Máme věřit intuici?

Jistě to dobře znáte. Pomyslíte na kamarádku, kterou jste už měsíc neviděly, a v tom vám zavolá. Od rána máte špatný pocit, a za hodinu už vás volají do školky, že vaše dítě má horečku.

Intuice nebo náhoda?

„S intuicí pracuji skoro každý den, jen nevím, zda se jedná o soubor zkušeností anebo intuici,“ přiznává psycholožka PhDr. Tamara Cenková. Všem ale vřele doporučuje poslouchat svůj vnitřní hlas. „Většinou nás nezklame,“ tvrdí.

Emoce nebo víra?

Je intuice dána především ženám? „Ženy mají daleko větší emocionální mozek a intuice je spojena s emocionalitou. Podívejme se kolem sebe kolik je kartářek, kolik je žen, které se v naší společnosti zajímají o mimosmyslové vnímání. A kolik čarodějnic bylo v minulosti upáleno“ zamýšlí se psycholožka. „Ve východních kulturách to však byli muži, kteří se věnovali duchovním učením.....“

Intuice nebo předpověď?

Intuice má své místo v životě každého z nás, domnívá se psycholožka. Ani v dnešním světě, kde jsme schopni pouhým kliknutím zařídit, nakoupit či rozhodnout spoustu věcí, bychom neměli náš vnitřní hlas, tušení, intuici, či šestý smysl opomíjet. „Je však potřeba rozlišovat intuici od „ předjímání negativních věcí,“ zdůrazňuje Cenková.

„V momentě, kdy jsme nějak citově exponované, nepřichází intuice, ale většinou negativní plánování,“ upozorňuje „a my se podle něho často i zachováme. Každý to známe: hlavou nám proběhne myšlenka: hlavně to nesmím rozbít! A prásk, věc nám spadne. To však nebyla intuice,“ zdůrazňuje.

Kdy intuice přichází?

„Intuice velmi často přichází v momentě, kdy ji nečekáme. V zaměstnání se nám nakupily problémy a my hledáme řešení, ale ve chvíli, kdy máme hlavu plnou pracovních povinností, nás napadne myšlenka: zavolej....., už si s ním dlouho nemluvila. Okamžitému nápadu vyhovíte a dovíte se důležitou informaci,“ uzavírá.

Příběh ze života, vzpomíná PhDr. Tamara Cenková:

Když mi bylo 19 let, chodily jsme každý pátek po vyučování do jednoho bytu na kávu. Jako každý pátek jsem se s ní uvelebila na svém místě, ale najednou mě přepadla nervozita. Po chvilce to bylo k nevydržení, tak jsem kamarádkám zahlásila: „Nevím proč, ale musím domů." Doma jsem našla svého otce v bezvědomí u telefonu. Přivolaný lékař mi řekl, že stačilo pět minut a otce by už nezachránili.... byla to intuice?


Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milé maminky, tak Vám napíšu, jak manželova intuice zachránila našemu ještě nenarozenému synovi život.
Více než tři týdny před termínem porodu jsme byli na běžné prohlídky u lékařky, vše bylo v pořádku a zároveň jsme byli na preventivním ultrazvuku je zjištění průtoku krve placentou a všechny výsledky byly v normě. Přesto, když jsme sedli do auta, manžel začal mít špatný pocit a chtěl, abychom odjeli do nemocnice k císařskému řezu. ( ze zdravotních důvodů po těžké operaci páteře jsem měla mít porod plánovaný císařským řezem.) Já si klepala na čelo, že se zbláznil, že nám nikdo tři týdny předem nikde císařský řez bezdůvodně neprovede a docela mu i nadávala. Manžel se ale nedal, zavolal známé paní doktorce a císaře si "vydupal". Druhý den se tedy náš chlapeček tři týdny před termínem narodil a až při porodu se zjistilo, že placenta zestárla a nevyživolala správně. Pokud bych byla dál těhotná, pravděpodobně bychom o syna přišli nebo by byl těžce postižený. Takto mi manželova intuice zachránila dítě a my máme naprosto zdravého chlapečka. Ale plánujeme druhé dítě a už teď začínám mít strach, aby se situace neopakovala.
Raději už intuici poslouchám, už se bojím. Kamila

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené