Maminka hubne, Niky konečně spinká

MIMI LIVE! NIKOLKA Najít si čas pro sebe s malým miminkem je opravdu těžké. Vy, co máte víc dětí, si určitě řeknete, že bude hůř. Ale i tak se snažím Nikolce věnovat, co to jde. Jenže taky musím udělat občas něco pro sebe. Jenže kdy?

Manžel chodí z práce navečer a to jsem ráda, když se o Niky chvíli postará a já uvařím a poklidím. Takže jsem přišla na úžasný kompromis a už několik měsíců chodím na tancování v šátku. Nikolka se většinou prospí, já si i zatancuju a přitom ji mám u sebe. Nadšených maminek, jako jsem já, je víc, takže tančíme a občas i vystupujeme. Jako tomu bylo na akci S kočárkem Prahou. Je super, že ani s mimčem člověk nemusí jen sedět doma a užije si trochu legrace. Kdyby se nosícím maminkám chtělo, tak 1. července na Chodovské tvrzi bude pokus o rekord v počtu nejvíce tančících s miminky na těle.

Začala jsem cvičit i doma. Za pár týdnů vyrazíme na dovolenou a já se nechci vymlouvat, že přes mě nejsou vidět památky, protože mám desetiměsíční miminko. Už to svádět na těhotenství nemůžu. Je pravda, že je to hubnutí někdy těžké, ale začala jsem jíst pravidelně a dokonce i to, co Nikolka. Samozřejmě nedojídám kaši, ale baštím s ní třeba bílý jogurt s ovocem nebo červenou čočku s bataty. Když jí ona, jím i já. A přestala jsem jíst blbosti, jako jsou sušenky a chipsy. Tak snad budou brzo vidět výsledky. Zatím o tom dost pochybuju.

Dost o mně. Nikolka začíná být čím dál tím víc upovídaná. Když něco spadne, říká „bác“, a když se vidí na fotce u mě v telefonu, říká „jája“. Jinak celý den haleká, piští, blábolí a nejčastěji je z kočárku nebo ze šátku slyšet „máma“ nebo „mňam, mňam“.

Už umí ukázat, jak je veliká, pápá a paci paci. Strašně dlouho paci paci nedělala. Až jsem si říkala, jestli už to náhodou nemá dávno dělat. Jenže zrovna tleskání ji vůbec nebaví a nezajímá. Občas jakoby zatleská, ale tohle ji zrovna nebere. Tak hlavně, že to umí. Jinak je někdy chytrá jak Macákův kocour. Už moc dobře ví, co může a co ne, ale zkouší nás. Spíš teda mě. Třeba jsem tuhle jen přendávala ovladač od televize a ona hned koukala na televizi, jestli ji zapnu. Moc ji teda nezapínám, tak jsem ovladač jen položila na stůl, no a Niky za chviličku stála u stolu a už mačkala zapnout a přepínala programy. Někdy mám pocit, že má ruce jak Saxana. Dám věci co nejdál od ní a stejně má najednou plnou pusu účtenky. Nechápu, kde to vždycky sebere. 🙂

Čtěte také:

Problémové večerní spaní na chvíli vyřešeno

Niky často snědla večer kaši, ale při uspávání, takže cca za půl hodiny, chtěla usínat u kojení. Vyřešili jsme to tak, že uspává manžel. Celkem rychle po porodu Niky pochopila, že z tatínka žádné mlíčko nedostane, takže ho ani nevyžaduje. Já mám chvíli klid a ti dva spolu krásně usnou. Nikolka se sice stále v noci budí celkem dost, ale myslím, že se to lepší. Tak snad někdy bude spát i celou noc. I když je to zatím pro nás absolutně nepředstavitelné.

A víte, jak se pozná láska? Když jste konečně krásně osprchována, protože odpoledne byla chvilka času, miminko vás obejme celé upatlané od kaše a vy se musíte jen smát. To je tak, když naše malá dračice chce mermomocí papat sama a pak se chce mazlit, protože už bude brzy čas na spinkání. Je to náš miláček. 🙂

8.6.2016 1:59  | autor: Moniq

Další blogy

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist