Nejednoduchý životní start

KLUB TĚHULEK! DENISA už bude tento týden měsíc! Jestli mi čas ubíhal rychle už v průběhu těhotenství, tak teď běží ještě asi 10x rychleji. Časová prodleva, po kterou jsem nenapsala žádný příspěvek, je docela velká a tímto se za ni omlouvám. Snad však po přečtení dnešního článku pochopíte, že jsem neměla na psaní ani náladu.

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Jak jsem psala v minulém blogu, Pepíček podstoupil operaci kvůli zúžené aortě, která dopadla dobře. Zjistili mu však ještě další vrozenou srdeční vadu, která by se dle původního závěru měla operativně řešit až v průběhu několika měsíců či let.

Já jsem byla během Pepíčkova pobytu na JIP hospitalizovaná na oddělení rizikového těhotenství a docházela za ním. Po 4 dnech ho přeložili již na standardní oddělení a hned druhý den jsem tam už mohla být s ním. Když jsem se na „riziku" loučila, říkaly sestřičky, že bych si zasloužila medaili. :-) Je pravdou, že se tam pacientky spíše střídají „jak na běžícím pásu", takže jsem já, která tam ležela celkem 23 dní, byla takovou raritou.

Od pátku 5. 12. jsem tedy už byla u svého broučka. Ten den se však objevil první problém. Při koupání, resp. otírání, jsme s manželem zjistili, že má prosáklý obvaz, kterým má zakrytou operační ránu. Za chvíli se na to přišla podívat paní doktorka – kardiochirurg – a zhodnotila, že to má hodně zhnisané a že s tím musí hned na sál, aby mu to opět rozřízli. Tak se tedy stalo.

Po 5 dnech dostal, chudáček, další (i když malou) dávku anestezie a ránu mu nechali otevřenou, že se každý den z ní bude brát stěr, aby se zjistilo, zda tam není nějaký zánět. Ještě že tam byl manžel se mnou, jinak bych se na místě asi složila. Navíc jsem už měla vidinu, že po víkendu půjdeme domů a teď jsme se dozvěděli, že hojení bude tak na další týden minimálně. První noc jsme tedy sice strávili na jednom oddělení, nicméně každý v jiné místnosti, protože Pepíčka museli po tom výkonu monitorovat. Takhle nám tedy začal náš společný život.

NAPIŠTE DENISE DO DISKUZE

Až do neděle jsem čekala a musela přemlouvat doktory, než mi ho dali na pokoj, i když stále napojeného na monitor. V ten den také přišly další znepokojivé zprávy. Jednak mi při vizitě lékař oznámil, že ta druhá srdeční vada nevypadá moc dobře a že ho budou během týdne sledovat, jak to zvládá. A jednak odpoledne přišla stejná lékařka jako v pátek na převaz rány a sdělila nám, že nasazená terapie nezabírá a že má v té ráně nejspíš zlatého stafylokoka, což není žádná legrace a muselo by se to léčit antibiotiky. Opět tam byl se mnou naštěstí manžel, takže jsem ty špatné zprávy opět nějak ustála.

Velké překvapení pak přišlo v pondělí, kdy ráno přišel dělat převazy jiný lékař a ten zhodnotil, že rána vypadá už celkem dobře a sdělil mi, že výsledky odebíraných stěrů dopadly dobře, neprokázaly žádný „zvěřinec" a že tedy Pepíčka vezmou znovu na sál, ránu pořádně vyčistí a znovu zašijí. V tu chvíli se mi ohromně ulevilo, ale zároveň jsem byla pěkně naštvaná na paní doktorku, která nás den předtím tak vystrašila. Tímto jsme tedy uzavřeli jednu kapitolu.

Druhá kapitola v podobě pozorování vývoje vady se už tak snadno neuzavírala. V průběhu týdne jsme absolvovali další vyšetření a čekali do čtvrtka, až se poradí páni profesoři a rozhodnou, zda bude nutná operace hned nebo zda nás pustí domů. Resumé bylo nakonec takové, že si nás tam nechají ještě přes víkend, v pondělí udělají další ECHO a opět se poradí. Takže ani pozitivní ani negativní závěr. Z náznaků paní doktorky však vyplynulo, že pokud nález bude stejný, budeme moci jít v úterý domů. Naštěstí se přes víkend nic nezměnilo a po neuvěřitelných 19 dnech po porodu jsme konečně opustili brány motolské nemocnice a já jsem se po ještě neuvěřitelnějších 34 dnech vrátila domů.

Opravdu bych nikomu nepřála zažít, co jsem zažívala já - ty pocity bezmoci a zoufalství. Byla to pro mě velká zkouška toho, co všechno vydržím. Organismus pod palbou poporodních hormonů, který musel zvládnout strach o ten malý uzlíček a zároveň se vyrovnat s depresí z nemocničního prostředí. Jsem ráda, že už to máme za sebou, i když Pepíčka asi v blízké době bude čekat další operace a tím pádem nás oba další hospitalizace. Ale to už snad nějak zvládneme.

O tom, jak nám to jde doma, napíšu zase příště.

Krásné Vánoce všem přeje maminka Denisa a miminko Pepíček

29. 12. 2014dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zvladla jste to perfektne

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Milionový kluk

MAMINKA DENISA Vzhledem k tomu, že uteklo zase dalších 14 dní, plním svůj slib a píšu další příspěvek. Edík spokojeně spinká na terase v kočárku, já jsem si uvařila vitakávu a pouštím se do toho. Celý článek »

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené