Stavební povolení

MÁMA ZUZANA Je doma. Zdálo se to jako už nemožné, ale je doma. Přišlo mailem a je tu. Otevřeli jsme bublinky i přes mé kojení a u večeře vypili každý kousek ze své sklenky.

Tam ale také oslava skončila. Pak jsem totiž šla ukládat a usnula u toho. Děti asi vycítily, že se děje něco převratného a ne ne zabrat. Dnes už na opakovanou oslavu nebyla nálada. Adamovi asi opět povyrůstají stoličky, protože celé dopoledne škemral (při škaredém počasí) o pohádku, odpoledne po spaní opět a jen se tak mezitím ploužil, jako tělo bez duše. Večer už se mi zdál i teplejší a tak dostal medicínku a teď naprosto neklidně spí…

Zorka jeho nálady trošku odráží, nebo přebírá, chcete-li. Buď jí také rostou zoubky (jasně, nějaký pořád roste), nebo jen chce být s bráškou solidární a občas v noci kňourne také. A povolení mělo asi blahodárný vliv i na moje spaní. Přestal mi ze dne na den tik v oku, spala jsem jako nemluvně a nabrala jsem zase chuť dívat se do nashromážděných časopisů pro inspiraci ohledně domů. Pevně věřím, že teď už vše půjde jako na drátkách a budeme se posunovat směrem k vysněnému cíli – vlastnímu bydlení.

Aby naše budoucí stehování proběhlo v klidu a pohodě, bez nutnosti stresovat se nástupem do práce, rozhodli jsme se prodloužit mi rodičovskou o 7 měsíců. Udělali jsme to co nejdříve, aby pád z nejvyšší částky nebyl tak dramatický. Přesto ale rozdíl musím nějak dorovnat, a tak jsem nakoupila materiál a pustila se do práce, protože v následujících měsících jsou rukodělné trhy a musím zkusit štěstí. Uvidíme, jak se podaří a poštěstí…

Díky tomu bojuji s únavou. Pracuji převážně v noci, když děti spí. Chodím spát pozdě a děti brzy vstávají. Většinou tak čtyřhodinový spánek v kuse se snažím dohnat odpoledne s nimi, ale protože už se ve spaní často neshodnou, znamená to třeba jen půlhodinkové odpočinutí. Četla jsem spoustu článků o tom, jak matky na mateřské a rodičovské začaly podnikat, měly na to pár hodin v noci, a jak rozjeli podnikání. Jestli to takhle ale půjde dál, dlouhodobě, tak já to tedy nedám. Utěšuji se vidinou prázdnin, kdy většina trhů má padla a začínají zase až v září, že budu mít víc času a klid udělat nějaké syslí zásoby. Únava ale asi nebude jen z nevyspání. I když se totiž vyspím, bývám unavená. Navíc k tomu se přidal poslední dobou tik ve víčku oka. Není viditelný, ale zlobí mě i několikrát denně. Lepší se to, když piju hodně nápojů s magnesiem a doplňuji i vápník. Už se nedivím, že pořád mám chuť na mák, protože myslím, že Kateřina psala, že je jeho zdrojem. Já bych se makových koláčů a jiných výrobků ujedla!!!

Koupila jsem ještě B – komplex a uvidím, zda se zase dám trošku dohromady. Chci být tenhle měsíc fit. Čekají nás první narozeninky naší dcerky a já se těším na vymýšlení dortu, přípravy, balení dárečků a na první stříhání a focení toho všeho. Už je šikovná ve svém přesouvání po zemi – prozatím stále jen ve vojenském plazení, ale vypilovaném k dokonalosti. Nespěchám na ni. Adam taky nebyl rychlík a dohnal to pak během měsíce. Chodil pár týdnů po svých prvních narozeninách. Holčička je zatím téměř jako přes kopírák. Je šikovnější v jiných věcech. Staví dávno kostky na sebe, hraje na maličkou kytarku a u toho se kroutí v tanečcích, baví ji hry, u kterých se zpívá a tak… v tom je jasně lepší, než byl v tomhle věku její bráška. Asi bude mít hudební sluch. U Adama si tím tedy ještě jistá nejsem. Ale sním o tom, že budou spolu nejen tancovat, ale i chodit do klavíru…

No, znáte ten vtip?: Chcete-li pobavit Boha, vyprávějte mu o svých plánech… :-) Jdu shánět pěkný dort. Asi vyhraje Krteček. Je to asi jediná postavička, u které je naprosto jasné, že ji miluje. Ještě má ráda Pingua, ale v létě dort se sněhem? To se mi nezdá. Chtěla bych barvičky. Hodně barviček…

Ať je vaše jaro plné barviček, Zuzana

28. 4. 2016Zuzana
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Jako žito

MÁMA ZUZANA Tak se cítím. Unavená. Jako strašně zmlácená… Snažím se stihnout všechny termíny odevzdání všeho, co hoří, a nebo hoří víc… Celý článek »

Trpělivost

MÁMA ZUZANA To je zboží, kterého se mi někdy v poslední době opět nedostává. Vím, že je to u nás už ohraná deska. Jenže opravdu nepamatuju, kdy jsem si od dětí naposledy odpočala na déle než pár hodin. Rozumějte. Sem tam vyjede manžel s dětmi... Celý článek »

Mlčeti zlato…

MÁMA ZUZANA nemlčeti platina? Už se Vám určitě někdy stalo, že jste se musely rozhodnout mezi úplně dvěma špatnými variantami. Tedy... „špatnými“ je relativní pojem. Zkrátka mám na mysli rozhodování, které nemá naprosto dokonalé řešení. A protože... Celý článek »

Když máma naletí

MÁMA ZUZANA Tento týden jsem sobě, ale hlavně svému malému synkovi, připravila ohromné zklamání. A na rozdíl od dítěte, které jak je pozitivně naladěné od narození ze svého přirozena, jsem se toho pocitu nemohla zbavit – a vlastně jsem se ještě... Celý článek »

Když létám...

MÁMA ZUZANA Mám ráda cestování. Cestování v jakémkoli dopravním prostředku. Z prostředků nejvíc letadlem. Mé děti to mají stejně. To si troufám tvrdit. Celý článek »

Na mou duši

MÁMA ZUZANA Abych navázala na předchozí blog, Vánoce u nás proběhly. Nikterak bych to nerozmazávala, protože bych si opět musela trošku stěžovat na „babičku“. A tak raději nebudu vyprávět. Celý článek »

Sáňky v létě

MÁMA ZUZANA Po delší odmlce vás opět zdravím. Velká omluva všem, pokud jste na blog marně čekali. Rozhodování na poslední chvíli má svá úskalí. Někdy nemalá…  Celý článek »

Mumie

MÁMA ZUZANA Týdny plynou a my už víme, že na dovolenou do dalekých zemí, pojedeme (tedy, pokud zdraví dovolí a bude jinak shůry dáno). Celý článek »

Nedovolená dovolená

Každý se občas v životě ocitl mezi mlýnskými koly. My se tak cítíme nyní. Celá rodina. Na jaře jsme si s kamarády koupili letenky do Brazílie, že pojedeme na krásnou dovolenou přes Vánoce. Letenky jsem pro jistotu pojistila pro případ, že bychom... Celý článek »

Parádnice

MÁMA ZUZANA Dva týdny se v kalendáři otočily a u nás se relativně nic nezměnilo. Tedy co se týká stavu domu, stavebního řízení a hypotéky.  Celý článek »

Mluvící a čůrací

MÁMA ZUZANA Vždycky se na podzim těším jako malá holka. Přijde mi snad stejně zábavný, jako zima. V zimě se, pokud je, běhá po sněhu a hraje v něm. Když ne, tak se na něj těší… a podzim zase přináší kupu listí. To naštěstí mnohem pravidelněji v... Celý článek »

Kdo si hraje, nezlobí…

MÁMA ZUZANA …většinou. Poslední dva týdny byly nabité událostmi. Nedostali jsme hypotéku, neočkovali děti, protože byly nastydlé, (díky tomu ani nenastřelovali náušničky), dověděli jsme se, že brzy dostaneme stavební povolení, manžel se dověděl,... Celý článek »

Ideální mimi

KLUB TĚHULEK! ZUZANA To je jasné označení naší Zorečky. Miluji naše miminko. Asi jako každá máma, ale u naší Zorečky je skutečně jen minimum chvil, kdy bych ji nejraději vystřelila na Mars a zavřela okno.  Celý článek »

Až jednou…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Mám seznam. Už to není seznam věcí, které musím stihnout do porodu. (Naštěstí! Stále platí, že „hlavně už žádný porod!!!“ Dvě akutní sekce stačily.) Je to seznam toho, na co se těším, až to budu moci dělat. Jednou. Až děti... Celý článek »

Tak a DOST!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tento náš domácí a poslední šestinedělní týden poznamenal test Babywebu: Jste líný rodič?! Celý článek »

Týden snů a klidu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Prožívám s rodinou takovou moji malou dovolenou. Se začátkem prázdnin odjela babička učitelka na týden za svými příbuznými a přáteli a doma zavládl klid a pohoda. Tedy klid spíše bez komandování, bez fňukání, že děti všechno... Celý článek »

Syslí tváře a vypasená bříška

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Zase ten blog nepíšu v termínu. Najít čas v rozmezí pátek až úterý dopoledne se stalo nadlidským úkolem. A v rozmezí úterý až pátek se zase nic tak zásadního většinou nestane, nebo se pak stane něco mnohem lepšího, takže to... Celý článek »

V nouzovém režimu

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Tak fungujeme. V duchu už tomu říkám nouzový režim. Já a mé dvě děti, které jsou mimochodem velmi hodné - obě, žijeme podle pravidel cizí domácnosti tak, abychom co nejméně překáželi a co nejvíce si užili spolu legrace – a... Celý článek »

Ať žijem!!!

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Týden opět v čudu... a manžulovo dovolená taky. Návrat do práce se mu ani trošku nezamlouval. Prý si ani nepamatuje cestu do práce. ;o) Vtipálek. Celý článek »

Porod, Zorka a já

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ač to tak v neděli večer nevypadalo (a v pondělí v porodnici při vyšetření se stahy po 4 minutách prý také ne), pondělní poradny v 9:00 jsem se už 2 v 1 nedočkala.  Celý článek »

Když dojde na ústupky…

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Ještě pořád jsem celá... Efička se zatím ven nemá. A já jsem ráda. Objednaná do poradny jsem zase na pondělí, tentokrát bylo všechno v pořádku napoprvé, tedy žádné přetáčení monitoru. Uvidíme, zda se pondělka tahle ještě... Celý článek »

Že bychom třeba vymalovali?

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Voda zase nebude. Respektive porod do ní. Stejně jako v mnoha jiných porodnicích, je v současné době na Kladně použití porodní vany hygienikem zakázáno. Takže zase smůla... No co se dá dělat. Celý článek »

Poradna s povidlovým koláčkem

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Porodnice v Kladně mne znovu (ač po skoro dvou letech) nezklamala. Všichni byli hodní, laskaví... a bylo tam narváno. Ale v tamním stále stejném bufetu jsem si ihned koupila výborný koláček s obrovským množstvím povidel.... Celý článek »

Mílovými kroky

KLUB TĚHULEK! ZUZANA Další týden za mnou a zase sedím na sedačce, nemůžu spát (tentokrát se v bříšku velice mítá efička) a kroupy buší do parapetu a střešního okna na chodbě, jako zběsilé… a to nejsou ve velikosti pěsti, jako kdesi ve světě ... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené