro něho tak vhodné není. A my snídáme ovesné vločky a jogurt, tak proč by měl jíst tolik pečiva?

A tak jsem nasadila kaši. Udělala jsem mu jen jednu lahvičku mléka (jak jsem psala už dříve, Adam odmítal sunar a další jiné suchá mléka a po kojení přešel rovnou na kravské a kozí mléko), a když prosil o ještě další rundu, dostal teplou kaši – do své misky a lžičku. A měl papat sám. Myslela jsem si, že většina skončí na stole a jíst se nebude, ale byla jsem příjemně překvapená. Určitě třetina jí nakonec došla až do Adámkova žaludku. Doufám, že to neznamená zase jen první vlaštovku, stejně jako u spaní v jeho postýlce vedle táty. Kašička Sunarka do mlíčka je výborná, sama jsem ji snědla jedno balení poté, co jsme ji dostali od Babywebu na vyzkoušení, a jsem přesvědčená, že Adámkovi zachutnají. Minulý týden jsem jednu vanilkovou vzala Adámkovo kamarádovi, přišlo mi to lepší než nosit nějaké sladkosti nebo hračky, kterých mají kluci dost, a jeho maminka byla moc ráda, že tyto má nejraději. Když on taky, proč by je neměl jíst i Adam. Uvidíme zítra, zkusím opět kakaovou, jako dnes a snad se nám podaří změnit špatné návyky.

Ono ostatně i my bychom měli přestat být líní a zase se vrátit ke svému způsobu života a víc se omezovat v pečivu. Pak se nemůžeme divit, že pomalu tloustneme. Ono plácnout něco na chleba je strašně pohodlné a časově nenáročné, ale projeví se to velmi brzy na šatníku.

Jak já toužím po vlastní kuchyni... ale ještě se to ani neblíží. Stále nemáme stavební povolení, ani bourat jsme ještě nezačali. Naopak se některé věci komplikují a je třeba hledat stále nové kompromisy. A z toho jsem právě večer byla tak nesvá, až jsem možná ze stresu měla poslíčky.

Došlo totiž ohledně domu na nejhorší rozhodování - praktičtější a krásnější varianta umístění schodiště musí ustoupit ošklivější a méně praktické z hlediska uživatelského komfortu. Důvodem je nebezpečnost pro nás, co po schodech budeme chodit. Možná se teď ptáte, jak něco praktičtějšího ale nebezpečnějšího může být zároveň – no a ono může. Praktičtější je totiž výraz, který vystihuje v našem případě umístění schodiště vzhledem k uspořádání domu ve sklepě a přízemí – do sklepa pro zásoby při vaření budu nově chodit přes celé patro a celý sklep, což mi přijde tedy hodně špatné. Bohužel ale tam, kde bylo původně, udělat nelze. Chceme totiž dům pasivní, který potřebuje jinou izolaci, než dům obyčejný. A problém je na světě. Do místa, kam mělo být schodiště v krásné a pro chození z kuchyně do sklepa pro zásoby praktičtější variantě umístěno, se nevlezou schody jiné než příkré a se stupni velmi nebezpečně vysokými.

A tak se přiznám, že v rozpoložení, ve kterém se nyní nacházím, jsem to obrečela. Už několikrát jsme se rozhodovali, zda je to ještě únosné a zda chceme líbivost upřednostnit před bezpečností a bylo to na hraně. Ale teď už se stupně schodů zvedly natolik, že to akceptoval nelze a není zbytí.

A tak přichází fáze smiřování. Snažím se to brát tak, jakoby šlo o rekonstrukci starého domu, kde si nelze diktovat jako v novostavbě. Snad bude postačovat bydlení ve vlastním a celá rodinka v pohodě a o samotě, se zahradou nežli v bytě, a ostatní řešit v rámci možností – a nemožností.

Sice jsem si včera uvědomila, jak můj mozek tuhle věc zařadil do oddělení jiných dalších věcí, které ve svém životě zkrátka asi mít nebudu, a nesplní se (kam počítám zejména získat své vysněné zaměstnání), ale na druhou stranu – situace tady v domě se tolik vyhrocuje, že bych asi raději bydlela v čemkoli – i v maringotce – než dále tady...

A tak jakmile to mozek zařadil do ústupků, bylo hned lépe a čert vem originálně řešený interiér domu... Nebude, a co?! Hlavně, abychom byli jinak šťastní a zdraví... viď efičko?

Zuzana


 

Zuzana právě prožila 39. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

21. 5. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené