10 Nejlepších tipů jak rychle otěhotnět

Otěhotnění je téma, které provází dnešní ženu snad během celého produktivního věku. Nejprve ve snaze se mu vyhnout, protože je na něj moc brzy, a když už je z biologického hlediska pozdě, tak ve snaze si jej co nejrychleji a nejsnadněji „přivodit“.

Možná vás to překvapí, ale průměrně trvá ženě otěhotnět čtyři měsíce. Mnohem častěji je ale slyšet o případech, ve kterých to tak snadno a rychle nejde. Pokud však ještě neuběhl rok, od doby kdy jste si s partnerem řekli, že už je nejvyšší čas založit rodinu, a potomek není na cestě, nepanikařte. Naopak. Zavřete v internetovém prohlížeči všechna související diskuzní fóra, vyražte na trh koupit si zeleninu a udělejte si příjemný víkend. Méně stresu a zdravá strava jsou totiž klíčem k úspěchu. Že chcete udělat maximum? Pak čtěte dále.

 • Preventivní prohlídky: ke snadnému otěhotnění vám může pomoci, pokud pravidlně navštěvujete doporučené preventivní prohlídky. Ve spolupráci se svým gynekologem na nich totiž můžete včas odhalit pohlavní nemoci, které probíhají bez výraznějších vnějších příznaků, ale mohou fatálně ohrozit vaši plodnost. Navíc by vám měl být schopen poradit, zda je vaše tělo na otěhotnění připraveno. Váš praktický lékař by vás zase měl upozornit na vaši nadváhu či podváhu, neboť oba tyto extrémy plodnost negativně ovlivňují. V zahraničí se doporučuje nepodceňovat ani preventivní prohlídky u zubního lékaře, kvůli údajnému vlivu amalgánu na reprodukci.
 • Zdravá a vyvážená strava: tuhle mantru slyšíme ze všech stran, nejen v souvislosti s rychlým otěhotněním. Správnou výživou můžete ovlivnit fungování procesů ve vašem těle. V okamžiku, kdy se rozhodnete pořídit si potomka se zaměřte hlavně na doplnění těchto vitamínů a minerálů:
 • Kyselina listová  – pomáhá při tvorbě hormonů estrogenu a progesteronu, je důležitá při dělení buněk, růstových procesech a krvetvorbě. Pokud ji nechcete užívat v syntetické podobě, dopřejte si listovou zeleninu a mléčné a celozrné produkty.
 • Zinek – díky němu je váš cyklus pravidelný.
 • Vitamín E – pomáhá s uhnízděním vajíčka v děloze. Najdete ho v mandlích, vepřovém masu nebo avokádu.
 • Vitamín C – posiluje imunitní systém a u mužů kvalitu spermií. Cpěte se paprikami a kiwi.
 • Dostatek pohybu: i tento bod je připomínám nejen v souvislosti se snadným otěhotněním, ale s celkovým dobrým stavem našeho těla. Jenže je to dokázáno, ženy, které se udržují fit, mají s otěhotněním méně problémů. Pohyb totiž snižuje hladinu stresových hormonů a pomáhá udržet optimální váhu.
 • Méně nezdravých požitků: Zabijáci plodnosti jsou alkohol a cigarety. Jak na straně matky, tak na straně jejího partnera. Pozor je ale třeba dát i na nadměrnou konzumaci kávy.
 • Léky a jiné jedy: Některé léky mohou mít na plodnost velký vliv. V podezření jsou například ty obsahující hormon kortizon. Žádné léky rozhodně nevysazujte bez porady s lékařem, nezapomeňte se mu ale zmínit, že plánujete rozšiřovat rodinu. Nebude-li o vašich plánech vědět, težko může vaši medikaci správně nastavit.

Prostředí, ve kterém žijeme, je zamořené uměle vytvořenými látkami. Dezinkefční prostředky, barvy, laky, lepidla a podobné látky mohou také ovlivňovat vaši plodnost. Jde-li to, snažte se používat přírodní prostředky alespoň ve vaší domácnosti.

 • Poznejte své tělo: otěhotnění je kouzlo přírody. Jen si to vezměte – v jednom cyklu se uvolňuje jedno vajíčko. Průměrný cyklus trvá 28 dní, vajíčko je oplodnitelné 12 až 24 hodin pro svém uvolnění. Protože spermie v ženském těle přežívají až 72 hodin, exituje maximálně 5 dní v měsíci, ve kterých může k početí teoreticky dojít. Jenže v praxi už to tak lehké není. Ne všechny ženy mají pravidelný cyklus, ne všechni muži mají dostatečně kvalitní spermie. U žen se rozhodně vyplatí ještě před otěhotněním své tělo trochu pozorovat. Poznat jeho fungování a určit fáze cyklu totiž může vaše šance na rychlé otěhotnění výrazně zvýšit.
 • Mějte na sebe čas: Stres je nejen ničitel zdraví, ale i zabiják plodnosti. Pokud každý den přijdete domů z práce unavení a zničení tak, že se sotva svalíte k televizi, případně váš partner přijede po několika týdnech z montáže v podobném stavu, nejsou to zrovna ideální podmínky k tvorbě potomstva. Snažte se přes hektiku všedních dní najít si čas na společnou relaxaci a společné zážitky. Kromě pozitivních psychických podmínek vhodných pro otěhotnění takové společně strávené chvíle ovlivní i jednu fyzickou věc: čím pozitivněji naladěná budete a čím větší „chuť“ budete na svého partnera mít, tím vlhčí bude vaše sliznice. A vlhkost sliznice ovlivňuje transport spermií do jejich cílové stanice. Občas se ale i příroda dá trochu oblafnout. Existují gely na podporu početí, které připraví to správné prostředí pro transport spermií. Jedná se například o Conceive plus lubrikační gel  nebo Prefert, vaginální gel.
 • Sex: možná to bude znít směšně, že děti nenosí čáp už určitě nějaký pátek tušíte. Nechci ani zlehčovat problémy neplodnosti. Jenže byste se možná divili, kolikrát musí gynekolog doporučit údajně „neplodným“ párům zintenzivnit frekvenci pohlavního styku. Jak na to? Rozhodně tady neplatí „čím víc, tím líp“. Spermie totiž potřebují určitou dobu na dozrání. Aby jejich kvalita zůstala vysoká a zároveň jste zvýšili možnost „trefit se“ do těch správných dní, doporučuje se mít pohlavní styk jednou za dva dny.
 • Poloha: ano, myslí se tím poloha při pohlavním styku. Kroutíte nevěřícně hlavou? Nejste jediní, tohle je rozhodně nejkontroverznější z mého seznamu tipů. Někteří tvrdí, že se jedná o blud a plodnost ani rychlost otěhotnění sexuální polohou ovlivněna být nemůže. Jiní tvrdí, že polohy, při nichž dojde k hlubšímu průniku způsobí rychlejší a lepší dopravu spermií k vajíčku. Čemu se rozhodnete věřit je na vás, jen prosím opatrně, zvlášť, nejste-li trénovaní gymnasté.
 • Babské rady (bylinky,  homeopatika): Nedáte-li dopustit na přírodní metody, existuje celá škála bylinek, které vám mohou otěhotnění usnadnit. Od meduňkyheřmánku, které se postarají o pravidelnost cyklu až po kontryhel, který je prospěšný pro ženské orgány a pomáhá zabránit potratům. Možnost určitě skýtají i homeopatika, u nich je ale nejlepší poradit se s erudovaným homeopatem, který vám je vybere na míru. Z lékárny můžete vyzkoušet přírodní prostředek Gynex, který je mezi ženami snažícími se o otěhotnění velmi populární.

 

 

 

 

17.10.2018 4:01 | autor: inzerce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist