Tipy a triky

Tipy a triky jsou odpověďmi na otázky z oblasti výchovy, zdraví a nemoci, aktivit, apod. Každý rodič někdy sáhne po osvědčené radě a sám si pak v praxi vytváří vlastní návody, jak vyzrát na své dítě. Více...

Učte děti rozumět řeči zvířat. Zabráníte neštěstí

Ve světě lidí se pohybuje domácích zvířat spousta a začátek domestikace se datuje už před 15 000 lety! Ne každý si však uvědomuje, jak je důležité rozumět zvířecím potřebám i instinktům, aby bylo společné soužití bez karambolů. O to důležitější jsou tyto znalosti v případě, že k domácímu... Celý článek »

20 rad pro pohodové cestování s dětmi

Každá maminka určitě potvrdí, že cestování s dětmi je velmi náročná disciplína. Pokud si však osvojíte několik léty osvědčených tipů zkušených maminek, jízda kamkoliv bude mnohem pohodovější pro vás i vaše ratolesti. Celý článek »

Plenky půjdou z domu

Babičky to měly jasné. Dřív než bude dítěti rok, musí chodit na nočník. Každodenní drezúrou toho u někoho dosáhly. Jindy se z vysazování na nočník stala noční můra. Celý článek »

Co dokáže pohádka

Aneb i draci nás učí mluvit. Každý potřebujeme ke svému životu materiální zajištění, ale také dostatek duševní potravy. Pro děti je ideální formou duševní potravy pohádka. Vyprávěním nebo čtením pohádek, biblických příběhů, legend a mýtů... Celý článek »

Jak přežít dětské PROČ?

Asi všichni to známe. PROČ? Nejděsivější dětské slovo, které slýcháme někdy i dvěstěsedmdesáttřikrát za den. „Jak na to?“ Náš návod je rozdělen do několika kapitol, které lze použít v krizových situacích jako záchranu. Celý článek »

Co dokáže pískoviště

Pískoviště, bábovičky, hračky do vody, ale i prolézačky či skluzavky, neodmyslitelní průvodci dětským létem. Zahradní hračky děti nejen zabaví, ale podporují i rozvoj jejich motorických dovedností či psychických vlastností. Celý článek »

Malé rituály proti strachu ze samoty

„Ještě nechoď,“ žadoní malé děti, když je ukládáme večer do postýlky nebo se s nimi ráno loučíme ve školce. Samotu a odtržení od rodičů snášejí špatně. Pro jejich další vývoj je však důležitá. Ovšem měli bychom je na tuto situaci náležitě připravit. Celý článek »

Jak vést dítě k samostatnosti

Také se vaše batole dostalo do stadia, že si chce spoustu věcí vyzkoušet samo? Jeho „já sám“ nebo „já sama“ je u vás na denním pořádku? Věřte, že je to zcela přirozené. Dítě si začíná uvědomovat svoji osobnost, svoje „já“. Pro rodiče to znamená... Celý článek »

Deset způsobů, jak se zbavit dudlíku

Dudlík někdy skutečně dokáže zázraky. Někdy však zase potřebujeme malý zázrak, jak dítě dudlíku odnaučit. Zde je deset malých fíglů, které by vám měly pomoci zvavit se "malého ale nežádoucího problému". Celý článek »

Základní dětská aromalékárnička

Přírodní rostlinné oleje umí díky své vůni vytvořit příjemnou atmosféru. Především se ale osvědčily jako šetrný léčebný prostředek proti nejrůznějším neduhům. A právě v této oblasti dokážou opravdové divy. Obzvláště vhodné jsou pro léčbu a... Celý článek »

Kdo nosí dárky u vás?

Chystáte dárky k Ježíšku a přitom na vás a na vaše zvídavé děti odevšad vykukuje „náplava“ v podobě Santa Clause? Jak vysvětlit dětem, kde se vzal ten všudypřítomný dědula, a kde je ten neviditelný Ježíšek, který nám pod stromeček určitě něco... Celý článek »

Dětské oslavy: Buďte originální

Dětské narozeniny jsou významnou událostí v životě každé rodiny. A je úplně jedno, zda jde o ty první nebo třeba osmé. Děti se na ně těší téměř celý rok a již několik měsíců před významným dnem počítají dny v kalendáři. Připravili jsme pro vás... Celý článek »

Tipy a triky

Nevíte, jak odloučit své batole od dudlíku? Bojujete s prarodiči o to, kdo má lepší názor na výchovu? Rádi byste věděli, jak naučit dítě chodit na nočník? Na tyto a další záležitosti jsou odpovědí osvědčené tipy a triky. Některé pocházejí z... Celý článek »

Jak přežít batolecí období

TÝDEN RESPEKTU K PORODU Když vývoj nebo chování dětí neplní očekávání rodičů praktikujících kontaktní rodičovství, mnoho z nich mi rozčarovaně volá. „Všechno jsem udělala správně!“ říká mi mladá matka. „Měli jsme klidný porod, celou dobu jsem ji... Celý článek »

Jak rychle uspat dítě?

Odpověď je snadná! Těžko. Nicméně existují tipy, které vám mohou pomoci. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že každé dítě je jiné a v každém věku může mít jiné „spací“ nároky. Když dítě nemůže usnout, může to znamenat v zásadě tři věci: je málo... Celý článek »

Jak mluvit s dítětem o cizích lidech

„Můj syn byl rád středem pozornosti. A o tom, že by okamžitě odešel s kýmkoli, protože s cizím pánem bude jistě větší zábava než s maminkou, nebylo pochyb,“ vzpomíná Olga, pětatřicetiletá maminka dnes desetiletého Ondry, na období, kdy její tehdy... Celý článek »

Jak přestat s dudlíkem?

Dudlík někdy skutečně dokáže zázraky. Někdy však zase potřebujeme malý zázrak, jak dítě dudlíku odnaučit. Jak se zbavit dudlíku, radí dětská psycholožka PhDr. Ilona Špaňhelová: Celý článek »

Usmiřme se ještě dnes

Vztek, trucování, neposlušnost. Asi to všichni u svých dětí dobře známe. Co s tím? Hlavně neodcházet, nemlčet, netrestat. Jak říkávaly naše babičky: „Nad hněvem nemá zacházet slunce.“ Ano, zejména u dětí je velmi důležité urovnat konflikt ještě... Celý článek »

Aby dobře usínalo

Máte problémy, jak dostat malého neposedu do hajan? Nebo vás trápí, že v postýlce ne a ne „zabrat“? Zde je několik tipů, které by mohly usínání vašemu děťátku usnadnit. Celý článek »

Stránky

Naposledy navštívené