Spaní na hvězdičku

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Dnes bude spolu se mnou zjevně psát blog Adámek... Doufám, že to až tak nenaruší posloupnost textu, myšlenek nebo te . (No to nám to pěkně začíná... :o))
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru Fotopromě.cz


Jako obvykle v posledních týdnech – dokud nesednu k počítači, nevím, o čem budu psát. Tento týden je to o to víc, že jsem celý proležela a tím pádem se u nás až tolik pro mne nedělo.

Přestože jsem měla v plánu zajít do sekáče na výprodej dětských oblečků, nastříhat při hlídání Adámka mou sestrou konečně tu potřebnou noční košili (noční úbory mají opravdu šílenou špinitelnost a nestíhám je ani prát) a prát oblečky na efičku. Místo toho jsem už od soboty večer doslova nevylezla z postele. Stejně tak dlouho už spím v obýváku namísto v ložnici.

(Včera jsem si chtěla už přelézt zpět, ale protáhlý obličej mého muže mi naznačil, že mám zůstat ještě v exilu. Prý si totiž zvykli s Adámkem spinkat tzv. „na hvězdičku", jak se u nás doma říká, když máte celou postel pro sebe. Abych vysvětlila hvězdičku – můžete se roztáhnout jak dlouzí, tak širocí, tedy ruce i nohy, aby se tam nikdo další nevešel. Podezírám ho ale, že hvězdičku dělá tak maximálně Adam, ale budiž... i já se totiž lépe vyspím než s nimi, neboť se nebudím při každém Adamově zabručení. Takže fajn, nezamrzí – jen se v obýváku fakt špatně spí. Jedna část sedačky je totiž strašlivě tvrdá a tak to není žádný komfort. Ale nepřerušovaný spánek mi teď hodně pomáhá k rychlejšímu zvládnutí nemoci, a tak jsem neprotestovala. Dává mi v noci zabrat i efička, už si diktuje, jak mám spát, což je také tak nějak spánku navzdory. Tedy, trošku vyčůraně, budu ještě chvilku spát mimo ložnici.)

K potížím s nízkým tlakem se mi v poslední době přidalo praskání kůže. Asi je to tím, že jsem se snažila před pár dny zapojit se do uklízecího procesu a vaření v kuchyni – bez rukavic jsem myla nádobí – a kůže na rukou mi zase zhrubla, ztenčila se a v ohybech praská. Je to projev mého atopického ekzému. Dá se toho velmi špatně zbavit, tak trošku trpím při přebalování a stálém mytí Adámkovy špinavé pusinky, otírání zadečku vlhkými ubrousky a natíráním své kůže různými olejíčky proti striím a celulitidě.

Přesto se vytrvale mažu už snad kromě zad všude... pořádně. A pěkně všemi mastmi. :o)

Jediné, co jsem tedy zvládla v tomto týdnu je oholit si jednu a půl nohy (došla šťáva strojku), abych nebyla podobná novému plyšákovi, kterého Adam dostal od babičky Zlaty. V ostatním se totiž tomuto mamutovi už téměř podobám. Vážím skoro stejně, zarostlá jsem byla všude stejně (nevím, jak vy těhulky, ale na některé partie si pro jejich úpravu už zkrátka nejen, že nevidím, ale ani úplně dobře nedosáhnu, což přispívá k pocení v těchto místech a je to teda ale hooooodně nepříjemné – jenže co nadělat, když manžel se musí starat spíš o prcka, než o sekání zahrady, že? ;o) ), a v tomto týdnu jsem si přišla únavou a kašláním mnohdy snad na – no dobře – umření je to slovo, ač k mamutovi by se hodilo spíše vymření.

Ale nebudu děsit sama sebe tím, co jsem nestihla a uklidním se tím, co jsem naopak udělala. Zašila jsem totiž téměř všechny resty, co jsem měla v koši na zašívání – trička manželova, trenýrky, ponožky, kalhoty, Adámkovy rukavičky a bodýčka, a mám hotovo. (Jenže jsem si právě vzpomněla, že mu ráno koukal z jednoho pyžámka zase palec, protože už je na prstíčkách řídké, no co, založím nový koš... nekonečná práce. :o))

Zdá se to jako hloupost, ale už to tu přetékalo a strašilo mě to. A tak úsměv od ucha k uchu je zcela zasloužený.

Radost mi dělá ale především Adam. V poslední době se rozmluvil. Snaží se zapojit do konverzace (zejména o dopravních prostředcích), řekne si o pití, když má žízeň (v jeho podání „Ty-tí") a naučil se volat „Tati, tati!", přestože tak volá i na mě a místo poděkování řekne dík – tedy „Gý". Umí už zvuky většiny zvířátek, dnes jsme si vysvětlovali rozdíl mezi oslíkem a koníkem, a pokud řeknu, aby mi podal tygra, většinou donese všechny, které má. Když si od něho chci trošičku odpočinout, stačí mu dát do ruky knížku nebo hokejku. Otáčet stránky nebo honit míček po patře zvládne někdy i několik desítek minut sám. (Bohužel ne, když je doma manžul – toho na pokoji nenechá – i když, jestli ono to nebude i naopak. :o))

Po vzoru Verči se i pokouším se s ním domluvit, jako ona s Anit. Někdy to moc nejde. :o( Přikládám to vlastní neschopnosti předestřít nápady formou, která by se Adamovi zamlouvala. Navíc se trošku snažím, aby pochopil, že taky ne vždycky budu dělat já to, co chce on a proč – z racionálních důvodů (nejraději by totiž každých pět minut byl dole, či zase nahoře v domě, což ne vždy je možné nebo rozumné). Ale nechám ho, aby si třeba s tou kterou hračkou dohrál, nebo v té které místnosti hrál sám, pokud to jde. Pokud to samozřejmě není nebezpečné. (Přestože i do schodů už umí vyjít po dvou s držením se zdi nebo po čtyřechbleskovým tempem, ljfzzbvbnm - .o¨
=
sdgopppppppppp

/ano, to byla vsuvka, či spíše námitka k tématu, mého malého domácího editora/ dolů to jde o něco hůře, prozatím pozadu jako z postele nebo po zadečku schod po schodu, samotného ho samozřejmě chodit nenechám.)

Trápí nás ale, že když se mu něco nedaří nebo není po jeho zcela ve všem, na protest jde a schválně bije hlavou o zeď nebo jinou věc v dosahu. Neumíme tomu ani předejít, ani mu vysvětlit, proč nás to trápí, nebo snad proč on je ten, koho jediného to bolí... Už jsme vyzkoušeli asi všechno, co nás napadlo a co jsem se dočetla v časopisech... Naposledy jsme zkusili úplně to ignorovat. Nedělá to samozřejmě tak, aby si ublížil, to po očku dáváme pozor, ale jinak to od nás nemá žádnou reakci, ani když pak pláče. Pokud vás napadá něco, co u vás, měli-li jste podobné problémy, zafungovalo, sem s tím pod článek nebo případně do diskuze, budu velmi ráda.

Přeji Vám příjemný následující týden a hodně vydatného spaní na hvězdičku,

Zuzana


 

Zuzana právě prožila 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

19. 3. 2015Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.  Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené