Malá čtvrteční dávka úvah a názorů

KLUB TĚHULEK! DENISA Uplynulý týden nebyl o nic méně náročný než ten předchozí. K vybalování všudypřítomných krabic a pytlů se navíc přidávají starosti s organizací našeho malého velkého dne D o nadcházejícím víkendu, s čímž jsou spojené i drobné dodělávky, aby hosté měli co obdivovat. :-D Z toho také samozřejmě vyplývá, že o tom parném víkendu jsme byli zavření doma a pracovali, místo abychom se někde vyvalili u vody. Naštěstí mi vyšel čas začátkem týdne stavit se u našich a smočit se aspoň v bazénu. :-)

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Kromě práce mi ale zbývá čas i na různé úvahy, a to vždy po přečtení nějakého článku, kdy si říkám, jestli já jsem vůbec normální, když nedodržuju všechno, co se tam píše. Např. co se týče těhotenského jídelníčku. Myslím, že jsem svoje stravovací návyky nijak nezměnila během těhotenství, samozřejmě se snažím vyhýbat pochybným uzeninám a plísňovým sýrům (které jinak teda zbožňuji) a hodně se rozmýšlím, když si mám dát smažené jídlo. Nenutím se však třeba každý den vypít litr mléka, sníst dva jogurty a k tomu ještě asi 200 gramů sýra, jak jsem nedávno někde dočetla. A jíst dostatek ovoce a zeleniny a dodržovat pitný režim mi přijde normální, i když žena není zrovna těhotná.

Další věc je podle mě přehnaná starost o dítě. Nevím, ještě matkou nejsem, ale některé vymoženosti dnešní doby mi přijdou zbytečné a říkám si, že mě rodiče bez toho vychovali také, resp. své dětství a novorozenecký věk jsem přežila a nepotřebovala jsem např. žádný monitor dechu, žádný speciální koupací kyblík atp. Přijde mi to všechno jen jako reklamní trik na rodiče, aby co nejvíce utráceli za své ratolesti. Ale kdo ví, třeba to přijde i na mě a začnu se poohlížet po těchto moderních výdobytcích. Podobné je to například i s neustále propagovanou a dle mého názoru přehnanou čistotou a dezinfekcí téměř celé domácnosti, jen aby se na dítě nedostala nějaká bakterie. Nedej bože, aby ho třeba olízl pes. Vždyť ale přece bakterie jsou přirozená součást našeho života, a čím více budeme dítě od nich izolovat, tím větší problémy třeba s alergiemi bude následně mít. Samozřejmě, že je potřeba udržovat domov čistý, ale všeho s mírou.

POVÍDEJTE SI S DENISOU A DALŠÍMI TĚHULKAMI V DISKUZI!

A poslední věc, o kterou se s Vámi podělím, je nekritický komentář k článku, že těhotné řidičky mohou být za volantem nebezpečné z důvodu snížené pozornosti. Má osobní zkušenost je přesně opačná. Mám pocit, že si dávám za volantem větší pozor a tím, že o sebe (resp. o nás dvě) mám větší strach, si více uvědomuju nebezpečné situace, kterým jsem vystavena dnes a denně. A opravdu mě zaráží chování některých řidičů, kteří vůbec nesledují dopravní situaci nebo si počínají velmi riskantně. To se však bohužel v dnešní uspěchané době asi nezmění a řidiči asi budou čím dál agresivnější.

Přeji všem hezký zbytek týdne a těším se na Vaši kritiku, jaká budu hrozná matka. :-)

Vaše Denisa


 Denisa právě prožila 16. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

12. 6. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele dencas
dencas

To jsem ráda, že všechny ty nesmyslné články, které neustále nacházím, nepřijdou divné jen mě a že praxe je  aspoň v některých případech jiná. :-) K tomuhle mě inspiroval článek, který vyšel celkem nedávno na mém jinak oblíbeném portálu (raději nebudu jmenovat, abych nedělala reklamu) a psalo se v něm o tom, kolik financí z rodinného rozpočtu ukrojí příchod miminka a co všechno si mají rodiče pořídit. Kromě běžných věcí jako je třeba kočárek a postýlka tam právě byla i spousta takovýchto "zbytečností" a věřím, že spousta nastávajících maminek si to vytiskne a přesně podle toho půjde nakupovat. No, holt jsme každý jiný, resp. každá jiná. :-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Deniso, myslím, že jsi naopak rozumná matka, která se nenechá zblbnout reklamou ;-) Monitor dechu považuji pro zdravé a donošené miminko za zbytečnost, ale chápu, že pokud je děťátko narozené dříve nebo s velmi nízkou porodní váhou, může být ohrožené víc a maminka tak dá přednost monitoringu - pro svůj klid. Kyblíček jsme taky pro Honzíka nepořizovali, na provedení hygieny se mi to zdálo nepraktické, ale věřím, že jako určité zpestření to je asi dobré. No a pokud jde o tu přehnanou čistotu domácnosti, tak to máš úplnou pravdu. Všeho moc škodí. Ani s novorozencem jsem nevytírala denně, zdálo se mi to prostě zbytečné. Na koupání jsem pokaždé pořádně umyla vanu, aby šel Honzík do čistého, ale rozhodně jsem neřádila se savem po celém bytě :-D A jakmile začne dítě lézt a dostane se ven, do "nechráněného" prostředí, můžeš si být celkem jistá, že využije první příležitosti k tomu, aby snědlo nějaký písek, kamínky nebo třeba slepičinec :-D

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené