Planý poplach

MIMI LIVE! TOBY I když je krátce po poledni, cítím se unaveně a ospale. Vzhledem k tomu, že mám polední přestávku v práci, nemohu si dovolit usnout a tak spoléhám na to, že mě tenhle článek udrží vzhůru. K důvodu mé únavy se vrátím později, nejprve bych se ráda podělila o zážitek z minulého týdne.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Byli jsme na návštěvě ve městě, kde se konal maraton. K této příležitosti byly přichystané i atrakce pro děti. Nafukovací skákací hrady různých tvarů a velikostí. Nejsem zrovna zastáncem této zábavy a to z jednoho důvodu. Toby je ještě malý a do hradu se většinou nahrnou velké děti a skáčou hlava nehlava. Tentokrát tam bylo ale tolik nafukovacích atrakcí různých velikostí, že bylo jasné, pro jaké věkové kategorie jsou určeny. A našel se hrad i pro nejmenší! Toby, poprvé v této atrakci, byl nadšený. Skákal ze strany na stranu, padal a všemu se smál. Celkem skákaly v „naší" atrakci jen 3 děti, včetně Tobyho, tudíž si to opravdu užívaly. Až do chvíle, kdy se ze strany přes stěnu hradu snažili dostat tři velcí kluci. Zhruba ve věku 10-12 let. Vylezli na stěnu a seskočili mezi nic netušící malé děti. Velcí kluci si udělali z těchto seskoků odpolední zábavu. V tu chvíli jsem si říkala, že škoda, že nemluvím dost dobře vlámsky. Když jim něco řeknu v angličtině, nebudou mi rozumět. Když se jejich skákání mezi malé děti opakovalo a já se musela s každým skokem ujistit, že Toby není v jejich dosahu, zeptala jsem se Michela, jestli jim nemůže něco říct. Zeptal se mě, co by jim měl jako říkat... „Třeba, že tenhle hrad je určen pro malé děti a oni mohou jít skákat do deseti dalších, určených pro větší děti?!" Michel odmítl... Po každém seskoku těch malých vetřelců jsem se na ně podívala pohledem „jestli skočíš na moje dítě, skočím já na tebe" a docela to zabralo. Vlastně jsem ani nebyla naštvaná na ty kluky, spíš na jejich rodiče. To je nikdo nehlídá? To je každému jedno, že jsou tak neohleduplní?

A teď zpět k té mé dnešní únavě. Proč jsem nevyspalá? Protože mám doma jeden a půl roční dítě : -). Během týdne jsme dostali z jesliček zprávu, že již dvě děti mají neštovice a jsou doma. Proto bychom měli své děti víc pozorovat a při podezření na plané neštovice navštívit lékaře. V sobotu měl Toby teplotu a neustále polehával. A nejedl - to už je co říct, protože on jí často a rád. Nechtěl ani ovoce, jeho oblíbené. Večer se mu začaly objevovat flíčky na těle. Čekala nás probdělá noc. Toby špatně spal a my samozřejmě s ním. V neděli ráno Toby vstal s červenými fleky na obličeji. Jeden pod jeho pusou vypadal jako puchýřek. A je to tady! Neštovice! Toby už neměl teplotu, ale během dne měl čím dál více červených flíčků v obličeji a na rukou. Je neděle (obvyklá doba, kdy začíná být dítě nemocné), v pondělí skočíme k doktorce. Čekala nás další bezesná noc. Toby byl často vzhůru, hodně plakal a škrábal se na bříšku. Plival i dudlík. Vypil jen trochu vlažného mléka. Když Toby nakonec zabral, nemohla jsem usnout já. To je jeden z neduhů mého těhotenství... v noci se budím a doslova pár hodin koukám do stropu. Když jsem začala opět usínat, vzbudil se s pláčem Toby. V pondělí jsme šli k doktorce skoro najisto – neštovice. Ale co, alespoň to bude mít za sebou! A co myslíte? Žádné neštovice! Virus. Virus způsobující teplotu a vyrážku po těle a v obličeji, která se podobá neštovicím. Horší je, že Toby má spoustu malých puchýřků v ústech a tudíž nemůže jíst! Ne, že by nechtěl, prostě nemůže. Chudáček můj! Vracíme se tedy k přesnídávkám. Já už mu v neděli ze zoufalství nabízela i popcorn! A ani ten si nevzal. Jaké máte vy zkušenosti s dětskými nemocemi?

Příští týden strávíme v Čechách u mých rodičů. Těším se! Moje mamka se na Tobyho vždycky hrozně těší a tráví s ním spoustu času. A já mám čas si třeba jen prolistovat časopis. Takový luxus! Nebo nemusím celý týden vařit, neboť to je doména mého táty. Musíme si vždy jen říct, co bychom rádi. Příští týden je tedy ve znamení relaxace. Doufám, že už se nám všechny nemoci vyhnout. Alespoň na týden.

Mějte se hezky a příště opět na napsanou!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

La la la

BATOLE LIVE! MAX Před více než čtyřmi lety jsem brouzdala po internetu. Byla jsem čerstvě těhotná. Prvních pár týdnů. To tajemství nebylo s kým sdílet. Tisíc kilometrů od domova, od rodiny a kamarádek.  Celý článek »

A znova do školky...

BATOLE LIVE! MAX Už jsme konečně najeli na náš školkový /zářijový režim. Já jsem spokojená, Maxovi se v jesličkách líbí, jen Toby začíná každé ráno větou: „ Já nechci do školky!“ Celý článek »

Obnažování v restauraci

BATOLE LIVE! MAX “Ty vaše české vosy jsou letos nějaké agresivní,”stěžoval si mi Michel. Seděli jsme u našich na zahradě a každého z nás už vosa obdarovala alespoň jedním píchnutím. Včetně dětí. “Ale prosím tě,” oponovala jsem: “jsou to jenom... Celý článek »

Unavená dovolená

BATOLE LIVE! MAX Po týdenním pobytu v Čechách jsme se autem přesunuli zpět do Belgie. Po několika dnech jsem byla opravdu ráda, že spím zase ve své posteli. Chci, aby toho děti zažily co nejvíce, tak plánuju výlety a různé pobyty.  Celý článek »

Sobotní křtiny

BATOLE LIVE! MAX Podle předpovědi počasí mělo být třetí červencovou neděli chladno a sem tam přeháňky. Místo toho bylo krásných 25 stupňů a celý den svítilo sluníčko. Ideální počasí na křtiny a následnou zahradní party. Celý článek »

Vedro, komáři, vyrážka

BATOLE LIVE! MAX Tak nějak by se daly shrnout naše poslední dva týdny. Tropické teploty se postaraly o noční nálet komárů do naší ložnice. Po jedné noci byl Maxík neuvěřitelně poštípaný. Druhý den jsem objednala síťku na postýlku, lampu na... Celý článek »

Turecko s klukama

BATOLE LIVE! MAX Máme po dovolené! Týden v Turecku utekl jako voda a já se musím pořád ještě usmívat při vzpomínce na naší první dovolenou ve čtyřech.  Celý článek »

3 narození

BATOLE LIVE! MAX Někde jsem četla, že když se narodí první dítě, narodí se najednou tři lidi: miminko, maminka a tatínek. Ta myšlenka se mi líbí a myslím,že má něco do sebe. Společně s Tobym jsme zažívali a zažíváme všechna poprvé. Když se ocitnu... Celý článek »

Jen si tak trošku vyběhnout

MIMI LIVE! MAX Jednoho dne minulý týden jsem večer uspala Maxe. Bylo něco po osmé hodině. Maxík spokojeně oddychoval v postýlce a já slyšela z vedlejšího pokoje, že Michel ještě stále předčítá Tobymu pohádku na dobrou noc. Celý článek »

Nepříjemná doktorka

MIMI LIVE! MAX Max měl od malička problémy s ušima. Neustálé záněty a i teď, kdykoliv nastydne, začíná si okamžitě mnout uši. A tak chodíme docela časo na kontroly, obvykle k pediatričce, ale pokud už ani ta neví co s tím, vyrážíme na ušní. Stejně... Celý článek »

Já nechcu

MIMI LIVE! MAX „Ne, mami, já nechcu!“ Tak tahle odpověď je teď na našem denním pořádku. Samozřejmě z úst Tobyho. Max naštěstí ještě neodmlouvá. I když už taky vehementně kroutí hlavičkou, když se mu něco nelíbí.  Celý článek »

Hnědá jako...

MIMI LIVE! MAX Hurááá, je tu jaro! Sice jsem tedy ráno ještě musela škrábat námrazu na autě, ale už mi k tomu svítilo sluníčko a vypadá to, že odpoledne bude parádně. Já jsem sice v práci, ale děti mají prázdniny, tak si to hezké počasí užijí. Celý článek »

Jsme pozadu?

MIMI LIVE! MAX Jednu březnovou neděli jsme jeli navštívit kolegu a jeho rodinu, protože se mu před nedávnem narodil syn. Celý článek »

Březen plný oslav

MIMI LIVE! MAX Začal březen a s ním i plno oslav, vzhledem k tomu, že se obě mé děti právě v březnu narodily. A jestli jsem se na něco těšila, tak právě na to, až jednou budu pořádat oslavy. To nemyslím ironicky, vážně mě to baví. Takže jdeme na to! Celý článek »

Kouřové stíny

MIMI LIVE! MAX O make-up na tento týden se nemusím starat, postaral se Toby. V zápalu hry jsem od něj v pátek dostala „hlavičku“. Tobyho to ani nezabolelo, i já bych to přešla, kdyby mi najednou nezačalo „padat“ víčko. Po chvíli mi došlo, že mám... Celý článek »

Jedno téma za druhým

MIMI LIVE! MAX Před pár dny jsem byla s Maxem na desetiměsíční prohlídce. V čekárně jsem najednou zaslechla češtinu. Jedna maminka mluvila na svého syna česky. V Belgii slyším češtinu zřídka. Proto jsme se hned daly do řeči. Celý článek »

Povolání: matka?

MIMI LIVE! MAX Jsem máma dvou malých kluků. Ale jsem také partnerka. Jsem dcera mých rodičů, jsem sestra, vnučka, sestřenice, teta. Jsem kamarádka, jsem kolegyně. Jsem toho hodně. I když někdy mám pocit, že jsem „jen" rodič. Že neustále vychovávám... Celý článek »

To to sviští

MIMI LIVE! MAX Po vánocích se hlásím zpět s naší rodinkou. Maxovi je něco málo přes devět měsíců, Tobyho věk se blíží třem rokům. Letí to. Přímo to sviští. Nedávno jsme si z porodnice přinesla malinké miminko a teď mám doma batole, které všude... Celý článek »

4 roky a 2 děti

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme si jeden večer s Michelem vyrazili na večeři. Byl to můj dárek k narozeninám, které mám týden před Vánoci. No, není to zrovna nejšťastnější datum, kdy se narodit.  Celý článek »

Poslední cesta

MIMI LIVE! MAX Je 5:47 ráno a já si vzala laptop do postele a snažím se dát dohromady, co se událo za posledních pár hodin. Kdybych byla doma s klukama, neseděla bych teď v posteli s počítačem. Pravděpodobně bych tedy byla také vzhůru díky... Celý článek »

Otesánek, který nejí

MIMI LIVE! MAX Ach jo... nechce jíst. Tedy – nechce jíst zeleninu. Ostatní jídlo není problém. Samozřejmě je řeč o Maxovi. A já nevím, co s tím... Celý článek »

Školce zdar

MIMI LIVE! MAX Kolegové, kteří už mají děti ve školce, mě upozorňovali, že naše dítě bude po návratu ze školky po dobu prvních týdnů hodně unavené. Přeci jen, jiný režim, bez poledního spánku, plno aktivit... Po prvním dni ve školce můžu prohlásit... Celý článek »

Košík v pohybu

MIMI LIVE! MAX Začínám pochybovat, jestli jsem úplně v pořádku. Začalo to narozením dětí. I když – možná v tom nejsem sama... Upozornila mě na to slečna fotografka, když jsme se byli v květnu fotit. Kdykoliv jsem měla v náručí Maxíka, začala jsem... Celý článek »

Ženská versus chlap

MIMI LIVE! MAX Snažíte se v kuchyni ještě rychle něco udělat než pípne mikrovlnka? Tak pak jste ženská. Stejně jako já... Ohřátí mlíčka pro Maxe trvá 25 vteřin. 25 vteřin znamená vyndat pár umytých talířů z myčky na nádobí nebo oloupat dvě, tři... Celý článek »

Mini dovolená

MIMI LIVE! MAX O víkendu jsme absolvovali naší první krátkou dovolenou s klukama. S Maxíkem jsme již cestovali dříve, ale jen do Čech a to nenazývám dovolenou. Vlastně říkám, že jedeme domů... a pak, když jsme v Čechách, říkám, že za týden jedeme... Celý článek »

Kámoši jak hrom

MIMI LIVE! MAX Hrozně rychle se dojmu. Nad čímkoliv. Ať to jsou zvířata, nemocní lidé, svatby, nebo děti. Především moje děti. Ani nevím, kdy to začalo. Nejspíš během prvního těhotenství. Ty hormony! Ale ono to pokračuje... těhotná už dávno... Celý článek »

Dva zuby a scéna

MIMI LIVE! MAX Zdravím všechny po dalších dvou týdnech. Vrátili jsme se z Čech a následující víkend jsme uvítali návštěvu z Anglie, které jsme samozřejmě museli ukázat krásy Belgie. A Toby se jim předvedl v celé své kráse. Celý článek »

Na vycházce

MIMI LIVE! MAX V sobotu jsem měla vycházku, alespoň tak jsem to nazývala. Po pěti letech jsem byla na naší vesnické pouti. 4 atrakce, pár stánků s pivem, jeden s občerstvením, ale hlavně plno známých, které jsem už léta neviděla. Kolikrát jsem si... Celý článek »

Hlídá celá rodina

MIMI LIVE! MAX Naše jesličky mají prázdniny. A my máme dvě malé děti a práci na plný úvazek. Situace, ve které se nachází každé prázdniny mnoho rodičů... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené