Žádný pokrok

KLUB TĚHULEK! DENISA Za uplynulý týden u nás vskutku žádný pokrok nenastal. Náš malý drobeček je otočený pořád stejně, stále s hlavou nahoru. I když jsem nebyla na žádném vyšetření a nemám to tím pádem podložené, cítím, že to tak je.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Sice provádí čím dál častěji všelijaké stěhovací manévry, ale nakonec se vždy vrátí do stejné pozice. Třeba si přeje otočit se, ale z nějakého důvodu mu to nejde. A to ho přitom každou chvíli hladím a domlouvám mu, aby to zkoušel, a ukazuju mu, jak na to. Zároveň mu však říkám, že pokud se to nepodaří, tak to nevadí. Nejdůležitější je, abychom byli oba (a zejména on) v pořádku. Ale stále ještě má čas a nakonec na to třeba přijde, jak se zavěsit hlavou dolů. :-)

Je pravda, že cvičení docela flákám. Jenže dělat kočičí hřbety, jak mi radil pan doktor na UZ, nemůžu, vždycky mě pak začne bolet podbřišek. Na lezení po čtyřech, což mi radila lektorka Pavlína, se ještě nějak nedostalo. A teplou koupel jsem si v teplech uplynulých dnů také nedopřála. Sice nejsou žádná vedra, ale když jsem strávila celé odpoledne na sluníčku, nechtělo se mi ještě se pak naložit do teplé vany. Zkusím se do příště polepšit. I když na druhou stranu nic se nemá přehánět. A já toho malého určitě nebudu nutit násilím.

Nutit násilím – to mi připomnělo video, které jsem shlédla, když jsem brouzdala internetem a hledala informace o porodech KP. Je určitá praxe, i když ne moc častá, že pokud se miminko neotočí hlavičkou dolů samo do 37. tt., provádí se pak tzv. obrat vnějšími hmaty. Samozřejmě záleží na mnoha faktorech, které musí být ideální, aby se tento obrat mohl provést. Ale video, které jsem viděla, kde lékař opravdu silou tlačí na břicho matky a postupně dítě otáčí, jsem ani nedokoukala do konce. Nedokážu si představit, že bych něco takového podstoupila, i když je úspěšnost tohoto obratu asi 60 – 70% a údajně je příjemnější než přirozený porod KP nebo císařský řez.

Já jsem toho názoru, že pokud se dítě neotočí samo, určitě k tomu má nějaký důvod. A otáčet ho takhle násilně také nemusí dobře dopadnout. Tento týden jsem se také utvrdila v tom, že mé rozhodnutí nerodit u nás v HK, je opravdu správné. Jedna maminka z našeho kurzu totiž už porodila a neodnesla si odtud moc pozitivní zkušenost. Sice měla určité komplikace, o kterých nechci psát, ale jednání personálu mi stejně dle jejího popisu přišlo trochu neadekvátní. I když v závěru tvrdí, že lékař i porodní asistentka na sále jí pomáhali, stejně mi z toho celého vyprávění vyplývá, že s ní ze začátku jednali jako s kusem hadru, nebo spíše nejednali vůbec a dělali si, co chtěli a nic jí neřekli a nevysvětlili. Přitom snad otevřít pusu a vysvětlit prvorodičce její stav a co se bude dít, nemůže být v civilizované společnosti takový problém.

Naštěstí má zdravého chlapečka a jsou už spolu v pořádku doma. Já jen doufám, že jsem si Rychnov vybrala správně a že mě zdejší personál nezklame. Stále jsem se tam ještě nebyla podívat... A protože jsme s kamarádkou z kurzu zjistily, že ti naši chlapi nemají pořád čas, tak se tam příští týden vypravíme na obhlídku jen my samy. Koneckonců chlapům je beztak jedno, kde bude jejich partnerka rodit. :-) Důležité je, aby se hlavně ona cítila příjemně. Je fakt, že manžel se zpočátku divil, proč bych chtěla jet takovou dálku (40 km), ale když jsem mu vylíčila vše, co jsem se dočetla, jak je to super, líbilo se mu to taky. I když myslím, že bude spokojený, když budu spokojená a v pořádku já a pak i náš malý brouček, ať to bude kdekoliv.

Krásný zbytek týdne!

Denisa


Denisa právě prožila 32. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

13. 5. 2016dencas
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Úspěchy a neúspěchy

MAMINKA DENISA Edík tento týden oslaví tři měsíce a já jsem zjistila, že už je to vlastně měsíc, co jsem psala poslední článek. A to jsem chtěla přispívat každých 14 dní. Je však pravda, že k psaní tohoto se chystám už více jak týden, ale nějak se... Celý článek »

Změna je život

MAMINKA DENISA Dnešní článek začínám psát netradičně v kadeřnictví. Edíka hlídá babička a já mám dvě hodinky jen pro sebe. Využívám času při čekání, až mi chytne barva, a píšu. Doufám, že si mezitím nerozmyslím proměnu, ke které jsem se rozhodla. ... Celý článek »

Závěrečné shrnutí

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak toto je můj poslední článek za Klub těhulek. Edíkovi už je 6 týdnů, a tak je na čase uvolnit místo další těhulce pisatelce. Neloučím se však. Příběhy naší rodiny a zejména o Edíkově objevování světa budete moci číst i... Celý článek »

Šikovné miminko

KLUB TĚHULEK! DENISA Tento týden Edík oslavil první měsíc svého života. Za tu dobu jsme se už pěkně sžili a tak nějak to už spolu všechno zvládáme. Edík je opravdu moc hodné miminko, i když se občas dokáže už pěkně vztekat a to pak má maminka... Celý článek »

Stále nic nestíhám!

KLUB TĚHULEK! DENISA Myslím si, že mohu říci, že jsme si za ten ještě necelý měsíc sice vytvořili už určitý denní režim, nicméně Edík se rozhodl, že přes den se moc nespí. Podaří se mu usnout vždy tak na půl hodinky mezi jednotlivými krmeními.... Celý článek »

Tak malý a už tak závislý

KLUB TĚHULEK! DENISA Jestli mi v těhotenství dny a týdny ubíhaly rychle, tak teď letí závratnou rychlostí. Mám pocit, že se ráno probudím, sotva mrknu a už je večer a čas jít opět spát. A tak je to stále dokolečka dokola. Celý článek »

První problémy

KLUB TĚHULEK! DENISA Sedím tu na gauči s počítačem na klíně, nohami na stole (konečně) a spícím uzlíkem vedle mě a přemýšlím, kolik času mám na to něco napsat. Za jak dlouho se uzlík asi vzbudí? A kde mám vůbec začít? Celý článek »

Edík je na světě

KLUB TĚHULEK! DENISA Nekonečné čekání konečně skončilo a v sobotu 16. 7. 2016 jsem se stala hrdou maminkou malého Edíka. Porodní míry: 3360 gramů a 50 cm. Celý článek »

Stále jako kindervejce

KLUB TĚHULEK! DENISA Právě prožívám 40. týden těhotenství a náš brouček se stále nechce podívat, jak to na tom světě vypadá. Poslední dny jsou jako na houpačce. Jeden den se cítím tak, že si říkám, že už TO prostě musí každou chvíli přijít a jindy... Celý článek »

Růžové brýle

KLUB TĚHULEK! DENISA Další týden je za námi a jen jsem dosedla k počítači, říkala jsem si, o čem asi budu psát tentokrát. Přece nebudu každý týden popisovat pořád to samé dokola. Psát o sobě, o další těhotenské kontrole, o baráku – to už je trochu... Celý článek »

Jako hrošice

KLUB TĚHULEK! DENISA Týden s týdnem se opět sešel a já si připadám jako stále větší hrošice. A taky k tomu mám důvod. Celý článek »

Práce, práce, práce

KLUB TĚHULEK! DENISA Ještě před týdnem jsem si myslela, jak dnešní článek budu začínat slovy: „Tentokrát Vás zdravím z Ostravy...“ Jenže z tohoto mého pracovního výletu nakonec opravdu sešlo, takže Vás zdravím opět jen z tepla svého domova. :-) Celý článek »

Čas letí jako splašený

KLUB TĚHULEK! DENISA Už mi skončilo „domácí vězení“! Hurááá! 5 měsíců uteklo jako voda a já jsem konečně zase svobodným člověkem, který není omezen pobytem venku jen po dobu max. 6 hodin denně. V pondělí jsem tedy oficiálně nastoupila na MD, což... Celý článek »

Strasti na cílové rovince

KLUB TĚHULEK! DENISA Už věřím tomu, že každé těhotenství je jiné! Celých uplynulých 8 měsíců probíhalo víceméně stejně jako v tom předchozím (kolikrát jsem taky psala, že mě v podstatě nic nepřekvapuje...), ale jak se pomalu blížíme do cílové... Celý článek »

Konec a začátek

KLUB TĚHULEK! DENISA Stále něco končí a něco nového začíná. Mně například tento týden skončil předporodní kurz a začíná mi 8 týdnů plných přípravy na přirozený porod. Celý článek »

Poslední screening

KLUB TĚHULEK! DENISA Ano, tak už ho máme konečně za sebou, poslední ultrazvukový screening našeho malého drobečka. A všechno se zdá být v pořádku. Jupííí! Celý článek »

Trocha nostalgie

KLUB TĚHULEK! DENISA Zase se týden s týdnem sešel a já opět nevím, jak vůbec utekl. Po pár klidných týdnech už jsem zase v jednom kole. Pořád mám co dělat nebo někde lítám. :-) Celý článek »

Já, já, já, jenom já!

KLUB TĚHULEK! DENISA Ne, že bych byla takový sobec, ale přemýšlím, o čem mám stále psát, aby to bylo čtenářsky atraktivní. Podle obdržených „liků“ za minulý článek nikoho asi moc nezajímá, co dělám a jak mi je, a mě opravdu nenapadá nic jiného, o... Celý článek »

15. blog

KLUB TĚHULEK! DENISA Jj, už 15 týdnů se tu snažím psát něco smysluplného o sobě a svém těhotenství. Můžu jen doufat, že se mi to daří. Po napsání minulého článku jsem zjistila, že jsem ho celý věnovala jen porodu, resp. výběru porodnice a úplně... Celý článek »

Všudypřítomné téma? Porod!

KLUB TĚHULEK! DENISA Jak dny ubíhají, stále více se jím zaobírám. Ačkoli se to možná nezdá, zbývají nám „už jen“ 3 kalendářní měsíce a pár dní k tomu a náš velký den D pravděpodobně nastane. Je neuvěřitelné, jak to uteklo a jak to určitě ještě uteče. Celý článek »

Jak jsem přežila Velikonoce

KLUB TĚHULEK! DENISA Velikonoční svátky se u nás totiž nesly ve znamení několika návštěv a já zjistila, že jsem si opravdu odvykla shonu všedních dnů, a tudíž pro mě „rozlítané“ sváteční dny byly poněkud zatěžkávající. Navíc mě čekalo i jedno malé... Celý článek »

Srovnávání

KLUB TĚHULEK! DENISA Je zajímavé, jak je těžké hledat stále nová témata pro psaní blogu. Už jednou jsem zmiňovala, že u druhého těhotenství je absence víceméně všech překvapení, která zažíváme napoprvé. Je to sice krásné období, které si já teď... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA Dneska je venku opravdu krásně, už se těším, až dopíšu blog, uvařím si rychlý oběd a půjdu se provětrat s pejskem na procházku a pak taky na zahrádku, kde jsem si naplánovala pár drobných prací. Celý článek »

Zasloužené lenošení

KLUB TĚHULEK! DENISA I dnešní jubilejní 10. příspěvek píšu z postele. Ale ne proto, že bych byla nemocná, ale proto, že se mi z ní zatím nechtělo vylézt. Zkrátka jsem pěkně zlenivěla. :-) Ale říkám si, že si musím té pohody a lenošení užívat, než... Celý článek »

Samé radosti

KLUB TĚHULEK! DENISA I když hned první věc, kterou zmíním, moc radostná není. Můj dnešní příspěvek totiž píšu z postele. Asi už i na mě došla řada v této poněkud zvláštní zimě a usadil se u mě nějaký bacil. Celý článek »

Polovina pryč

KLUB TĚHULEK! DENISA Tak už je za mnou polovina těhotenství! 5 měsíců! Zní to skoro šíleně, vždyť jsem nedávno tuhle novinu oznamovala rodičům a známým a najednou už máme půlku za sebou. Celý článek »

Poklidných 7 dní

KLUB TĚHULEK! DENISA Dalších 7 dní je za námi a musím říct, že uběhly celkem v poklidu. Sice jsem byla každý den zaměstnaná nějakou činností, ale příjemnou. Celý článek »

Těhotenství pokaždé jinak

KLUB TĚHULEK! DENISA Už je zase za námi další týden. Vím, že se opakuju, ale fakt mi přijde, že ten čas nějak podezřele rychle utíká. No, i když, jak se to vezme. Na jednu stranu mi den za dnem ubíhají jako voda, ale na druhou stranu se mi zdá, že... Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené